Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért használnak más hossz,...

Miért használnak más hossz, és súly mértéket különböző országokban? Vagy a hőmérsékletet is más fokban mérik az angolszász országokban. Miért nincs egységes rendszer világszerte?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 13:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javítást John_McClane!
2021. júl. 24. 14:50
 12/14 anonim ***** válasza:
51%
Az általad kifogásolt mértékegységek régebbiek mint az SI és semmi baj nincs velük. Ök ezt tanulták és használják. Nem kivánnak rajta változtatni (részben azért mert nagyon sokba kerülne). Ök ugyanolyan joggal kérdezik, hogy mi miért nem tanuljuk meg és használjuk az ö mértékegységeiket! (A bal oldali közlekedést nem kifogásolod?:-)
2021. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz 12-es, de a fénysebesség kerekítve 300000 m/s . Jobban hangzik mint 186 282 mérföld. A metrikus rendszer jobban ésszerűnek látszik nekem.
2021. júl. 24. 16:26
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"A metrikus rendszer jobban ésszerűnek látszik nekem."

Mert a metrikus rendszer egy logikus rendszer ami a 10 hatványaira épül.


Ha már a fénysebesség értékét kerekíted akkor a mindennapi életben határ mindegy hogy 1 lábat mondasz vagy 30 centit nem? Kb a kettő pont ugyanannyira lesz pontos a mérésnél :D

2021. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!