Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett volna"ha" a német...

Mi lett volna"ha" a német császárság és az orosz birodalom szövetségesek?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom "ha" kérdés...

De akit érdekel a történelem biztos eljátszott a gondolattal hogy ha meg marad a hagyományos porosz orosz szövetség a német császárság létre jöttem után is. Gondolom a monarchia is csatlakozott volna a szövetséghez, a Balkán nagy része is. De szerintem Görögország és Törökország nem, azok nyugati szövetségesek lettek volna. Japán is lehet nagyon szerepet kapott volna a vh.-ban.



2021. júl. 24. 20:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, 1914 előtti időkről van szó ha nem egyértelmű a szöveg.
2021. júl. 24. 20:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg a monarchia antant ország lenne?
2021. júl. 24. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, h. Németország két út előtt állt: a Bismarck-féle európai hegemónia vagy a császári világbirodalom. Az előbbi esetben a németek nem támadnak, de kialakul egy francia-olasz-román-szerb-orosz antant a német-o/m-oszmán-brit-bolgár tengellyel szemben (francia bosszú, pánszlávizmus, román egység, olasz birodalmi törekvések). Az utóbbi meg a megtörtént történelem. Ahhoz, hogy az egységes Németország az oroszok szövetségese legyen, még a német egység előtt kellett volna valaminek máshogy alakulnia, de ez már nehezen belátható, így az is, hogy mi lett volna, ha...
2021. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3# ha Franciaország bármit lépett volna máris ő lett volna az agresszor és akkor megint németek vonultak volna párisz utcáin.


Román egységet meg se mi se az oroszok nem hagytuk volna a bolgároknak meg amúgy is taroztak területtel.


Az olaszok meg akkor annyira voltak erősek mint románai annyi volt a szerencséjük hogy a monarchiát lefoglalta a kicsit nagyobb gond orosz birodalom és a belső válság és a szerb háború gyakorlatilag 4 felé kelett küldenünk a 2 milliós sereget jópár nyugatan rengeteg keleten és szerb-román határnál sokan az oszmánoknak segítettek és már csak kevés maradt az olaszokra.



Szóval akkoriban eggyik általad felsorolt ország nem volt abban a helyzetben hogy sokmindent tudjon kezdeni

2022. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!