Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A youtube milyen célból gyűjt...

A youtube milyen célból gyűjt másolatot személyes dokumentumokról?

Figyelt kérdés
Az ürügy nyilván az, hogy bizonyos tartalmaknál az életkor ellenőrzése. De kicsit ezek már ilyen gestapós módszerekre hajlanak.

2021. aug. 9. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Tudsz más módszert, amivel az életkort ellenőrizni tudnák?
2021. aug. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Random választanak ki fiókokat, nekem szépen sorban már az összest leblokkolták ezzel. Természetesen köze nincs a korodhoz az egésznek mert a yt-on nem is lehet olyan videó ami ilyen szempontból korhatáros és amúgy meg ők teszik rá a korhatáros bélyeget teljesen hétköznapi akár főzőcskéző videókra, hogy kényszerítsenek a dologra.

Ez az orwelli világ építése, minél több online információt szeretnének személyhez kötni. Ha személyedhez tudnák kötni a google fiókodat ami tartalmazza az emailjeidet, a kereséseidet, a megtekintett videóidat, weboldalakat tulajdonképpen tudják minden gondolatodat, ízlésedet, politikai véleményedet, perverziódat, mindent amit még a legközelebbi ismerőseid sem tudnak rólad.

2021. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezzel sem tudják. Gyerek bescanneli apu személyijét oszt jónapot. Video identifikáció nincs, mint a bankoknál, vagy a telefonos szolgáltatóknál.


Az meg vicc, hogy egy baleset videójához ez kell, más szolgáltató meg jogilag megoldhatja egy “ok, elmúltam 18” gombbal elrendezi.

2021. aug. 9. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:
A megoldás, hogy ha ez nem tetszik, akkor nem veszed igénybe a szolgáltatást. Én sem adtam meg igazolványt, és azóta nem tudom megnézni a korhatáros videókat. Kibírom. Többet ér az, hogy a papírjaimról fotó nincs náluk.
2021. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4. Ugyanígy tettem.
2021. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Közben rákerestem, a youtube nem gyűjti a másolatot, törlik, miután sikeresen megtörtént az életkor ellenőrzése:


"Ha feltölti a személyazonosító okmánya másolatát, akkor ezt a fájlt a rendszer biztonságosan tárolja, nem teszi nyilvánossá, és a születési dátum sikeres ellenőrzését követően törli."


[link]

2021. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De egyáltalán nem az az aggasztó, hogy egy igazolvány szkennelt másolatát őrizgetik-e vagy nem, ez szerintem elég lényegtelen. Hanem az, hogy a fiókot és ezzel minden netes tevékenységet ami kábé mindent elmond rólad ugyanúgy személyhez akarják kötni mint egy autót vagy egy lakást mikor megvásároljuk.
2021. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: ha törlik az adatokat, akkor a személyhez kötést sem őrzik meg, csak azt tárolják el, hogy sikeres-e volt-e az életkor ellenőrzés


A GDPR éppen arról szól, hogy nem őrizhetnek meg ilyen infókat rólad, ha nem kötődik szorosan a szolgáltatáshoz.


Az egész életkor ellenőrzés csak az EU-ban megy, mert egy EU-s direktíva miatt be kellett vezetniük:


"Az Audiovisual Media Services Directive (az audiovizuális médiaszolgáltatásokról szóló irányelv, AVMSD) az Európai Unió országaira vonatkozóan koordinálja az audiovizuális médiaszolgáltatásokkal kapcsolatos nemzeti jogalkotást. Mind a hagyományos televíziós műsorszórásra, mind az igény szerinti szolgáltatásokra vonatkozik. Az AVMSD-t nemrég átdolgozták, és a videómegosztó platformokra vonatkozó bizonyos szabályokkal egészítették ki.


Az AVMSD-vel összhangban megkérhetünk arra, hogy korhatáros videók nézése esetén ismét igazold a születési idődet. "


[link]

2021. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Így már más és oké is lenne, bár a célját, a kiskorúak védelmét szerintem nem éri el a dolog, de ez most mellékes. Csak nem bízom bennük. Az utóbbi időkben pedig az EU-ban is nagyot csalódtam. A chatcontrol törvény szerintem a vég kezdete, Orwell forog a sírjában, a kötelező ujjlnyomat sem tetszik pedig elvileg az is csak az okmányban kerül tartós eltárolásra.
2021. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mivel nem adsz nekik engedélyt más felhasználásra, másra nem használhatják - ha megteszik, azzal adatvédelmi törvényt sértenek.
2021. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!