Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem az oltottakat...

Miért nem az oltottakat oltogatják?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy Magyarországon is az egészségügyisekkel kezdődött az oltás. Nos, mióta kötelezővé tették az egészségügyiseknek, folyton arra hivatkoznak, hogy nagy részük már amúgy is oltva volt, igazán nem kár, azért a pár emberért, aki emiatt felmond.

Nos, ha a cikk igaz, akkor mire jön a 4.hullám, pont nem lesznek védettek a 2 oltásukkal, csak azok, akik egyébként nem akarták felvenni. Az ugye sokkal kevesebb. Szóval, ha az egészségügyisek védettsége lenne a cél, akkor az lett volna logikus, hogy a nem oltott néhány ember helyett a már oltottakat zaklatják inkább a 3.oltással és akkor pont fordított lenne az arány. Vagyis lenne mondjuk 90% védett, 10% "védettlen", így pedig pont fordítva lesznek a számok. Nem gyanús egy kicsit?🤔Ha nem az oltatlanok indokolatlan vegzálása a cél, akkor nem lehet más magyarázat, csak a teljes sötétség.

[link]



2021. aug. 11. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, te hol élsz, de pont Magyarországon már elérhető a 3. oltás is.
2021. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

1


Neked sulyos problemaid vannak a szovegertessel, vannak neten 6. osztalyos kompetencia tesztek, azokat gyakorolhatod szabadidodben, amibol neked boven jut, valljuk be.


Kerdezo, erre nem gondolnak. En nem vagyok oltasellenes, de nem is akarom magam 34 oltassal beoltatni, plane ugy hogy egy kiserleti vakcinarol van szo aminek semmilyen hatasa vagy mellekhatasa nincs meg bizonyitva, es 2023-ra van tervezve a klinikai tesztjenek a befejezese.


Ha lesz konkret megbizhato, fuggetlen, kritikus szemekkel is ellenorzott dokumentacio roluk meg, akkor megfontolom hogy beadassam majd magamnak par ev mulva.


Nekem egy par dolog van ami nagyon gyanus es nem ertem eddig ezekre miert nem volt szukseg soha, de most meg bevezettek


- M.o-n a covid elhunytnak szamit az a szemely, aki valaha - akar tunetmentesen es eszre se vette - megfertozodott coviddal, majd akar evekre ra a villamos eluti, akkor covid halott

- Koztudott es a kormany is elismerte, hogy a kinai vakcinak nagy esellyel nem produkalnak immunvalaszt. Erre a kormany bevezette az oltasi igazolvanyt, ami csupan annyit tart szamon, hogy teged beoltottak, attol fuggetlenul hogy kb. ugyanolyan vedetlen vagy mint egy oltatlan mert nem alakult ki nalad immunvalasz. Tehat ugyanugy tudod terjeszteni a virust, ugyanugy alakulnak majd ki variansok, es ugyanugy belehalhatsz. Erre hivatkozva megtagadjak az egeszsegugyi ellatasok egy reszet az oltatlanoknak (hiaba van immunitasa mert korabban elkapta) es fizetni kell erte.

2021. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1! Fuss neki még egyszer. Egy szóval se mondtam, hogy nem elérhető a 3. Nem az a kérdés.

#2! Tudom, sajnos. Ugyanígy vagyok. Litániát tudnék írni, azokról a dolgokról, amiket "nem értek". Pontosabban sajnos értek, rohadtul nem a védettség számít, hanem az, hogy oltass!🤮De ez most nagyon kiakasztott újra. 16%! Az konkrétan semmi. Annyi bárkinek van, aki oltás nélkül átesett rajta, még több is, az meg egyáltalán nem számít. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az emberek ennyire vakok!

Ugyanitt orvosok magyarázatát is várom erre a jelenségre 😉

2021. aug. 11. 18:05
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, a tudomány jelenlegi állása szerint a januárban oltott egészségügyi dolgozók túlnyomó többsége nem lesz védtelen a 4. hullámra. A védettségük csökkenni fog ez igaz. Ha bebizonyosodik, hogy az oltottak között tömegesen szűnik meg a védettség, akkor nem tartom kizártnak, hogy kötelezővé tegyék a 3. oltást is, logikus lépés lenne.
2021. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4! Köszi a választ. Eddig én is ezt olvastam. De ebben az van, hogy izraeli kutatások szerint, akik januárban kapták meg a 2. oltást, azok 16%-ban! védettek a tünetes fertőzéssel szemben. 16% mióta számít védettségnek? Konkrétan semmi. Nem véletlenül vannak kórházban 2x oltottak is bőségesen. Ez alapján "védettlen" embereket diszkriminálnak más "védettlenekkel" szemben. Ráadásul a 16% mostani eredmény. A 4.hullám beköszöntéig valószínűleg csökkenni fog.
2021. aug. 11. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Ne keresd a logikát. Nekik elég a hamis biztonságérzetet. Tudnak aludni.
2021. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

,,a tudomány jelenlegi állása szerint a januárban oltott egészségügyi dolgozók túlnyomó többsége nem lesz védtelen a 4. hullámra."

A jóslás mióta tudomány?

2021. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%

A halálozás ellen véd magasabb szinten, de ezt nem én találtam ki, hanem a kutatók jutottak erre a következtetésre. De nem bocsátkoznék jóslásba, azért is írtam, hogy ez még változhat, nem tudjuk előre hogy meddig mennyire véd. Valószínűleg folyamatosan csökkenni fog a védettség.

Viszont szerintem ne kezdjünk el ezen vitázni, mert megint kezd átmenni személyeskedésbe, aminek semmi értelme nincs.

2021. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8!Én nem vitázom, megköszöntem a válaszod. Annyi,hogy HA a cikkben említett kutatás eredménye valós, akkor nem "valószínűleg folyamatosan csökkenni fog", hanem ez már megtörtént, hiszen az itthoni egészségügyiseket is januárban oltották. Az illetékesek ezt mégsem veszik figyelembe. Erről szól a kérdés. Szó nincs személyeskedésről.
2021. aug. 11. 19:52
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

#9: Igen, a személyeskedést nem is rád értettem, bocsi ha félreérthető voltam.

Igazad van abban, hogy nem valószínűleg, hanem biztosan. Nem is tudom miért így fogalmaztam. Erre pedig valóban nagyobb hangsúlyt kellene fektetni, ebben is igazat adok.

2021. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!