Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ausztriában dolgozom felszolgá...

Ausztriában dolgozom felszolgálóként, otthon egy turizmusvárosban örököltem egy lakast, s most meló is lenne. Nagy a dilemma, hogy hazajöjjek e 190ezerért? kb ugyanannyit kell melózni mint kint...tulajdonképpen tehátmegvan mindenem,lakás stb..

Figyelt kérdés
Nyílvánvalóan kint keresek 3-4x annyit, ugyanakkor a családom természetesen hiányzik, és lassan családot is szeretnék. Ugyanakkor roppant nehéz elfogadni az otthoni nem túl rózsás helyzetet. . Tulajdonképpen nekem lehetetlen, hogy az ismerőseim 3eurokert dolgoznak óránként.

2021. aug. 12. 10:08
 1/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
86%

Nem dönthetünk helyetted :)


De egy szempontot mondhatok, amit még figyelembe vehetsz: a gyerekednek szerinted Ausztriában vagy Magyarországon lenne jobb élete?

2021. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha ottan olyan jól keresel, akkor vedd a fáradságot és ingázz. Lesz miből, nem?
2021. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősök, hasonló helyzetben, inkább vitték a párjukat és gyerek már kint született. Azért ismerek olyat is, aki képtelen elszakadni a tágabb családtól, az országtól. Ők azok akik pár év után hazaköltöznek. Azt csak is te tudod, milyen kötődéseid vannak rokonokhoz, országhoz. Csak anyagiakat nézed, lelkileg bele is rokkanhatsz. Én, simán maradnék, mert nem kötődöm nagyon a tágabb családhoz, sem az országhoz.
2021. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

A szélsőbaloldal nagyon nyomja, hogy pár héten belül lezárások lesznek újra, meg minden. Már az összes környező ország elesett, és nehéz elképzelni, hogy a mi kormányunk elbír ekkora külső nyomást. Eddig se álltak ellen a lobbinak.


Ha hazajössz, akkor a napi 3 munkanapodra kapod a harmada-negyede fizetést.

2021. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Egyébként Ausztria szerintem nincs annyira messze, hogy választanod kelljen. Nyilván nem mindegy, hogy Vorarlberg-Szabolcs vagy Bécs-Sopron viszonylatról beszélünk, de kis túlzással 12 óránál semmi sincs messzebb. Hétvégénként nyugodtan hazajárhatsz Magyarországra, nem kell felégetni a hidakat.
2021. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szept 26 után valószínűleg újra vége a felszolgáló szakmának.

a lényegi különbség, hogy odakint ha be vagy jelentve, akkor a zárás alatt kapni fogod a fizud 80%át.

míg itthon annyit mondanak, hogy semmit se kapsz, keress munkát, mondjuk egy újabb felvételi létszámstop közepén.


szóval a logikus az lenne, ha kiadnád albérletbe a pecót, te meg ellavíroznál kint addig amíg lemegy ez a vírusos bohóckodás végleg.

2021. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagyon tudom azt elhinni, hogy jelenleg 190 ezret ajánlanának vendéglátásban, ugyanis munkaerőhiány van. És azt sem, hogy ennek az összegnek csak a 3-4-szeresét keresed meg ott. Ismerek olyan vállalkozót, aki 300 ezret ajánl nettóban fagyispultos munkára Békésben, Ausztriában inkább ennek az összegnek megy a 3-4-szerese.

De szerintem az lenne a legjobb, ha ingáznál. Ausztria nincs annyira messze, a fizetések sokkal jobbak, itt viszont az árak alacsonyabbak, és lakbért sem kell fizetned.

2021. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Én a helyedben kiadnám azt a lakást, és dolgoznék tovább kinn.


190?...

Ember, hallottál arról, hogy 200-ra emelik a minimálbért?

2021. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ember, és neked megvan, hogy az eljövendő 200as minimál, az nettó 133ezer?
2021. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 akkor így nyilván jobb a helyzet :DD
2021. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!