Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha szerbiában élek, és magyar...

Ha szerbiában élek, és magyar az anyanyelvem? A családfám egyik oldala szerb (anyukám anyja szerb, apja magyar), a másik tiszta magyar (apukám apja, anyja magyar)

Figyelt kérdés
Szerintetek akkor Magyarországon ki lennék közösítve? Gondolom ott ugye szerb lennék? :/ ...Csak kíváncsi vagyok pár Magyarországi véleményre...
2010. aug. 30. 22:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM lennél! Van MAGYAR benned! és nem TE tehetsz róla hogy egy igazságtalan döntés miatt a határon kívül kerültél.
2010. aug. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Biztos, hogy nem lennél kiközösítve. Sztem ma már senki nem mondhatja el magáról, hogy Árpád egyenesági leszármatottja lenne. Meg itt is élnek szerbek akiket rácoknak és bunyevácoknak is neveznek. Sokuk szerintem nem is feltétlen tud róla. Már az őseink is globalizáltak----> keveredtek szóval nem mi tehetünk a kialakult helyzetről és nem érdemes utálnunk egymást. Ez a nemzeti oldal véleménye. A liberálisoknak pedig illene az egyenlő bánásmódot meg a toleranciát Veled és a többi külhoni magyarral szemben is alkalmazni, amit sajnos nem mindig "sikerül" megtenniük.
2010. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
:D Köszönöm! :D :)
2010. szept. 2. 16:59
 14/14 anonim ***** válasza:

#12: a bunyevácok nem szerbek,ők horvátok. Főleg Baja és Mohács környékére lettek betelepítve,még 1700 körül. A rácok azok igen,szerbek,csak ezt egy tősgyökeres szerbnek ne mondd,mert nagyon ki fog akadni.

am én anyai ágról Kazinczy Ferenc leszármazottja vagyok,apai ágról meg szerb,török és kozák őseim vannak. Ezt senki nem kérdezi,ha azonban feljön témaként,nem ítélnek el. A legutóbbi pécsi kiruccanásomon pl. igazi "különlegesség" voltam xD

am: beszélem a magyar 2 tájszólását és a "sztenderd" magyart(akármikor át tudok váltani egyikről a másikra),ezenkívül beszélek még szerbül és törökül is. soha nem voltam lenézve a származásom miatt.

2012. márc. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!