Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Németország miért állította...

Mindentudó99 kérdése:

Németország miért állította le az atomerőműveit és váltott szénerőművekre vissza ha sokkal környezet szennyezőbb?

Figyelt kérdés
Idővel belső égésű autókat sem akarnak gyártani miközben a szénerőművek telefüstölik az országot. [link]
2021. szept. 28. 05:25
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nézd a belső égésű motorokat se sokáig akarnak gyártani mert környezet szennyezőek. De hogy ezek az erőművek füstölnek az ok
2021. szept. 28. 12:35
 12/24 anonim ***** válasza:

"És mint már írtam csak szándékosan nem veszed figyelembe olyan erőművekkel termelnek amik egyszer már réges régen mind le voltak már állítva."


Azért nem veszi figyelembe, mert nem igaz! Csak te kérdező nem értem a villamos áram termelő hálózat lényegét. Van alaperőművek, amik folyamatosan termelik az áramot, vannak menetrend tartó erőművek, amik pl. akkor vannak ráállítva a hálózata mikor várhatóan nő a fogyasztás pl. téli vagy nyári időszakban, és vannak az ún. csúcserőművek, amiket ki-be kapcsolnak akár egy napon belül is attól függően milyen a fogyasztás-termelés a többi erőmű részéről. Egy leállított erőművet, ami műszakilag képtelen az áramtermelésre már nm lehet csak úgy "visszabikkantani" a hálózatra. Nem is ez történt, a német szénerőművek egy része csúcserőmű, pont arra van fenntartva, ha mint most is nem fúj eleget a szél vagy süt a Nap, akkor bekapcsolják őket, de ezek nem lettek sosem "régesrég leállítva".

2021. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 molnarmarcell21 ***** válasza:

ma 12:35


"De hogy ezek az erőművek füstölnek az ok"


Nem oké, ezért zárják be őket 2038-ig :)

2021. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#12 Akkor olvass [link]
2021. szept. 28. 16:13
 15/24 anonim ***** válasza:

14! Belinkeltél egy cikket, ami sehol nem mond ellent annak, amit én írtam?

Van EGYETLEN FÉL SOR, amit te szerintem szándékosan félreértesz, ez: "Németország fosszilis erőműveinek újraindítására kényszerült" -na éppen erről írtam a 12. válaszban! Hogy vannak olyan erőművek, amik akkor kapcsolódnak be a termelésbe, vagy akkor lépnek nagyobb termelési fokozatba ha a többi erőforrás nem szállít eleget, mint most a szél vagy éppen nagyobb a fogyasztás mint tervezik.

2021. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Neked fél sor mert ezt akarod hinni. Az egész cikk arról szól hogy mekkora bukta volt az atomerőművek bezrása. A megújulók alig pótolnak valamit. Ezért rég leállított szén erőműveket indítottak újra. Nem tudoü mi érdeked minden áron tagadni ezt. De nem is akarlak győzködni. Az érdekelt volna nem e inkább egy két atomerőművet kellett volna elindítani.
2021. szept. 28. 18:02
 17/24 anonim ***** válasza:

16! nem Te akarod azt hinni, amit mondasz, a cikk -ami egy vélemény, nem tanulmány- pedig meg sem említi az atomenergiát!

Tehát nem indítottak újra "rég leállított" erőműveket, mert azokat tudod nem is lehet.

mi volt eddig a legkomolyabb eszköz, amivel dolgoztál? Mert pl. ha volt már biciklid tudod, hogy egy rég leállított bicikli újra üzembe helyezése is időigényes, meg kell pucolni, fel kell pumpálni a gumikat, meg kell olajozni a láncot, rosszabb esetben küllőket vagy külső gumit kell cserélni, pedig egy bicaj nem egy erőmű.


Pláne igaz ez egy atomerőműre, szerinted az olyan, hogy bemegy valaki reggel, és fölkattintja, hogy "Na akkor termeljünk áramot?" -hiszed vagy sem egy leállított erőművet újra üzembe helyezni több hónap, ha sietnek, több év ha nem. lásd. Japán, ahol Fukushima után évekig álltak a reaktorok.


Függetelnül attól, hogy most sokszor elmondod még, hogy "régierőműveketkapcsoltakbe" attól még ez nem lesz igaz.


ez, hogy illik bele a világképedbe:

[link]

2021. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy el se olvasod amit belinkeltem nem is fárasztom magam tovább veled. Szia
2021. szept. 29. 03:15
 19/24 anonim ***** válasza:

18! Elolvastam, így tudtam idézni egy sort!


Akkor megértetted, hogy nem indítottak újra

"régenbezárt" erőműveket?

2021. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ne fárassz légyszi.
2021. szept. 29. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!