Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit üzennének az aradi vértanú...

Mit üzennének az aradi vértanúk nekünk, mai magyaroknak?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül egyetlen, mindnyájuk nevében mondott üzenetre gondolok.

Az is jó, ha az aradiak közül egy-kettőt kiválasztotok, és ő mit üzenne a ma élő magyaroknak. Minél konkrétabb, annál jobb!



2021. okt. 6. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmit


Ez házi?

2021. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Maiaknak semmit. Nincs közük ehhez. Amiért harcoltak, az viszont sikerült. A kiegyezés után, egyenlő felekként a világ egyik legjobban működő országává vált a monarchia, és a magyar emberek számára az egyik legeredményesebb odőszakot hozta el. Ha nincs az ő harcuk, akkor sosem jutink el a kiegyezésig. Igaz kellett még majd egy emberöltő, de sikerült egy jobb haza alapjait megteremteniük.

Manapság szintén egy fantasztikus együttműködés részesei vagyunk az EU-n belül. Az alapok adottak. Nekünk kell eldöntenünk, hogy élünk-e a lehetőségekkel, vagy hagyjuk elúszni, kihasználni magunkat... nem kell ehhez üzenni semmit a múlt nagy hazafijainak. Mindenki tudja a dolgát, ésmeg tudja ítélni, hogy neki mi a jobb.

2021. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azt kérdeznék, hogy ezért az országért kellett meghalnunk? És joggal....
2021. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: Lehet valakinek az, nekem simán eszembe jutott.

#2, 3: Köszi szépen, a kifejtéseket külön is!

2021. okt. 6. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Menekülj az országból mert kinyir a rendszer ha nem vagy híve.
2021. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Takaítsátok el Orbánt! A haza érdekében, a ti és gyermekeitek jövőjéért!"
2021. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tojásostészta válasza:
42%

Mivel ők egy teljesen független országra törekedtek, szerintem elítélnek az EU.-t.

Mármint az ő szemszögükből az EU. olyan lenne, mint Fro. volt a IX. és XX. században pl. Romániával. Ha Romániában mondjuk Bukarestben sétáltál, akkor rengeteg épület, cég... francia birtokban v. francia finanszírozással épült/jött létre.

Na most elmész Mo.-on sétálgatni, mindenhol az EU.-s támogatás táblákat látod. Nagyrészt ugyan az, kivéve, hogy Fro. egy, az EU. meg 27 ország.

Én nem mondom, hogy helyesek a véleményük, de az ő szemszögükben én ezt gondolnám.

2021. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!