Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz 2012 december 21-én...

IronMan84 kérdése:

Mi lesz 2012 december 21-én valójában? Miért ér véget az idei téli napfordulón a maja naptár? Fel lesz-e készülve az emberiség a Föld sötétbe borulására?

Figyelt kérdés

Sok tévhit és alaptalan mitológia kering 2012 december 21-ével kapcsolatban. Az biztos, hogy a Nibiru (a Földbe becsapódó bolygó) egy mese, egy kamu, amely csak arra jó, hogy elterelje a figyelmet a valódi veszélyről. Hogy mi is ez? Váratlan szökőár, vulkánkitörés, földrengés, mágneses pólusváltás, meteorbecsapódás, fekete lyuk??? Nem! Nem! Nem!


A maja naptár nem hiába ér véget 2012. december 21-én, hiszen ezután a Föld civilizált világa gyökereiben megváltozik. Nem lesz többé áram, telefon, elektromos technika, műholdas kapcsolat, benzin alapú járműforgalom.

A valóság a fokozódó napfolttevékenység miatti mágneses vihar következtében globálisan kialakuló teljes áramszünet, a műholdas kapcsolatok és a távközlési rendszer (telefonhálózat) teljes megbénulása és leállása lesz.


2012-től---2014-ig: Fokozódó naptevékenység, nem vagyunk felkészülve!!! A Napban zajló folyamatok alapjaiban határozzák meg bolygónk létezését. A napfoltok ciklikus változásai pedig akár komoly következményekkel járhatnak a civilizációra nézve. Az elmúlt évtized relatív nyugalma után most újra fokozódik a napfolttevékenység, amely 2013 májusában éri el a csúcsát. Lehetséges következményeire egyelőre nem vagyunk megfelelően felkészülve!!! A nap mély álomból ébred!


A rendőrség, politikusok, hadsereg gondolt-e már arra, hogy akár az idei év téli napfordulóján (2012. december 21.) bekövetkezhet a globális sötétség és mindenféle kommunikáció megszűnik a külvilággal? Hogyan lesz biztosítva a lakosság élelmiszer- és ivóvíz ellátása?

Hogyan tudnak működni a kórházak? Mi lesz a betegellátással? Van-e már erre terv?


nevezetes napok:

tavaszi nap-éj egyenlőség: március 21. (szökőévben: március 20.)

nyári napforduló: június 22. (szökőévben: június 21.)

őszi nap-éj egyenlőség: szeptember 23. (szökőévben: szeptember 22.)

téli napforduló: december 22. (szökőévben: december 21.)


Az idei év (2012) szökőév, ezért ma van a tavaszi nap-éj egyenlőség, június 21 lesz a nyári napforduló, szeptember 22 lesz az őszi-nap éj egyenlőség, december 21 a téli napforduló. 3/4 év múlva kezdődhet a kritikus időszak és a mágneses napvihar csúcsa még csak 2013 májusára várható. Hosszú folyamatról van szó, tehát nemcsak átmeneti zavarokat okozhat a napkitörés miatti mágneses erőhatás, hanem tartós több hónapig vagy évig tartó globális teljes áramszünetet és mindenféle kommunikációs eszköz elnémulását.



2012. márc. 20. 20:35
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
83%
Te már réges-rég sötétbe borultál.
2012. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

Várni fogjuk a Karácsonyt :)

Semmi nem lesz, olyan nap lesz pont mint más évek dec. 21-e.

2012. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
94%

Mi lesz 2012 december 21-én valójában?

Téli napforduló, megyek este napnyugtát, hajnalban napkeltét nézni :)


Miért ér véget az idei téli napfordulón a maja naptár?

Mert eddig számolták ki.


Fel lesz-e készülve az emberiség a Föld sötétbe borulására?

A mire? Nem értem a kérdést.


Ha bekövetkezne a katasztrófa, aminek vízióját részletezed, az nem az emberiség, csak a jelenlegi technikai civilizáció végét jelentené.

2012. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
89%

Nem gyanús, hogy senki nem hisz az ilyen világvége (és most már azt hiszem a "holnap államcsőd!"-öt is idevehetjük) jellegű baromságokban? Érdekes, hogy akik ezeket hangoztatják, nem úgy élnek, mintha tényleg vége lenne a világnak. Úgy sejtem Te is bemész dolgozni, befizeted a csekkeket, (nem erőszakolod meg a szomszédasszonyt :)) stb.

Az hogy sötétségbe borultál, egyéni szocproblem.

2012. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim válasza:
68%
Kedves kerdezo! Szerintem van valami abban amit irtal! Valami tortenni fog, datumtol fuggetlenul. Nem mondom azt hogy vilagvege lesz, de valami tortenni fog, mert kell hogy valami valtozzon! Tudomanyos alapon akar az amit te irtal, ha az ezoterikus magyarazatokat nezzuk akkor viszont a tudatvaltasra gondolok. Aztan hogy mi lesz majd kiderul...en mindenesetre szeretek mindenkit es sokkal bekesebben elek mint regebben. En mar atformaltam a tudatomat, es elfogadom mindenki velemenyet mert mindenkinek mindenkeppen igaza van. Mashogy nem is lehetne :)
2012. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
91%

LOGIKA!


ha igaz lenne a maja naptár, akkor már rég alulról szagolnánk az ibolyát... baromi jó csillagászaik voltak, tudták, hogy az év 365 napos. DE! nem tudtak a szökőévről, hogy a föld minden évben közel 6 órával tovább járja be a Nap körüli pályáját, ERGO nem adtak hozzá az évekhez négyévenként 1 napot, a maja naptárban NINCSENEK SZÖKŐÉVEK.


ez azt jelenti, hogy a igazából már kb 9 hónappal ezelőtt el kellett volna pusztulnia a Földnek, ha igaz a jóslat...

2012. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Wikipédiáról:

"Misinterpretation of the Mesoamerican Long Count calendar is the basis for a popular belief that a cataclysm will take place on December 21, 2012. December 21, 2012 is simply the day that the calendar will go to the next b'ak'tun, at Long Count 13.0.0.0.0. The date on which the calendar will go to the next piktun (a complete series of 20 b'ak'tuns), at Long Count 1.0.0.0.0.0, will be on October 13, 4772."


Nem fordítom le, nem egy bonyolult szöveg, de a lényeg:


A félreértelmezés és a világvége-elméletek abból adódnak, hogy 2012 dec. 21-én új b'ak'tun kezdődik. Ez a 13. ilyen kezdete, egy egyszerű időmértékegység, egy korszak vége. 20 b'ak'tun-ból áll egy piktun és 4772 október 13-án lesz az 1. piktun.


Azért 20, mert a maják 20-as számrendszerben számoltak, ez olyan, mint ahogy neked természetes, hogy 1 óra 60 perc, de lehetne 80 is, vagy 47, akármi...


És innestől nincs értelme a vitának, 1 nap az alapegység, 20 nap egy kin, itt van egy 18-as váltószám, hogy 360 nap kb egy év, ezután végig 20 a váltószám.


Egyébként több naptáruk is volt, volt olyan, amelyik pontosan 365 napos volt, 260, 584, 819-napos, satöbbi. Nem tudom, hogy igazodtak el bennük, ők biztos tudták :)

2012. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
77%

Ennek meg mi köze a politikához? Oké, agyamentek a totemhívők is meg a politikusok is, ez tény.


"Az idei év (2012) szökőév, ezért ma van a tavaszi nap-éj egyenlőség, június 21 lesz a nyári napforduló, szeptember 22 lesz az őszi-nap éj egyenlőség, december 21 a téli napforduló."


2011 nem volt szökőév, mégis pontosan ugyanígy voltak a napfordulók, nap-éj egyenlőségek. Oszt a világvége meg elmaradt.


"a mágneses napvihar csúcsa még csak 2013 májusára várható."


Tehát lesz 2013-ban még Nap meg Föld. Akkor mit rinyáljak, mint egy jól nem lakott óvodás?


"Nem lesz többé áram, telefon, elektromos technika, műholdas kapcsolat, benzin alapú járműforgalom. "


Istenem, legalább nem fogjátok ezt a hülyeséget nyomni éjjel nappal. Vagy legalább valami kilincs nélküli közösségben, aztán szépen lassan kihaltok.


"Hogyan tudnak működni a kórházak? Mi lesz a betegellátással? Van-e már erre terv?"


Minek, ha kipusztulunk?

2012. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én nem tudok arról, hogy a maják világ végét jósoltak volna. Véget ért a naptáruk. És? Neked van 3010-es naptárad? Ha nincs, az azt jelenti, hogy akkor már nem is létezik a világ? Arról, hogy milyen naptáraik voltak, milyen jóslataik, arról édes keveset tudunk, hiszen a spanyol hódítók (illetve a hittérítő jezsuiták) gyakorlatilag megsemmisítették a maja írásokat, nagyon kis számú kivétellel. Igazán érdekes az lenne, hogy az elégetett írásokban mi volt.
2012. márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
90%

Erre a kérdésre két "nagyon okos" válaszadó fajta létezik, ahogy eddig láttam (nyílván én sem vagyok tökéletes). Az eggyik aki valóban komolyan veszi ezt az irdatlat ökörséget, mintha egy 5 éves óvodás lenne aki fél a mumustól a sötétben de annak rest utánna nézni valójában mi ennek a hiresztelésnek az alapja.

A másik a kocsmastílusu agyonművelt: "höhö há ha lesz akkor jól leiszom magam azé előtte" vagy "hö ez baromság".

Az igazság az hogy az egész a maja naptáron alapul, mely állítólag a mi Gergely naptárunknál is pontosabb. A maja naptár egy 2000 ezer éves ciklus végét jelzi (tehát már több ilyen "világvége" is volt) de NEM VILÁGVÉGÉT. Az asztrológusok emlegetik többek között a vízöntő korszakának eljövetelét és még sokan sok mindent csatolnak hozzá, de a lényege hogy eggyik korszakból átlépünk a másikba. Hogy ennek mi lesz a jelentősége nem tudni, de világvége nem lesz. De amiket leírtál (áram ellátás megszünése, napkitörés) azokat nem tudom honnan a bánatból vetted, A fokozódó helyzethez meg csak annyit hogy mióta világ a világ zajlik az élet és abszult nincs több katasztrófa vagy háboru mint volt évszázadokkal ezelőtt, csak mivel közben részese lettünk a világhálónak, a televíziózásnak stb. ezek a világ minden pontjáról elérnek minket, nem mellesleg aki fogékony az ilyen agyrémekre mint a 2012 mese az amúgy is észre fog venni olyan eseményeket amelyek által bemagyarázhatja magának hogy biztos jön a "nagy sötétség" (bár én pont az aranykorról hallottam).

2012. ápr. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!