Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz valami tudományos konkrét...

Lesz valami tudományos konkrét összegzés, ha lejár a kísérleti fázis a vakcináknál?

Figyelt kérdés

Lehet bután tettem fel a kérdést, mert bárhogy kerestem rá a vakcinákra, egyszerűen mindig mást adott ki ami a lényeg lett volna.

Szóval, ha jól tudom, most a forgalomban lévő vakcinák kísérleti vakcinák, de a vészhelyzet miatt engedélyezve lettek. Szóval nem annyira ismerjük az oltásokat.

Hallottam olyat is, hogy ez jövőre megváltozik, mert '23ig van a kísérleti státusza a vakcináknak.. De melyiknek? Az összesnek?

És ha már nem kísérleti, akkor végre kapunk tényleg egy teljes körű ismeretet, hogy kinek milyen vakcina ajánlott?

Milyen mellékhatâsa van rövid távon és hosszú távon?

Lehet rossz kategóriába írtam...

Remélem majd egy orvos is látja a kérdést, és tud nekem szakmai választ adni, de persze, aki linkeken keresztül tud nekem segíteni, tájékozódni ez ügyben, nekik is előre köszönöm!



2021. nov. 7. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értem ezt a picit katyvasz kérdést, te tudományos publikációkat szeretnél az oltásokról laikusként olvasni? Hát ezt legkönnyebben talán a "Koronavírus vakcináció - szakirodalmi tallózó" FB-csoportjában tehet meg rendszerzetett formában, de nem fogsz sokat érteni belőlük.


Nem várható az, hogy drasztikusan új, eddig semennyire nem észlelt mellékhatások bukjanak ki, de persze kis eséllyel előfordulhat ilyesmi - ahogy korábban néhányszor már megtörtént ez. Csak abból semmit nem vett észre a közvélemény, hiszen a forgalmazási engedély visszavonása is egy gyógyszerfelügyeleti kérdés.

2021. nov. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
48%

1) Nem, a vakcinák nem kísérletiek, ez csak a vakcinarettegők hazugsága. A Pfizer pl. már 2020 decemberében befejezte a kísérleti szakaszt, csak ezután kezdtük használni.


2) A 2023-as dátum, amit olvashattál, csak arra vonatkozik, hogy a sztenderd eljárás alapján két évig nyomon kell követni a biztonság kedvéért. De minden gyógyszer, oltás forgalomba kerül már a kísérleti fázis után.

2021. nov. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Jól olvastad, a klinikai vizsgálatok sok esetben csak 2023-ban zárulnak le. Igen, lesz összegzés, tudományos szaklapokban. Hogy mennyit értesz meg belőlük, az az alaptudásodtól függ. AZ 1-es válaszoló által említett csoport szerintem nagyon hasznos, és "átlagos" emberek számára érthető módon ki van emelve az egyes cikkekből a lényeg.
2021. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Állandóan "összegzések" vannak, teli van velük a sajtó. Elemzik a hatékonyságot, mellékhatásokat, védettség tartamát stb. Nem várnak ezzel semmiféle misztikus 2 évre, hiszen nincs idő, tombol a járvány, és az optimális ellenintézkedéseken dolgozik a fél világ. Ezek az összegzések annyira pozitívak, hogy minden ország folytatja az oltási programot. Egyetlen, Magyarországon ma kapható vakcinánál sem merült fel, hogy leállítsák velük az oltást. Ennyi.
2021. nov. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
#2 Ha akarják, bármikor átsorolhatják. Attól, hogy egy év alatt piacra dobnak valami löttyöt, mondván, ez az élet vize, nem lesz tesztelt. Kb. olyan hozzáállás, mint a néhai orosz metrókocsik. Lepapírozzák, azt mehet. Mellesleg a tavalyi 99%-os védelemtől sikerült eljutni az ötvenvalahány %-ra. XD
2021. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
25%
De letesztelték, te nagyon okos rémhírterjesztő. Minden olyan tesztet elvégeztek, mint bármelyik más oltás esetében.
2021. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

"Attól, hogy egy év alatt piacra dobnak valami löttyöt, mondván, ez az élet vize, nem lesz tesztelt."


Imádom, hogy a 0 tudományos ismerettel rendelkező szertárosok mennyire tudni vélik, hogy mi volt tesztelve és mi nem :DD

2021. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
#7 Persze, még laposföldes is vagyok. XD A magadfajták a középkorban ugyanezzel a szlogennel hitték el a papok minden egyes szavát. Csak nem bízz a tudományban címszóval. Annyira lenézitek őket, de nincs semmi különbség XD
2021. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!