Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon az Információs...

Magyarországon az Információs Hivatal pontosan mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor az Információs Hivatal felel a külföldi hírszerzésért. Ez pontosan mit takar? Nekik vannak tényleges külföldi akcióik? Vagy csak simán a többi szövetséges országtól kapott adatokat elemzik és értékelik ki? Vagy nekik mi a feladatuk? Azt láttam, hogy a legutóbbi nyilvános adatok szerint (amiket már jó 10 éve adtak ki) 728 ember dolgozik ott és majdnem 8 ezer milliárd forintból gazdálkodnak. Tehát elvileg valamire elég nagy forrásokat kaptak, szóval valamilyen érdemleges munkát biztos kell végezniük.

2021. dec. 6. 12:32
 1/1 U. Xorter válasza:
87%

Amire rákérdezel, az konkrétan minősített adat, így választ itt nem adhat senki sem, különben államtitkot sért.

Az államtitkokról bőven olvasgathatsz itt: [link]

Egy kicsit látványosabb ügyben Pintér Sándor is nyilatkozott:

"Pintér azzal indokolt [mármint hogy nem teregeti ki a Hivatal ügyleteit], hogyha beszélne, jogilag államtitkot sértene, ezért pedig az újságírót, „mint felbújtót, felelősségre kellene vonni, mert engem egy államtitok megsértésére próbál rávenni.”"

Forrás:

[link]

Természetesen a szálak a Hivatalhoz vezethetők vissza.

Most ezt gondold végig a te esetedben: ha valaki, Válaszadó válaszol a kérdésedre, azzal államtitkot sért, és mint felbujtó te is, kedves Kérdező felelősségre vonható vagy. Úgy hogy csak óvatosan.

Amúgy ha komolyan érdekel, jelentkezz hozzájuk.

Sajnálom, hogy nem tudok és nem is válaszolhatok érdemben a kérdésedre! De remélem megérted.

2021. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!