Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan fog így működni a...

Hogyan fog így működni a rendszer?

Figyelt kérdés

December 15-től nem dolgozhatnak a közalkalmazottak ha nem veszik fel a kisérleti stádiumban lévő oltást.

Az érdekelne, hogy, hogyan pótolják ezt a több tízezer kiső embert?

Ezek az emberek többsége olyan 120-140 ezer Forintot keres nettóban havonta, hogyan oldják meg, ha már így is nagyon nagy a munkaerőhiány a közszférában?

Így sincsen már tanár, az oktatási szint a béka segge alatt van, kiadják már a diplomákat is nyelvtudás nélkül, az utolsó afrikai migráns is beszél már angolul. Vagy ott van az egészségügy, így sincsen megfelelő személyzet, de ami van abból is kevesebb lesz. Nem is beszélve a rendőrségről vagy a tűzoltóságról. Emlékszem elmentem néhány éve egy útlevelet megcsináltatni több mint 2 órát kellett várnom, ha bemész ügyet intézni arra kell egy nap, hogy elintézd. Nem értem, hogy hogyan fog így működni a rendszer?



2021. dec. 13. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, de majd a Fidesz média kimagyarázza valahogy.
2021. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

A közalkalmazottak jelentős része könnyek pótolható.

Plusz, átszervezéssel, megfelelő informatikai háttérrel sokkal kevesebbre lenne szükség belőlük.

2021. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem érdekel a politika, csak nem értek ezzel egyet.

Azt mondja az angol tanár, hogy én nem oltatom be magam, akkor hogy viszik le az órákat? Behívják a tesi tanárt aztán majd az leviszi?

Német tanárt már találni se lehet.

Ez így nulla.

2021. dec. 13. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3#

Majd megoldja az intézmény.



Amikor én tanultam nyelveket az iskolában, nagyon alacsony színvonalú volt a nyelvoktatás, olyan, mintha nem is lett volna.Ugyanis, orosztanárból átvedlett német és angoltanárok oktatták, akik maguk is akkor tanulták a nyelvet.


Többnyire magántanárokkal,magamtól tanultam meg.

2021. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2

Átszervezéssel nem tudsz mindent megoldani.

Oké, 2 óra helyett várok 3 órát az útlevelemre, már úgy is mindegy ezért annyira nem tűnik fel.

Viszont az oktatásban ez nem működik.

Amikor az ének tanár megy be megtartani a matek órát, akkor énekelgetnek majd a gyerekek a mtek órán?

Vagy ott van az egészség ügy minden ami nem Covid azt kitolták, vagy átszervezték a jövőre, így sincs se orvos se ápoló elég, ezért itt nem tudsz átszervezni semmi, mert mindenféleképpen rosszabb lesz a színvonal, aki marad annak meg még nehezebb lesz.

Vagy ott van a rendőrség vagy a tűzoltóság eddig meg volt nekik tiltva, hogy felmondjanak, most ez jó lehetőség lesz nekik, hogy leszereljenek.


Én nem tudom, hogy ezt hogyan gondolták, de sokkal rosszabbra számítok ez emiatt, hogy több tízezer ember kiesik.

2021. dec. 13. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Már az első sor hazugság, nem kísérleti vakcinával oltanak:


[link]

2021. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


Lehet itt csavargatni a szót, viszont ameddig a gyártó nem vállal rá garanciát addig számomra kisérleti stádiumban van az oltóanyag. Senki nem tudja, hogy mik lehetnek a mRNS oltások hosszútávú esetleges mellékhatásai. Ha a neten vásárolok valamit arra is kapok garanciát. Lemondasz a jogaidról, de ha történik veled valami az oltás után akkor így jártál. Szomorú, hogy ennyit ér egy emberi élet.

2021. dec. 13. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
7: a gyártó garanciát vállal rá, ugyanúgy mint bármely oltásnál vagy gyógyszernél.
2021. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%

"December 15-től nem dolgozhatnak a közalkalmazottak ha nem veszik fel a kisérleti stádiumban lévő oltást"


Már több hónapja nincsenek kísérleti stádiumban az oltások.


"Lehet itt csavargatni a szót, viszont ameddig a gyártó nem vállal rá garanciát addig számomra kisérleti stádiumban van az oltóanyag"


A gyártók pontosan ugyanazt a garanciát vállalják a mostani vakcinákra, mint bármelyik másikra.


"Senki nem tudja, hogy mik lehetnek a mRNS oltások hosszútávú esetleges mellékhatásai"


Az első mRNS oltás kísérleteit már kb 30 éve kezdték meg (sőt, állatkísérletek már a '80-as évek végén is voltak), azóta semmiféle hosszútávú negatív mellékhatást nem találtak, ami a kontrollcsoporttal összevetve kimagasló lenne. A jelenlegi vakcinák a 2004-ben kifejlesztett SARS-1 mRNS vakcina alapján készülnek, amivel több ezer embert beoltottak egy kísérlet során, ott sincs semmiféle statisztikailag jelentős eltérés a kontrollcsoporttal összevetve a hosszútávú mellékhatások terén.


"Lemondasz a jogaidról, de ha történik veled valami az oltás után akkor így jártál"


Ahogy írtam, ugyanolyan garanciát vállalnak a jelenlegi vakcinagyártók a COVID elleni vakcinákra, mint bármelyik másikra, mert már egy ideje nem kísérleti vakcinának vannak minősítve. Emellett azt is hozzátenném, hogy eddig minden jel arra mutat, hogy az mRNS vakcináknak sokkal ritkábban vannak hosszú távú mellékhatásai, mint a klasszikus vakcináknak, nagyjából két nagyságrenddel. Nagyobb az esély, hogy a gyereked valamiféle hosszú távú mellékhatást kap bármelyik másik kötelező vakcinától (pl. DiPerTe, MMR, stb), mint az mRNS-vakcináktól, nem véletlen, hogy már megkezdődtek a kutatások, hogy ezeket a vakcinákat is mRNS-technológiával gyártsák.

2021. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!