Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor, alaplap cserénél,...

Processzor, alaplap cserénél, működni fog így a rendszer?

Figyelt kérdés
Windows 7. Korábban, hasonló kérdésem volt, de nem konkrétan ezt kérdeztem, mindegy is az, hanem, váltanék ryzen processzor-ra, természetesen, alaplap csere is lesz, a válaszoló leírta nekem, hogy mi a teendő, hogyan lehet használni ryzen-t win 7-el, arra volnék kíváncsi, ha, van egy hdd, amin fent van a win 7, és most teszek alá egy ryzen processzort, másik alaplapot, akkor az menni fog e úgy.
2021. ápr. 14. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

99% hogy össze fog omlani, a Win sok mindent elvisel, de az alaplapcsere alatta az egyetlen amit csak nagyon ritkán visel el, úgy hogy működni fog.


Arról nem beszélve, hogy HDD-re telepített oprendszer manapság iszonyat visszafogja a tempot, szóval szerintem egy SSD-re friss Win aztán hadd szóljon.

2021. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nos úgy teszek ahogy írtad :)
2021. ápr. 14. 19:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Bár, kipróbálom hátha benne leszek az 1%-ban :D
2021. ápr. 14. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én egyszer próbáltam még ilyet anno, most hogy mikor, nem tudom pontosan, de akkor annyi volt a lényeg, hogy CF rendszert építettem, és annyira el akartam menni a végletekig, hogy a P45-ös lapomat cseréltem egy X48-asra, mert ott ment 2x16 sáv a 2x8 helyett.

Na ott megpróbáltam én is ezt csak kíváncsiságból, a rendszer elindult, de konkrétan semmit nem tudtam megnyitni, minden kifagyott, sokszor még simán ha C meghajtót megnyitottam akkor is.

2021. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ezt elemezve, azthiszem tudom mi lesz a megoldás, tehát példának véve a te rendszeredet, és azt ami most az enyémmel fog következni, talán ütközések voltak a driver-eknél, sőt biztos legalábbis másra nem tudok gondolni, vagy registry ütközések esetleg. A programokat és beállításokat tartalmazó registry kulcsokat ismerem, helyeket is, ha azokat lementem, akkor 1 kattintás lesz visszahozni, hiába újra telepítés, vagy ilyesmi.
2021. ápr. 14. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

w7 túlélheti, de még erősen ajánlott az újratelepítés. driverezéssel kell sokat vacakolni. Egy XP-hez képest a W7 ilyen képességei is már ég és föld, de nem tudom ajánlani.


W10-nél oldották meg ezt a problémát igazán. nagyon könnyedén túlél egy teljes gépcserét. már indításkor érzékeli a változást, és rendszer betöltése előtt törli a régi, és telepíti az új drivereket. W7-nél ez még nincs jelen. meg lehet próbálkozni vele, hátha... de nem ajánlott.


Szóval ha szeretsz vacakolni, akkor próbáld ki mindenképp. Elbíbelődhetsz vele...

2021. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönet a választ, nos igen, szeretek úgy lenni, hogy a gépben tudom mi történik, és mi fog történni :)
2021. ápr. 15. 13:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!