Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig kell még sajnálni a...

Meddig kell még sajnálni a határon túli magyarokat és utálni a szomszédos népeket a trianon miatt?

Figyelt kérdés
nem lenne célszerűbb túllépni már ezen és inkább mindenkivel barátságot, együttműködést keresni?

2021. dec. 15. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A határon túli magyarok "sajnálása", ahogy te fogalmazod, indokolt. A trianoni békediktátum olyan bűn volt az antant részéről, amit nem lehet jóvá tenni és elfelejteni sem szabad. Azzal viszont egyet értek, hogy a gyűlölködést minden oldalról abba kéne hagyni és minél jobb viszonyra törekedni.
2021. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Ezen nem lehet túllépni. A Japánok túlléptek a bombákon? A németek túl vannak a nácizáson? Nem.
2021. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Amíg a Fidesznek ez az érdeke.
2021. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az eu csatlakozásig. Onnantól kezdve könnyen költözhetnek Magyarországra ha szeretnének.

(Nem a semmiből beszélek, az én felmenőim is felvidékiek akik ideköltöztek. Több barátom felmenői is felvidékiek, erdélyiek voltak. Magyarországon akartak élni, így hát Magyarországra költöztek. Sok kint élő ismerősöm meg azt mondja, jobb kint. Őket meg miért kéne sajnálni..)

2021. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Trianon fájdalmas a magyaroknak. Ezen túllépni nem lehet. Kábé olyan mint ha megbocsájtanál a gyereked gyilkosának.


Szerinted a románok, szlovákok, szerbek, ukránok akarnak barátságot kötni a kanyarokkal?

2021. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Van lehetőség költözni, nekem is több olyan ismerősöm van, akiknek a családja Erdélyből költözött Magyarországra, nem muszáj a határon túli elcsatolt országrészen maradni. Történelmi szempontból természetesen nem jelentéktelen, de a ma élők közül már nagyon kevesen lehetnek, akik át is élték, a fiatalok meg nemhogy Magyarországra, de más országokba is mennek már.
2021. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Részben egyetértek, de milyen együttműködésre gondolsz konkrétan?
2021. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

#2

A lengyel államot 3-szor felosztották és túlléptek rajta.. valamit tudnak, amit mi nem.

2021. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem trianonrol mindig Sopron, meg Balassagyarmat, a legbatrabb varos jut eszembe.
2021. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Ez nagyjából olyan kaliberű történet, mint a holokauszt.

Visszatérve a történelmi Magyarországra: én nem sajnálok senkit - és jogomban áll nem sajnálni senkit! Szerintem is teljesen felesleges a műbalhé, amit itt néhány izgága ember csinál, - mert senki nincs korlátozva abban, hogy költözzön, ha azt szeretné és a területek lakosságának összetétele sincs még csak köszönő viszonyban sem az elcsatoláskor esedékessel. Az érintett területek természeti kincsei is "alaposan át lettek szervezve", - semmi, de semmi nincs, amiért szükség lenne a műbalhéra. De indokolhatsz bárhogy az izgágáknak, teljesen felesleges energiát ölnöd ebbe, mert következetesen értetlenek. Ez van! Nekik van "igazuk", nekem meg nyugtom! :D

2021. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!