Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek idén lesz nyelvviz...

Szerintetek idén lesz nyelvvizsga amnesztia? 2022

Figyelt kérdés

2021. dec. 22. 00:25
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
71%
Jaj már megint sírnak a Nobel-díj jelöltek akik nem tudnak egy középfokot letenni :D
2021. dec. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy sokszor a nyelvtudás egyes embereknek nagyon nehéz.

Attól hogy valaki zseni matekból és a legjobb matematikus stb. lehet tök hülye nyelvből, nem ettől lesz valaki jó diplomás

2021. dec. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos lesz, pedig aki annyira hülye, hogy nem tud középfokon megtanulni még egy olyan primitív nyelvet sem, mint az angol, az nemhogy diplomát, de még érettségit sem érdemelne.
2021. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
12%
Ha olyan primitív nyelvnek tartod, akkor te sem lehetsz nagyon tisztában az angol nyelvvel.
2021. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
56%
Lesz, tudtommal már be is jelentették. 3 diplomám van, és van nyelvvizsgám, mégse fáj, ha valakinek anélkül is meglesz. Nem értem, miért kell leszólni másokat.
2021. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
34%

Azért vannak "leszólva" mert nagyon irritáló hogy még fél év van nyárig és már most sírnak miatta a hallgatók. Ezt a követelményt vállalták, csinálják meg ès kész. Szerintem már elsőre sem kellett volna kiadni a diplomákat, senki sem halt volna bele ha fél évig csak egy A4-es papírja van arról hogy záróvizsgàzott. Az meg hogy évekre visszamenőleg boldog-boldogtalannak odaadták a diplomát, nonszensz, ennyi erővel én is beiratkozok az orvosi egyetemre aztán verem az asztalt hogy adjanak diplomát. Maga a nyelvvizsgakövetelmêny nem biztos hogy szükséges, de legalább megszűrte az embereket, elvégre aki egy nyomorult angol középfokot nem tud letenni, az ne legyen diplomás ember (anyám 36 évesen, két gyerek és munka mellett nulláról csinált középfokot három év alatt). Ezért most nyilván le leszek elitistázva, csak vegyük észre hogy a felsőoktatásban való részvétel nem kötelező, van egy színvonal aminek meg kell felelni. Nah ezt a színvonalat sikerült most tovább csökkenteni.

Azt csak így a végén egy mondatban teszem hozzá, hogy nagyon nem fair azokkal szemben akik neadjisten normálisan előre terveztek és mâr rég letették a nyelvvizsgát, ami idő, pénz, energia. De hát nyilván aki ilyen hülye stréber az meg is érdemli

2021. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
77%
Mint írtam, van nyelvvizsgám, nem az égből pottyant, megszenvedtem érte, mert semmi nyelvérzékem, és mindig utáltam tanulni. Ennek ellenére nem sajnálom mástól. A színvonalon sem gondolom, hogy sokat rontana, 3 diplomám van, 3 különböző egyetemről, volt köztük jobb, rosszabb, ami a színvonalat illeti, de közös bennük, hogy mindenhol volt puskákkal átcsúszó, teljesen buta, mégis diplomázó hallgató, meg minden vizsgára becsületesen készülő cum laude oklevet szerző.
2021. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
75%

Én most végeztem el az orvosi egyetemet novemberben. Sajnos az első nyelvem a német volt, amiből gimnáziumban meg is szereztem a középfokú nyelvvizsgát és két évig orvosi szaknyelvet is tanultam az egyetemen. Második nyelvként az olaszt tanultam, amiből középfok körüli szinten voltam. Angolt is tanultam, bár a tanárunk inkább szeretett órákon a semmiről elbeszélgetni, mint tanítani. Amikor felvettek az egyetemre megtudtam, hogy csak az angol nyelvvizsga elfogadott a diplomához. Az elején tudtam, hogy képtelenség még nyelvet is tanulni az egyetem mellett, úgyhogy szándékosan hagytam a végére a nyelvtanulást. Ki gondolta akkor, hogy jön egy járvány, ami keresztülhúzza a számításaim? Volt az elmúlt évemben befizetett majd meg nem tartott nyelvvizsga, egy hónapig covidos voltam (ez az idő a tanulmányaimból teljesen kiesett), volt a családon belül súlyosabb lefolyású megbetegedés szintén a covid miatt, minden héten rettegtem a kirendeléstől, hogy majd amiatt nem tudom a vizsgáim teljesíteni, akkor amikor szeretném és önkénteskedtem többször is. Ennek ellenére a kötelező gyakorlatok, szigorlatok, TDK, pályamunka megírás és államvizsga mellett sikerült megcsinálnom az írásbelit, de bármennyire is szerettem volna, a szóbeli nem fért bele.

Egy járvány kellős közepén azért nem tudok elkezdeni orvosként dolgozni, mert az előírt nyelvből hiányzik a nyelvvizsgám fele. A tanulmányaim négyes-ötös jegyekkel végeztem. Nem a nyelvvel van problémám, hanem ezzel a helyzettel, ami adódott az egyetem végére. Csalódással tölt el, hogy olyan emberek, akiket 10-15 éve nem érdekelt a nyelvtanulás és megvoltak a diplomájuk nélkül, most megkapták, akik meg tényleg a járvány során próbáltak teljesíteni és helytállni, azoknak nem jár a kedvezmény. (Félre értés ne essék, senkitől nem sajnálom, aki megkapta.)

Az egész egyetem alatt azon voltam, hogy a lehető legtöbb szakmai tudást megszerezzem, de az elmúlt egy hónapban már többször megfordult a fejemben, hogy megérte e. Ha nem az ötösökre, hanem a kettesekre hajtottam volna csak, akkor most lehet a kezemben lehetne a diploma, mert egyértelműen több időm lett volna a nyelvtanulásra. Évek múlva biztos azt fogom mondani, hogy megérte annyit tanulni, de most még nem érzem az eredményét.

Már sok energiát, időt és pénzt fektettem a nyelvtanulásba, úgyhogy pár hónapon belül mindenképp megcsinálnám a nyelvvizsga másik felét is. Számomra a nyelvvizsga amnesztia ,,csak” annyit jelentene, hogy 1-2 hónappal hamarabb kezdek el dolgozni. Viszont ennek az 1-2 hónapnak nagyon tudnék örülni.

Sokszor látok kommenteket azzal kapcsolatosan, hogy mennyire szánalmas, ha valaki nem tudja megcsinálni a nyelvvizsgát és, hogy annak nem is való diploma. Szerintem a nyelvvizsga kötelezettség kérdése sokkal összetettebb. És maga a rendszer is több sebből vérzik. Például lehetne az egyetemeken kötelező nyelvtanulás. Csak azzal lehetne elérni, hogy az emberek tényleg beszéljék is a nyelvet, ne csak papírjuk legyen róla.

2021. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
#5 A kormány félreérthetően jelentette be, hogy úgy tűnjön mintha lenne nyelvvizsga amnesztia. Igazából csak az került meghosszabbításra, hogy aki 2020. szept. 01.- 2021. aug. 31. között tett záróvizsgát, az kérheti a diploma kiállítását, ha eddig nem tette meg (amit kötve hiszek, hogy ilyen lenne).
2021. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
28%
Hat nem lesz.
2021. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!