Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha annyira komoly veszély a...

Ha annyira komoly veszély a globális felmelegedés, akkor miért nem vetnek ki extra adót a mobilokra, tabletekre?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember csak arra használja, hogy kiírja a Facebookon, éppen mit evett. Ez energiapazarlás és környezetszennyezés. Ezzel mért nem foglalkozik senki?

2022. jan. 4. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Dehát egy mobil nem is melegszik.

Akkor miért globális felmelegedés?


Valójában nagyon sokat fejlődött a tech.


Régebben egy mobil teljesítménye egy 5-600 wattos tápról ment.

Most megoldják valami pár wattból, nem tudom nem vagyok mérnök.


Akkor mi a problémád?


Az hogy 1-2 ember ilyen több ezer wattos 20 gpu-s bányász gépszörnyeket rak össze... Az már csak sima nyereségvágy...

2022. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Igazad van kérdező, azért mert a fejesek érdekei nem úgy kívánják. Csupán ennyi. Az átlagnép meg nem mond le magától az extra kényelemről.


Az előállításuk elég környezetrabló és a hulladékként való lerakásuk is, ezért is lenne ésszerű megadóztatni.

2022. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a telefonnal meg a tablettel van a baj, hanem azzal, ahogy használják az emberek. Hálistennek van internet, ezerszer könnyebb a mai világban tájékozódni,tanulni stb. Tök jó, hogy telefonról pl be tudod fizetni a számláidat így nem termelődik felesleges papír szemeted. De amikor valaki egész nap a telefonját nyomkodja, tiktokozik, facebookozik, mert nincs élete a virtuális világon kívül vagy a gyerek kezébe adja, hogy csöndbe legyen a gyerek, mert nem tud vele mit kezdeni na az baj. Tessék azt a gyereket elvinni a játszótérre, sütni-főzni közösen vele, játszani vele stb. Sajnos a mai világban már mindenki az interneten él. Ha nem osztasz meg valamit, meg se történik. De ezt miért kell? Ha nem osztom meg, hogy futottam pár kilométert, nem is égettem kalóriákat? Ha nem osztom meg, hogy ilyen-olyan konferenciákon vagyok, akkor az meg se történt? Komolyan, másoknak kell bizonygatni, hogy nekem "tökéletes" az életem és milyen fontos ember vagyok?
2022. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
34%

Igen utolsó, elő kell adni a netnek milyen szuper dolgod van.

Szerintem az a legszánalmasabb amikor felraknak magukról egy szét szűrőzött képet.

Annyi marad a fejéből mintha valaki más képét rakná fel.

2022. jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%
Szánalmas az is egyetértek, de az is szánalmas aki effektek nélkül posztol ki mindent. A legutóbb amivel kiakasztottak, az volt, hogy halottak napján lefotózták az anyjuk/nagyanyjuk sírját és azt posztolták. Le is tiltottam őket, nem vagyok kiváncsi ezekre. Ez már nekem a legalja.
2022. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!