Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik valamilyen kutatás...

Létezik valamilyen kutatás arról, hogy a kiskorú gyermekeket ért hatások hatással lehetnek-e a nemi orientációjukra vagy identitásukra?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok, hogy egy kiskorú gyerek pszichéje még nem stabil, formálódó.

2022. jan. 11. 02:05
1 2 3 4
 1/34 steven95 ***** válasza:
27%

Csak játszunk el a gondolattal milyen más kérdések merülnek fel. Tehát mi van ha létezik?


Ezek milyen hatások lennének? A levegő kén-dioxid tartalma, szülők rossz viszonya vagy látott homoszexuálisokat, vagy halott olyasfélét, hogy ha homoszexuális vagy akkor éld meg, aki vagy? Tehát röviden a homoszexuálisokon, és a homoszexualitás "jósagi hangoztatásán" verjük e le, ha létezik ilyen tanulmány? Tehát mentalis ideológiai vírus vagy kiismerhetetlen környezeti, evolúciós folyamatok összessége ?


Fentebb írtam, de külön kérdés, hogyha kialakult, még változtatható vagy onnantól az éld meg aki vagy opció maradt?


Ne kerüljülgessük a forró kását. Igazából az az érdekes eset, ha a tény letezésének tudata vagy jónak beállítasa formálja az emberek orientációját. Ilyenkor mi van?

Megtiltjuk filmekben, könyvekben. Utcán nem járkálhatnak. Iskolában megerősítő foglalkozásokat tartanánk hogy a lány és fiú alkot egy párt. Cenzúráznak a netet is. Elvágunk minden lehetőséget. Esetleg gázkamra? Mindegyis. Felnő több generació homomentesen, akik nem tudnának a homoszexualitás létezéséről.


Bár a homoszexualitás kialakult egyszer, akkor újra kifog? Vagy eleve megakadályozhatatlanul egy zsákutca vagyunk, ahol az egyre több homoszexualis miatt, egyre kevesebb szaporodni képes/akaró ember okán kihalunk. Az evolúció folyton azon kihívas elé teszi majd az emberiséget hogy el ne "sivatagosodjon"?


Esetleg általánosságban semmi genetikai és mentális fertő ne hátráltassa az univerzum emberiség általi végtelen időkig szóló dicső meghódítását? Aztán? Amikor már minden dimenzió minden skálafokára kiterjeszkedtünk,

magunk és mások rövidke életét eme terjeszkedés oltárán feláldoztuk, értelmet adva létezésünknek boldogok lehetünk. Már aki...

2022. jan. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%

Hogyne, a nem teljes családokban, vagy rossz apával felnőtt gyerekek gyakrabban térnek le a heteroszexualitás útjáról.


Az eredmények alapján szembetűnő volt, hogy egyetlen közös vonás jellemezte a 106 férfi mindegyikének homoszexuális orientáltságát. Bieber és csoportja azt találta, hogy mindegyikük (kivétel nélkül) érzelmileg elszakadt édesapa mellett vagy apa nélkül nőtt fel. Egyikük sem érezte magát közel az apjához.


[link]

2022. jan. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Persze van ilyen kutatáa, legtöbször az apához kötödő viszonyhoz van köze, de egyáltalán nem kizárólagosan.
2022. jan. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
40%

Árnyék-apa, vagy hőscincér-apa + viszonylag erős egyéniségű, avagy egyenesen zsarnok anya (pláne ha utóbbi szeretett testi kontaktust is létesíteni): egyenes út a homokosság felé...


A homokos az elveszített apára, vagy fiútestvérre vágyik.


Akármilyen szép és rendes egy nő, nem bírnék vele testi kontaktust létesíteni, soha nem is bírtam volna.

2022. jan. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
59%

Tisztelt Kérdező! Tisztelt Válaszadó!


Mivel a szexuális orientáció - szakemberi vélemények szerint - már nagyon kis gyermekkorban eldől és genetikai háttere van, amit első sorban az anyát a terhesség ideje alatt ért negatív hatásokra is visszavezethetőek, így vannak rá kutatások, hogy a közvetlen környezetnek nem túl sok köze van ahhoz, hogy valaki homoszexuális legyen.


Játszunk el a valóság nevű nagybácsival:

Magam 1950-ben egy olyan időszakba születtem, amikor abortusz tilalom volt, amikor a homoszexualitás teljesen tabu volt. Ez így volt még az 1960-as években is, amikor magamon elkezdtem észlelni azt, hogy valami nem stimmel. Nem úgy tekintek a lányokra-hölgyekre, mint a kor- és nemtársaim. Édesapámmal, két kisebbik bátyámmal, két idősebb öcsémmel és a legidősebb húgommal valamint természetesen édesanyámmal nevelkedtem (eddigre a két nővérem és a legidősebb bátyám már családot alapított). Homoszexuális nem volt a családomban. Sőt! Falun nevelkedőként egy már-már vallásos család voltunk, amit erősebben éppen apám képviselt, akihez érzelmileg sokáig közelebb álltam, bár (mert sokat dolgozott) viszonylag kevés időt tölthettem vele. Én mindig is jobban éreztem magam a konyha közelében és a háztartási munkákat valamint kerti munkákat kedveltem jobban, de nem vetettem meg a fizikai munkát sem. Főleg, hogyha apám közelébe lehettem ezáltal.


Mindenkinek ajánlom a következő videót:

https://www.youtube.com/watch?v=IPb_hBMRkB4&t

interjú készítője - Tikvicki Dóra

interjú alany: Prof. Dr. Gyarmathy Éva, klinikai és neveléslélektan-szakpszichológus

interjú helyszíne: Egyetem Televízió (Szeged)

videó publikálásának napja: 2021. december 19.

2022. jan. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 D-Mano ***** válasza:
52%

Több ilyenről is olvastam már az évek során, de most csak ez a 1 van meg:


[link]


Ez pedig szintén érdekes lehet a témában:


[link]

2022. jan. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%
Független kutatás nem létezik a témában, csak olyan, ahol előre megmondták, hogy annak kell kijönnie, hogy kizárólag a genetikán múlik. Ez utóbbi természetesen baromság, mert a homárok nem tudnak (természetes úton) szaporodni, tehát akkor egyre kevesebbnek kellene lennie belőlük, ehelyett egyre több van.
2022. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
76%
A 70-es években jelent meg néhány tanulmány a genetián túli befolyásló tényezőkről. Ezek mára elérhetetlenek, vagy nagyon nehezen elérhetőek. -Guglin próbáltam rákeresni egy konkrét tanulmányra.
2022. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
12%
Érdeklődve kérdezem, akik lepontoznak egy-egy választ, mi alapján teszik?
2022. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
59%
Éppen most cáfolták meg azt egy nagyon jelentős kutatással, hogy a genetikának jelentős szerepe lenne a férfi homoszexualitás kialakulásában.
2022. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!