Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi politika engedhető be...

Mennyi politika engedhető be egy általános iskolába?

Figyelt kérdés

A minap mesélte a 7.-es unokám, hogy a történelemtanár a migránsok befogadásáról beszélt, és azzal példálózott, hogy anno minket is befogadtak más országok, főleg Amerika, Ausztrália. A gyerek csak ennyire emlékezett belőle, de ki tudja, még mi hangzott el ezen az órán. Rákérdeztem az időpontra, mindez a választások előtti hetekben történt. Másra nem tudok gondolni, mint hogy a gyerekeken keresztül próbálták meg befolyásolni a szülőket.


Szerintetek megengedhető kiskorú gyerekeket felhasználása politikai célra? Vagy lehet ezt másképp értelmezni? Van helye egy ilyen tanárnak az oktatásban?



2018. ápr. 29. 00:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudhatod miről volt szó pontosan, meg hogy, hogy volt ez az egész, ne ítélj elhamarkodottan.

Legközelebb ilyenekről témáz a tanár, mondd az unokádnak kapcsolja be a telóját, készítsen hangfelvételt, aztán hallgasd meg.

2018. ápr. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Javítás: gyerekeket helyett gyerekek. Bocsi!
2018. ápr. 29. 00:58
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Igen, a libsik itt vannak közöttünk! Lehet az a sarki fűszeres, vagy a virágboltos néni, vagy éppen a 7.-es unokád történelemtanárja...


A hülyeség terjesztésének sehol sincs helye, nemhogy egy tanórán, ahol a gyerek eleve kiszolgáltatott helyzetben van a tanárral szemben.

2018. ápr. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Én egyházi iskolába jártam annak idején, ott állandóan Szent Orbán Viktor igéjét hirdették
2018. ápr. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Ha a Fidesszel egyetértő politizálás folyik az iskolálban akkor sikítani kell és rohanni kell tüntetni és egyből a legfelsőbb Nemzetközi Bírósághoz kell fordulni, hogy Magyarországon jogtipró diktatúra van.

De amennyiben a csúnya gonosz Orbánt élesen kritizáló politizálás folyik, akkor ki kell állni a tanár mellett és állandóan hivatkozni kell a szabad véleménynyílvánítás jogára és hangoztatni, hogy ez a liberális femokratikus jogállam nélkülözhetetlen eleme.

2018. ápr. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Semennyi.

Ezt a választási bizottság és a bíróság is kimondta amikor több Fideszest, belértve Orbán Viktort megbüntették amiért iskolában vagy óvodában kampányolt gyerekekkel.

Ugyanakkor amit a tanár mondott az szerintem nem politizálás hanem egy történelmi tény.

2018. ápr. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Semennyi. Történelmen elkerülhetetlen a téma, viszont az oktatásnak nem képzi részét a tanár személyes véleménye, ez pedig az volt.
2018. ápr. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Üldözési mániád van mint a legtöbb szülőnek.

Amit a tanár mondott az puszta realitás, nem kell egyből 86 hátsó okot keresni benne. Ha hallgat róla akkor nem ez az igazság, nem ez történik? De. A történelem óra lényege nem az, hogy egy szikkadt életunt tanár ledarálja a könyv adott fejezetét, felirat 30 évszámot amit be kell vágni a következő órára. A töritanítás, meg egyáltalán a tanítás az, amikor közösen beszélitek át a történéseket a gyerekkel, interaktív az óra és a mostani élethelyzetek is benne vannak.

2018. ápr. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen kérdéseknél értem meg igazán, miért ennyire sötét és agyhalott a magyar.


Nem elég, hogy az ő agyát elpusztították a migránsozással, már az általános iskolás gyerekébe is a gyűlöletet és paranoiát neveli bele.

2018. ápr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon túlgondoltad szerintem.

1.: Ez nem a "kiskorú gyerekek felhasználása politikai célra" kategória. Semmiféle befolyást nem jelenthetett a dolog a mostani szavazásra, mivel a 7.-esek még nem szavazhatnak, anyu-apu meg nem azért fog bárkire is szavazni, mert a gyerek esetleg megemlíti otthon, hogy töri órán miről volt szó. Amelyik szülő fideszhívő, az az is marad.

2.: A magyarok befogadása más országokba történelmi tény (nem pedig személyes vélemény, mint itt írta valaki).

3.: Szinte bármilyen tanórán bármilyen témával kapcsolatban feljöhet egy hasonló vagy akár teljesen más téma is akár a tanár, akár a gyerekek részéről, amiről aztán beszélgetnek egy kicsit. Vagy akár egy spontán, nem odavaló beszólás kapcsán is. Pl. volt, hogy egy-egy gyerek elkezdett migránsozni vagy cigányozni, természetesen nem engedtem el a fülem mellett, pár mondattal helyretettem a dolgot, de nem részletezve, mert az enyémek kicsik még.

Ugyanakkor nagyon érdekes volt, amikor az ókori olimpiákról szóló olvasmány kapcsán feljött a demokrácia témája, és többek között megemlítettem, hogy már a görögöknél is volt csalás a választásokon, az első reakció az volt az egyik kisgyerektől, hogy "mint most is". -- Erre annyit tudok reagálni, hogy "elképzelhető", de ennyi.

Vagy amikor a választást követő első napokban sírva jött oda hozzám az egyik kisgyerek, hogy ki fognak költözni külföldre, mert "anyukája nem szereti Orbán Viktor politikáját", így nem fogja látni többet a barátait. -- Nem álltam le taglalni a részleteket, csak próbáltam ráirányítani a figyelmét a pozitív következményekre (jobb megélhetés, nyelvtudás stb.)

Tanárként ennyit tehetek, és ennyit KELL is tennem, nem tehetek úgy, mintha politika nem is létezne a világon.


A választás előtti napokban meg hallottam nagyobb gyerekeket beszélgetni, az egyik nagyon mondta, hogy "húúú, csak Orbán Viktor az, aki nem engedi be a migránsokat". Nem szóltam semmit, mert nem is ismerem őket, meg dolgom is volt. Pedig lehet, hogy nem ártott volna.


Szóval bármilyen korosztályról legyen is szó, vannak, akik otthon hallanak valamit, vagy akár rendszeres beszédtéma a politika; valamennyire mindannyiuk életét befolyásolja, és szerintem az csak jó, ha kapnak új infókat.

2018. ápr. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!