Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A finnugor eredet és nyelvroko...

A finnugor eredet és nyelvrokonság kizárólag kőkemény politikai húzás, hogy az Európa közepén élő magyarságot "európai"-ként könyveljék el, és emiatt senki se akarjon minket a mai orosz-, és közép-ázsiai területekre visszadeportálni, elüldözni?

Figyelt kérdés
Ahonnan a Kárpát-medencébe vándorolt anno az ősmagyarság?

2022. jan. 18. 17:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
56%
4# már 100x el lett neked mondva hogy nincs olyan hogy germagyar
2022. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

#21

Van ez már tízezres nagyságrendű is.

De biztos valami gond van a fejével, hogy nem képes felfogni.

2022. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
56%
Látod már név se kell hogy itt gyakorin felismerd az embereket
2022. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ezt a germánozós ürgét nem nehéz felismerni. :D

A borzalmas írásáról és az őrült elméletéről.

2022. márc. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
56%
Igaz én special addig nem ismertem meg míg le nem írta hogy germagyar
2022. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
62%

Ezt mikor találták ki, hogy politikai húzás, hogy ezzel legyünk európaiak? Legutóbb még az volt a divat azok között, akiknek nem tetszik, hogy a magyar egy finn-ugor nyelv, hogy az osztrákok találták ki, hogy szégyenbe hozzanak minket, azzal hogy a finnekkel, akik annó elvileg nem számítottak a korhoz képest fejlett népnek rokonítsanak minket.


Ezek a finn-ugor ellenes elméletek teljesen ellentmondanak egymásnak. 2010-es évek elején volt nagy divat tagadni, hogy a magyar nyelv finn-ugor eredetű, az előbb leírt teória miatt. Most meg 2022-ben ott tartunk, hogy valakik azért hozták létre ezt a dolgot, hogy Európaiak legyünk? WTF?! Akkor már nem lett volna több értelme valami ősi Indo-Európai nyelvhez kötni a magyart?


Amúgy mi a fszom az a germagyar? :D hallottam már sok alternatív nyelvi teóriát a funn-ugor helyett, de mind vagy egy kihalt nyelvhez kötötte (Sumér, Etruszk), vagy egy török eredetű népcsoportéhoz, amivel egy törzsszövetségben voltunk.

2022. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26

Az engem is érdekelne, hogy egy nem európai nyelvvel (Finn) rokonítva hogyan "leszünk európaibbak". :D

2022. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
31%

#26 A finnugor őshaza ázsiai, nyugat-szibériai eredete egy 19. századi feltételezés volt (ld. Hunfalvy Pált és Matthias Castrént), amelyet a 20. században - szerintem a finn és az észt nacionalizmus hatására - elvetettek, majd az elmúlt években a finnek újra előhozták.


[link]

2022. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
30%
28# 9 és még sok millió bizonyítékunk van erre az elméletre
2022. máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
90%
29 Melyikre? Az őshaza helyéről volt szó, nem a rokonság tényéről.
2022. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!