Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bizonyítható a szkíta-magyar...

Bizonyítható a szkíta-magyar rokonság? Mivel / hogyan?

Figyelt kérdés

Politikai felhangokat nem szeretnék, amennyiben elkerülhető.


Továbbá szíriuszi-elméleteket sem, elég nevetségesek (főleg, hogy egy német és egy lengyel ismerősöm szerint szóról szóra ugyanez az elmélet megvan náluk is, csak magyarok helyett németekkel/lengyelekkel). A szíriuszi elmélet pontosan annyira nevetséges számomra, mint hogy valaha is biológiailag ázsiaiak lettünk volna. Egyértelmű, hogy mindig is europidok voltunk.


A finnugor nyelvrokonságot elfogadom, mivel megfelelő mennyiségű bizonyíték áll rendelkezésre. A sumér, etruszk, meg többi nyelvrokonsági elmélet nem hoz túlzottan lázba, a honfoglalás helyett "visszatérés" elmélet még talán a valóság határán belül eshet (de erre sem láttam még bizonyítékot, egyszerűen csak logikusnak hangzik).



Tudom, hogy a fenti kijelentésekkel igazán a szívéig hatoltam mindkét csoportnak: azoknak, akik le szeretnék húzni a magyarságot, és azoknak is, akik az egekbe szeretnék dicsőíteni.


Mivel sajnos nem nagyon szimpatizálok egyik csoporttal sem (sem az ún. "magyarsággal", én magam német/görög/olasz/magyar származású vagyok), így inkább arra lennék kíváncsi, hogy mi történhetett itt valójában?



2017. márc. 19. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem szeretnél politikai felhangokat, akkor miért a Politika rovatban írtad ki a kérdést?


Továbbá az ilyen megjegyzéseid nekem kissé gyanúsak: "Tudom, hogy a fenti kijelentésekkel igazán a szívéig hatoltam mindkét csoportnak: azoknak, akik le szeretnék húzni a magyarságot, és azoknak is, akik az egekbe szeretnék dicsőíteni."


A származás kiderítése nem a magyarság lehúzásáról vagy dicsőítéséről szól, hanem a történelmi tények kutatásáról. Ne legyen igazam, de enyhe trollszagot érzek.

2017. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Nézd meg a lovasíjászt.. Ott a végefele mindent elmondanak, a kínaiak Hunoknak tartanak minket. Kínaiaknál a "hun" szót a hunokra és a magyarokra értik.
2017. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem afrikából származnak a magyarok.
2017. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1


Nem vagyok troll, tényleg örülnék ha valaki értelmes bizonyítékot szolgáltatna, ami bármelyik állítást alátámasztaná.


Azt, hogy biológiaiag ázsiaiak vagyunk legtöbbször egyébként a szíriuszos elméletek hangoztatóitól hallom, akik létrehoznak mindenféle random csoportokat, amikben különböző rasszú népek vannak, majd azt állítják, hogy a magyarok rokonaik.


Számomra elég egyértelmű, hogy valakiknek nem érdeke, hogy néhány szerintük "problémás nép" megtudja az igazságot az eredetéről, éppen ezért van ekkora fejetlenség, katyvasz és kavalkád a magyarokkal kapcsolatban. Ennyi év után, úgy érzem egyáltalán semmit nem tudok róluk. Miért ilyen bonyolult a magyarok származása? Miért van ennyire elmélet, és leginkább - minek? Teljesen egyértelmű, hogy legalább két érdek dolgozik itt egymás ellen (valószínűleg inkább több, beleértve a turanistákat).


Az egyetlen dolog, amit biztosra tudok, hogy sosem voltunk mongoloidok, illetve a finnugor nyelvrokonság bizonyítékai számorma kielégítőek.

A honfoglalás helyett "visszatérés" elméletét logikusnak tartom, és el is fogadnám, ha rendelkezésre állna róla meggyőző bizonyíték, de eddig nem találtam.


#2


A kínaiak elnevezéséről hallottam, de ők megkülönböztetnek fekete és fehér hunokat, és ha jól emlékszem, a "hun" nem a népet jelöli, hanem a harcmodort (ezért használták a "fehér" jelzőt Atillára és hunjaira, és a "feketét" a mongoloid hunokra; a "fehér hunok" elméletileg - rasszukat illetően - europidok voltak).

2017. márc. 19. 16:42
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Bizonyítható a szkíta-magyar rokonság? Mivel / hogyan?

Az első kérdés, hogy mit értünk szkíta alatt. Mivel legalább 3 különböző definíciója van.

[link]


1. bármely lovas nomád nép


2. egy konkrét óiráni, indo-európai nyelvű nép, az ún szakák

[link]


3. finnugor nyelvű népek

[link]


A rokonság mindhárom definíció szerinti szkítákkal bizonyítható:

1. Ha a lovas nomád népek gyűjtőneveként, a szó eredeti értelmében használjuk, akkor a magyarok is szkíták voltak. A magyarok lovas nomád múltját ma senki sem kérdőjelezi meg. Ezt az írott források, valamit a régészeti bizonyítékok is megerősítik.


2. A 2. definíciót szokták azok felhasználni, akik mindenképp bizonyítani szeretnék, hogy a „szkítákhoz semmi közünk”, de még így sincs igazuk.

„A finnugor nyelvrokonságot elfogadom, mivel megfelelő mennyiségű bizonyíték áll rendelkezésre.”

A rokonságra valóban. És az újabb bizonyítékok alapján létezik egy még ennél is szélesebb körű nyelvrokonság, az ún. eurázsiai nyelvcsalád. Ezt nyelvészek bizonyították a következő módon:

[link]

[link]

Ez alapján rokonság van az urálinak, altajinak és indo-európainak besorolt nyelvek között. Ez egyébként be is mutatható az összehasonlító nyelvtudomány klasszikus módszereivel, az alapszókincs szabályos hangmegfelelséeinek vizsgálatával is. Ha a „szkíta” szót a 2. értelmezés szerint használjuk (konkrét óiráni nép, az ún. „szakák”), akkor pedig ez alapján vagyunk velük nyelvrokonságban.


3. A harmadik (rég nem használt) definíció a finnugor nyelvű népeket nevezte szkítáknak, szintén elfogadott a velük való nyelvrokonság, amely az összehasonlító nyelvészet klasszikus módszereivel bizonyítható.


Egyébként a 2-es válaszolónak is igaza van, mivel genetikailag minden nép Afrikából származik, illetve minden európai nép Ázsiból. Egyszerűen a homo sapiens ezen az útvonalon vándorolt be Európába. De már eléggé régen. :)

2017. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Baromi egyszerű, nézz tükörbe, ha egy mongol bámul vissza akkor igaz, ha nem akkor nem igaz.
2017. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 meszike91 ***** válasza:
32%

# 5/6 Időpont ma 16:59


Az eurázsiai nyelvcsalád azért nem egy elfogadott dolog. [link]


Még az altaji nyelvcsalád létezése is vitatott, mert olyan kevés a hasonlóság az oda sorolt nyelvek között.

2017. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

#7

Azért baromság a nyelvben keresni a gyökereinket mert volt egy nyelvújítás, ami ugye bizonyos elméletek szerint nyelvalkotás volt, tehát előtte nem is igazán létezett magyar nyelv.

2017. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

"Számomra elég egyértelmű, hogy valakiknek nem érdeke, hogy néhány szerintük "problémás nép" megtudja az igazságot az eredetéről,"


Azért az ilyen nevetséges konteókat nem kellene erőltetni.

2017. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 meszike91 ***** válasza:
88%

# 8/9 Időpont ma 17:23


A nyelvújítás előtt is létezett magyar nyelv. A nyelv folyamatosan változik, a magyar nyelv még csak nem is változott olyan sokat az első írásos nyelvemlékek óta.

2017. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!