Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy jönne ki jól Magyarország...

EagleHUN kérdése:

Hogy jönne ki jól Magyarország ebből az Orosz - Ukrán viszályból ha háborúba torkollik?

Figyelt kérdés

Tulajdonképp szerintem ez nekünk vagy rossz lesz vagy még rosszabb.


Lehet egyáltalán jól kijönni belőle?


A ti véleményetekre meglátásaitokra vagyok kíváncsi!



Leírom az én véleményem segítségképpen én hogyan látom a helyzetet illetve pár verziót mi történhet háború esetén:


A) Nem állunk a nyugat mellé, sőt inkább oroszbarát politikát folytatunk.

A gázvezetékeket nem zárják el az oroszok felénk. (Most a Déli áramlatra gondolok az is tőlük jön.)

De a nyugat és az USA megorrol ránk. De Ukrajna is. Meg pl Románia akik most a katonai akciót / intervenciót is aktívan támogatják.

Emiatt az Ukránok és a románok is "b@szogatni" fogják az ott élő Magyarokat. Korlátozzák , kényszer besorozzák ágyútölteléknek (láttunk ilyet már a Jugó utódállamokban...) stb...

Sok lesz a Magyar származású átmenekülő.

Mivel a beavatkozó nyugat gázvezetékeit lezárják az oroszok így Szlovák és Osztrák irányból biztosan nem kapunk gázt, meg ugye a Barátság vezeték már most is zárva van, maximum a Déli áramlaton át kapunk bármit is. Vagy a Horváth tengeri átfejtőn keresztül.

Az oroszok végül megnyerik a háborút és nekünk adják esetleg Kárpátalját. Ami az ottani csóróság és állapotok miatt nagyobb nyűg lenne mint haszon. De közben kivágnak minket a Nató -ból és az Unióból is.

Viszlát szabad határátjárás nyugat felé...sőt majd az összes szomszéd ország felé is.


B) Nyíltan a nyugat mellé állunk. Mint Nato tag is akár katonailag is. Azonnal minden gázellátásunk megszűnik. Kivéve a Horváth tengeri cseppfolyós gáz átfejtőt. Ami kevés és nagyon drága lesz!

Senki nem kárpótol minket ezért.

Az Ukrajnai Magyaroknak nem lesz jobb igaz rosszabb sem. (Ukrajna cserébe nem adja vissza Kárpátalját ilyen fel sem merül.)

Az Oroszok meg végül megnyernének bármilyen háborút ebben biztos vagyok (legyőzhetetlenek). A történelem már sok leckét adott ebből a szempontból elég sokaknak.

Így még a vesztes oldalra is kerülnénk.


C) Megpróbálunk lavírozni. Tartózkodni. Jelenlegi gázellátás jó eséllyel megmarad valószínűleg. A Szlovák és Osztrák vezetékeken nem kapunk semmit. De nem baj.

Viszont a tartózkodás miatt megorrol ránk a nyugat és az Ukránok is. Miért nem segítünk... Ukránok "b@szogatják" az ottani Magyarokat. Sok lesz az átmenekülő.

Lehet kicsapnak minket a Nato -ból mert nem segítettünk.

Az oroszok megnyerik a háborút.

Nekünk se lesz túl jó, nem adnak semmit mert nem álltunk melléjük.

A szövetségeseink meg elbuktak.

Jön vissza az orosz fennhatóság (valamilyen mértékben).


Nos ha valakinek van még hozzáfűzni valója írja meg bátran.


Egy biztos érintetlenül kimaradni nem tudunk belőle!



2022. jan. 30. 13:23
A kérdező szavazást indított:
Sikerül teljesen kimaradnunk belőle büntetlenül? (Valószínűtlen - indokold meg!)
Álljunk a nyugat mellé?
Álljunk az Oroszok mellé?
Sikerül lavíroznunk valamennyire a kettő közt? (Valaki biztosan megharagszik ránk valamiért!)
Csak a gázellátásunknak lesz annyi?
A gázon felül más gondjaink is lesznek? (Menekültek, elesett sebesült katonák, Kárpátalja...)
Egyéb (kifejtem)
Nem tudom / Nem válaszolok.
18 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

B: Ha nyíltan a Nyugat mellé állunk, kérhetünk is érte valamit.

Kárpátalja kérdése nem feltétlen attól függ, hova állunk, legkevésbé az ukránoktól. A béke NATO-orosz megállapodás lesz, ebben pedig a NATO kérheti nekünk Kárpátalját, az oroszok meg Kelet-Ukrajnát maguknak.

2022. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát Ukrajnának mindenképpen "annyi lesz" és felosztják az a prognózisod? De akkor a Lengyelek is kapnak belőle ők is Nato meg Uniós tagok és élnek ott lengyelek is. Őket is irtották ott a saját részüket vissza kaphatják.
2022. jan. 30. 13:41
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Vissza, persze. De az engem "nem nagyon érdekel" :)
2022. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1-#3 A kérdésem is inkább Magyarország helyzetére vonatkozott nem a környező országok sorsára. A témát te kezdted arrafelé terelni. De miért ha nem is érdekel?

Térjünk vissza a lehetséges Magyar álláspontokra...

2022. jan. 30. 13:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam terelni, csak ugye magyar-ukrán-orosz viszonylatban gondolkodunk. Az oroszok nem kihagyható tényező, ahogy a kérdésedben is előkerülnek. De nincs harag :)
2022. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem lesz haboru, tehat tok folosleges itt fantazialni ... nekem ez a velemenyem, tehat Magyarorszag sehogy sem fog jarni.
2022. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Ha torkollik. Nem torkollik. Mert ha igen, az sokba jön a világnak, benne nekünk is. Sok emberéletbe. Ebből érdemes kiindulni.

Válasszuk ketté. Magyarország csak abból tud jól kijönni, ha objektív. Ez el is dönti, mit kell tennie. Ez Magyarország. De nem Orbán. Mert Orbán ebből jól kijönni nem tud. A semmit nem tenni nála nem verzió, ő erre képtelen. Tehát tesz. Lavírozik. Ez megy, amíg zűr van. Ám minden zűr véget ér egyszer (Láttál már zűrt, ami nem ért véget?) És utána mindenki utálni fogja. Amiért (egy darabig, vagy egyszer) a másik mellé állt. Ki ez a mindenki? Hát Putyin, ő nem egy megbocsátó típus. Aztán az Unió nagyhatalmai, azok most se veszik számba. Eltűrik, mert ilyen a mentalitásuk. Merkelnek jó volt, de Merkel nincs. Az USA ebben nem számít. Mert az USA külpolitikája a belső viszonyokhoz nem számít. Ahhoz a belpolitikája számít. Trumpnak jó volt, most is jó, de Trumpnak hatalom kell, az meg belpolitika.

A felosztás meg akkora röhej, hogy még most se tértem tőle magamhoz. Kérni cserébe a NATO-tól. A világ összes Móricka vicce együttvéve se ennyire röhejes. Még megfogalmazni se hagynák.

2022. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Mivel Magyarországon az az átok ül, hogy amely szövetség tagjaként háborúzik, az veszít, azért semlegesnek kellene maradni ahhoz, hogy jól jöjjünk ki belőle.
2022. jan. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Foglaljuk vissza Kárpátalját
2022. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Foglaljuk vissza Kárpátalját"


Ez nem opció. Ukrajna a fejletlenebb de sokkal nagyobb számú (pl tank, önjáró löveg, katonák stb...) simán lenyomna minket.

Bónusz a háborúskodásért az Ensz -től kezdve mindenki a fenekünket rugdosná...

2022. febr. 1. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!