Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy jönne ki jól Magyarország...

EagleHUN kérdése:

Hogy jönne ki jól Magyarország ebből az Orosz - Ukrán viszályból ha háborúba torkollik?

Figyelt kérdés

Tulajdonképp szerintem ez nekünk vagy rossz lesz vagy még rosszabb.


Lehet egyáltalán jól kijönni belőle?


A ti véleményetekre meglátásaitokra vagyok kíváncsi!



Leírom az én véleményem segítségképpen én hogyan látom a helyzetet illetve pár verziót mi történhet háború esetén:


A) Nem állunk a nyugat mellé, sőt inkább oroszbarát politikát folytatunk.

A gázvezetékeket nem zárják el az oroszok felénk. (Most a Déli áramlatra gondolok az is tőlük jön.)

De a nyugat és az USA megorrol ránk. De Ukrajna is. Meg pl Románia akik most a katonai akciót / intervenciót is aktívan támogatják.

Emiatt az Ukránok és a románok is "b@szogatni" fogják az ott élő Magyarokat. Korlátozzák , kényszer besorozzák ágyútölteléknek (láttunk ilyet már a Jugó utódállamokban...) stb...

Sok lesz a Magyar származású átmenekülő.

Mivel a beavatkozó nyugat gázvezetékeit lezárják az oroszok így Szlovák és Osztrák irányból biztosan nem kapunk gázt, meg ugye a Barátság vezeték már most is zárva van, maximum a Déli áramlaton át kapunk bármit is. Vagy a Horváth tengeri átfejtőn keresztül.

Az oroszok végül megnyerik a háborút és nekünk adják esetleg Kárpátalját. Ami az ottani csóróság és állapotok miatt nagyobb nyűg lenne mint haszon. De közben kivágnak minket a Nató -ból és az Unióból is.

Viszlát szabad határátjárás nyugat felé...sőt majd az összes szomszéd ország felé is.


B) Nyíltan a nyugat mellé állunk. Mint Nato tag is akár katonailag is. Azonnal minden gázellátásunk megszűnik. Kivéve a Horváth tengeri cseppfolyós gáz átfejtőt. Ami kevés és nagyon drága lesz!

Senki nem kárpótol minket ezért.

Az Ukrajnai Magyaroknak nem lesz jobb igaz rosszabb sem. (Ukrajna cserébe nem adja vissza Kárpátalját ilyen fel sem merül.)

Az Oroszok meg végül megnyernének bármilyen háborút ebben biztos vagyok (legyőzhetetlenek). A történelem már sok leckét adott ebből a szempontból elég sokaknak.

Így még a vesztes oldalra is kerülnénk.


C) Megpróbálunk lavírozni. Tartózkodni. Jelenlegi gázellátás jó eséllyel megmarad valószínűleg. A Szlovák és Osztrák vezetékeken nem kapunk semmit. De nem baj.

Viszont a tartózkodás miatt megorrol ránk a nyugat és az Ukránok is. Miért nem segítünk... Ukránok "b@szogatják" az ottani Magyarokat. Sok lesz az átmenekülő.

Lehet kicsapnak minket a Nato -ból mert nem segítettünk.

Az oroszok megnyerik a háborút.

Nekünk se lesz túl jó, nem adnak semmit mert nem álltunk melléjük.

A szövetségeseink meg elbuktak.

Jön vissza az orosz fennhatóság (valamilyen mértékben).


Nos ha valakinek van még hozzáfűzni valója írja meg bátran.


Egy biztos érintetlenül kimaradni nem tudunk belőle!



2022. jan. 30. 13:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
10 Hidd el, ha az ukránok háborúzni fognak az oroszokkal, Kárpátalja lesz nekik a legkisebb gondjuk, már ha háborúnak lehet nevezni azt, hogy Oroszország néhány óra alatt megszállná az egész országot. :D
2022. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Na igen a "medve" nem játék.
2022. febr. 2. 00:56
 13/15 A kérdező kommentje:

"már ha háborúnak lehet nevezni azt, hogy Oroszország néhány óra alatt megszállná az egész országot."


Na sajnos lett háború. Nem szállták meg órák alatt. Sőt napok már lassan hetek alatt sem. Mit is akartál mondani #11?

Mert a jóslatod nem jött be.

2022. márc. 6. 19:27
 14/15 A kérdező kommentje:

"Mivel Magyarországon az az átok ül, hogy amely szövetség tagjaként háborúzik, az veszít, azért semlegesnek kellene maradni ahhoz, hogy jól jöjjünk ki belőle."


Ez tetszett, elég frappáns válasz. #8

Bár azt azért hozzátenném hogy a "köpönyegforgatóknak" áll és állt a világ pl a románok többször is így kerültek a "győztes" oldalra.

Csak mi Magyarok ennél hűségesebbek kitartóbbak és gerincesebbek szoktunk lenni és maradni. (Ami annyira nem is baj, csak vesztéshez vezetett többször is. De az nem jelenti hogy győzelemhez nem vezethet ha kitartunk pl a Nyugat mellett.)

2022. márc. 6. 19:31
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

13 Bocs nem gondoltam, az ,,önkéntesek" tizezreire, meg a fegyver szállítmányokra. Meg csak jelzem, hogy Oroszország eddig csak sorkatonákat küldőt, hivatásosokat csak nagyon minimális mennyiségben. Nem tudom mennyire fair ezeket a tényezőket számon kérni rajtam. Nyilván, ha azt állítom, hogy Oroszország néhány óra alatt megszállja az országot, akkor valószínűleg a teljes hivatásos orosz hadseregre gondolok, nem pedig 18-22 éves gyerekekre, akik abban a hitben mentek oda, hogy csak hadgyarolat lesz.

Egyébként ha már a tévedéseknél tartunk:

Az oroszok a gázvezetéket nem tudják ,,elzárni", ez nem úgy működik mint a fürdőszobában a csap. Jelenleg vagy jön a gáz rendesen a vezetékeken vagy pedig kiengedik a ,,szabad levegőbe". Igy meg legalább pénzt kapnak érte. Ezt háborútól függetlenül illene tudnod, ha már ilyen bátran felhívod az emberek figyelmét a ,,tévedéseikre". :)

A másik dolog pedig, a NATO-ból nem lehet egy országot sem ,,kirakni", csak önként lehet távozni, úgy ahogy az EU-ból is.

2022. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!