Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » ❤️ Márki-Zay Péter ❤️ nevében...

❤️ Márki-Zay Péter ❤️ nevében lévő Y-t (j-vel ejtjük, nem pedig i -ként) - Tudtátok ezt ?

Figyelt kérdés

✅ Sok régi magyar tulajdonnévben archaikus (régies) írásmód őrződött meg, melyek a magyar írásmód valamely korábbi állapotára utalnak.

#️⃣ [link]



2022. febr. 16. 00:52
A kérdező szavazást indított:
✅ Eddig is tisztában voltam vele !
❤️Jó tudni ! Ma is tanultam valamit !
❌ Tök mindegy ! Gyurcsány embere....
34 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Tudtam, csak nem sejtettem.
2022. febr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nemrég láttam egy videót ahol megkérdezik, hogy kell ejteni a nevét. (addig én sem tudtam hogy kell jól ejteni)


És ő mondta, hogy úgy kell kiejteni (a Márki Zay Péter-t), hogy:

Márki Zaji Péter.


Tehát nem csak j-vel mondta hanem j-vel + i-vel.

2022. febr. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
3: Ennek a fickónak már a neve is katasztrófa.
2022. febr. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Bocsánat, ha rosszul értem, de a kérdésben az az oktatás van, hogy a végét j-nek kell ejteni (mint pl. a Fahéj nevet), és nem i-nek (mint. pl. az Ági nevet).


Ennek ellentmond a kérdéshez megadott elérhetőség: aszerint az y-ra végződő nevek végén az y-t i-nek kell ejteni, még Vay esetén is: [link]

Ezen kívül, Márki-Zay munkatársa azt a választ adta, hogy [márkizaji]nak kell ejteni, ami i-végződés, de azt is hozzáétette, hogy a j nem hangsúlyos, tehát semmiképp nem j a vége: [link]

2022. febr. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#5.) Kedves #5-ös !

A te "képfeltöltésed" a magánhangzós (Y)-ra mutat példát!De létezik mássalhangzós (Y) is!

Két fajta (Y) létezik, egy magánhangzós (Y) és egy mássalhangzós (Y).

- mássalhangzós Y (kiejtése j ): Zay (Zaj)

- magánhangzós_ Y (kiejtése i ): Vay (Vaj)

2022. febr. 16. 01:47
 6/15 A kérdező kommentje:

❤️ Kedves #5.-ös ❤️

Én mondjuk nem adnék (Márki-Zay munkatársai) helyesírási szavára.

Lásd : [link]

- (LY)-vel írják a fojtani szót "Folytani" :D

2022. febr. 16. 01:57
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
MZP i-vel mondja a saját nevét, és pl. a wikipédián is úgy van írva, mint a kiejtés magyarázata, tehát hogy i van a végén. De ha te sokkal jobban tudod mint az, akinek ez a neve, akkor felőlem bizonygasd csak hogy neked van igazad. Szerintem egy alapvető dolog, hogy mindenkinek úgy használjuk a nevét, ahogy azt a "tulajdonosa" szeretné.
2022. febr. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

(#8.) "pl. a wikipédián is úgy van írva, mint a kiejtés magyarázata, tehát hogy i van a végén."

1️⃣.) A Wikipédia is [j] betűvel írja a kiejtést. Ott a link a kérdésem alatt ❗️ :)

2️⃣.) Márki-Zay és a (sajtónak nyilatkozott) munkatársa is megerősítette, hogy (j)-vel használja a nevét a TULAJDONOSA (Márki-Zay Péter:)

2022. febr. 16. 02:46
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
És a Z-t pedig Sz-el😂
2022. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%

Túl bonyolult...

Egyszerűbben csak Mr. Ego!!

2022. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!