Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak még hozzám hasonló...

Vannak még hozzám hasonló jobboldali szavazók, akik inkább az összefogásra húzzák az X-et? Nem mindennel értek egyet, de a fideszre sose szavaznék, a mi hazánk meg a kezdetektől unszimpatikus számomra.

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 16:21
A kérdező szavazást indított:
Igen, én is az összefogásra szavazok
Mi hazánkra szavazok
Fideszre szavazok
Egyéb
33 szavazat
 1/5 anonim válasza:
61%
Igen, van.
2022. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Régebben a Fideszre szavaztam, legutóbb el sem mentem szavazni, most viszont az összefogásra fogok szavazni. Elsősorban MZP megjelenése miatt.
2022. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
hogy lehet valaki jobboldali ha a baloldalra szavaz? ez unlogikus!
2022. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
#3: Úgy, hogy az ellenzéki összefogás sem tisztán baloldali, ahogy a Fidesz sem tisztán jobboldali. Sőt, az utóbbi időben inkább kommunista. Ezenkívül korrupt, amit nem tűrök el csak azért, mert jobboldalinak hirdetik magukat.
2022. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Én is így vagyok vele. Hogy jobboldali vagyok-e, azt mondjátok meg ti, de igencsak meglepődnék, ha baloldalinak tartana valaki a világnézetem alapján:


-Szerintem egy működő társadalomnak alapfeltétele egy stabil és hierarchikus struktúra. És mivel modern korban élünk, a hierarchia alapja nem a származás, hanem a teljesítmény kell hogy legyen.

(A NERniában felpumpálják tőkével a haverokat, majd önálló teljesítmény nulla! Ez nem kapitalizmus, ez kérlek szépen feudalizmus.)

-Fontos számomra a demokrácia, jogállam, civil szervezetek jelenléte, fékek és egyensúlyok.

(NERniában ez senkit nem érdekel. Illiberális demokráciának hívják és még büszkék is rá.)

-Azzal a régi Orbán Viktorral értek egyet, aki szerint nyugatról a szabadság jön, keletről a zsarnokság.

-Nem vagyok kifejezetten vallásos, de etikai kérdésekben a krisztusi erkölcsöt veszem alapul.

(NERniában az egyházakat tömik pénzzel, a keresztény erkölcs gyakorlata ellenben senkit nem érdekel.)

-Becsülöm a társadalom szolgálatában álló hivatásokat (rendőr, egészségügyi dolgozók, tűzoltó, katona, tanár, stb.). Becsülöm a magaskultúrát, a művészeket. És becsülöm a kutatókat. Magasról lesz...rom a sportolókat, legyenek azok falábú NB2-es focisták, vagy akár többszörös olimpiai aranyérmesek.

(NERniában a rendőr, ápoló, tűzoltó, tanár alig keres többet a bérminimumnál. A kultúra nekik Mága Zoltán és Nagy Feró. A sportolók meg egyenesen félistenek.)


Nekem az ellenzéki összefogás pártjai nem szimpatikus, egyedül MZP szimpatikus.

2022. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!