Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fidesz veszített a 2018-as...

A fidesz veszített a 2018-as népszerűségéből?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 17:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, sokan kiábrándultak a fideszből és veszíteni fognak a választáson
Igen, minimálisan csökkent a táboruk, de így is megnyerik a választást
Stagnál a támogatottságuk
Nem, hála az osztogatásoknak még nőtt is a szavazótáboruk
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem valamennyit még nőtt is a támogatottságuk, de ebben nem az osztogatások játszanak főszerepet, hanem az, hogy az ellenzékről senki sem tudja komolyan elképzelni, hogy képesek lennének kormányozni. Valószínűleg még ők sem hiszik el magukról.
2022. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Minden mérés többet mutat nekik, mint a 2018-as mérések.
2022. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Az a helyzet hogy az Összefogásnak a “ szétlopják az országot” dumája sokakat megvett.
2022. febr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Srácok, lehet lepontozni, de sajnos az tagadja a valóságot, aki most kormányváltó hangulatot vizionál. ;) Még a Závecz szerint is 49%-on áll a Fidesz, basszus. Az ellenzék helyzete kb. reménytelen ez alapján. De persze Orbán is tudja, hogy választást kell nyerni, nem közvéleménykutatást, és még csak most fog berobbanni a kampány, ami további támogatottságot hoz várhatóan a Fidesznek. Nagyjából ez a valóság, ne éljetek buborékban!
2022. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk mi a valóság, de az túlzás, hogy reménytelen az ellenzék esélye. Az elmúlt választásokhoz képest most reálid esélyük van. Az meg, hogy mit a Závecz 49%-ot mér a fideszre, 46-ot az ellenzékre ki tudja mennyire fedi a valóságot, nem egyszer tévedtek már, nem lehet kész tényként közölni ezeket a közvéleménykutatásokat. A kampány fidesz szemszögéből hogyan robban be? Már mindent beígértek, amit csak lehetett. Ennél többet nem tudnak osztogatni és MZP-t se tudják jobban lejáratni, szóval én a hátralevő bő 1 hónapra inkább ellenzéki erősödést vízionálnék.
2022. febr. 23. 18:01
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

#5. Ezek szerint nem ismered a Záveczet. Akárhogy is, ez nem az én problémám. :))


"Majd meglátjuk mi a valóság"


Nyilván. A kormányváltás most azonban nem a realitás, hanem az álmodozás kategóriájába esik. Ez van. És ezt a legnagyobb ellenzéki fanatikusokon kívül mindenki így látja, de még az ellenzéki politikusok egy része is (pl. a Gyurcsány-házaspár látványosan vereségre rendezkedett be).


"A kampány fidesz szemszögéből hogyan robban be?"


Na várjunk egy kicsit. Szerinted most van kampány? :) Ne abból indulj ki, hogy az ellenzék nem csinál szart sem, a Fidesz meg egyelőre a háttérbe húzódik és hagyja MZP-t beszélni, hogy az saját magát járássa le. Én erőteljes Fidesz-marketingre számítok a továbbiakban, és ott van a március 15. is még. Egy Fidesz-kétharmadra sem nulla az esély szerintem.


"szóval én a hátralevő bő 1 hónapra inkább ellenzéki erősödést vízionálnék"


Ismét rossz hírem van: a választások előtti időszak mindig a hatalmon lévő politikai pártnak kedvez, a kampányhajrában is ők tudnak potenciálisan a legtöbbet erősödni és ez alól alig van kivétel.

2022. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Ezek szerint nem ismered a Záveczet. Akárhogy is, ez nem az én problémám. :))"


Ja, végülis szerintük Tarlós vezet és várhatóan nyerni is fog. Ja, mégse éss akkor nagyobb előnyt jósoltak neki, mint amivel a fidesz "vezet" most.



"A kormányváltás most azonban nem a realitás, hanem az álmodozás kategóriájába esik. Ez van. És ezt a legnagyobb ellenzéki fanatikusokon kívül mindenki így látja"


Elég merész kijelentéseid vannak, vagy netán van egy jósgömböd? Személy szerint én egyáltalán nem vagyok elenzéki, vagyis annyiban igen, hogy a fideszt utálom, mint a szart. Sok dologban nem értek egyet az összefogással, de erősen jobboldali szavazóként mégis rájuk voksolok majd.



"Szerinted most van kampány? :) Ne abból indulj ki, hogy az ellenzék nem csinál szart sem."


Hivatalosan igen, kampányidőszak van. :D

Nyilván lehetne meggyőzöbb az ellenzék kampányolása, de a fideszt így is verik e téren, mert ők a szokásos hülyeséget mantrázzák.



"Ismét rossz hírem van: a választások előtti időszak mindig a hatalmon lévő politikai pártnak kedvez"


Mindig? Biztos vagy ebben?

Az idő majd eldönti ki áll közelebb az igazsághoz, de az tény, hogy badarság kijelenteni azt, hogy esélytelen az ellenzék, mert egyáltalán nem az.


Amúgy te olyan tipikus álellenzékinek tűnsz, aki valójában fideszes. :D

2022. febr. 23. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

#7. Nem te lennél az első, aki elkövetné azt a hibát, hogy az önkormányzati választásból próbál következtetéseket levonni az országgyűlésire. Spoiler: nem fog menni. Tarlós esetében eleve az volt a rendhagyó, hogy egy óriási ellenszélben kétszer is tudott nyerni egy echte liberális fővárosban, ahol pont egy Demszky(-reinkarnáció) az örökös esélyes. Látom, hogy abban bízik az ellenzék nem elhanyagolható része, hogy ezzel meg is dőlt a Fidesz hatalma, de tartok tőle, hogy nagyobbat nem is tévedhetnének.


Igen, kampányidőszak van...csak még kampányolni nem kezdett el igazán senki sem. Legalábbis én így látom, és ha te nem, az arra enged következtetni, hogy ez lesz az első választás, amin részt fogsz venni.


"Nyilván lehetne meggyőzöbb az ellenzék kampányolása, de a fideszt így is verik e téren"


Ööm...na EZ az, amit majd az idő eldönt. Ha végül a Fidesz nyer, akkor nem az ellenzék kampánya volt a meggyőzőbb még akkor sem, ha neked az jobban tetszett.


"mert ők a szokásos hülyeséget mantrázzák"


Vesd össze kérlek, hogy mit tartasz a Fidesz szokásos hülyeségének, és mi az ezzel szemben az ellenzéki térfélen, ami üdítően újszerű és nem hallottam még az utóbbi években vagy százszor! Köszi!


"Mindig? Biztos vagy ebben?"


Aha. Értelmezd a szavaimat, légyszi! A kormányzó pártnak kedvez a közvetlen a választások előtti időszak. Ez az alapállás. Ennyit állítok, nem mást. Ha végül nem a Fidesz nyer, akkor is nekik kedvezett, de ennek ellenére mégsem jártak sikerrel. Ez természetesen lehetséges, de finoman szólva sem érzem, hogy az ellenzék annyira nyeregben lenne (sőt, folyamatos töketlenkedést látok, mást nem is nagyon), annak a kormányváltó hangulatnak, ami 2010 előtt volt az országban, pedig még egy minimális nyoma sincs meg. De persze igazad van, felesleges jósolgatni, április 3-án minden kiderül. Én egyedül azt érzem, hogy az ellenzéki térfélen borzasztóan könnyű véleménybuborékba kerülni, volt szerencsém nyomon követni a 444 kommentszekciót a 2018-as országgyűlési választás napján és éjszakáján. Ott az emberek tényleg azt hitték, hogy kormányváltás lesz, aztán estére akkora pofon érte őket, hogy volt, aki szó szerint sírt, többen nem mentek be dolgozni másnap és hasonlók. Én egy kicsit ezt látom néha itt a gyakorin is mostanában, és fel nem foghatom, hogy valaki szerint most nem úgy néz ki a dolog, hogy betonstabil Fidesz-győzelem várható ismét. Bármi lehet, én is tudom, hogy matematikai esély mindenre van, de érted...ez nem 50-50, hogy bármelyik verzió bejöhet, ezért írtam fentebb, hogy a realitás az, hogy a Fidesz áll nyerésre, az meg az álmodozás, hogy az ellenzék. Néha az álmok valóra válnak, de azért legtöbbször nem.


"Amúgy te olyan tipikus álellenzékinek tűnsz, aki valójában fideszes. :D"


Nem mintha nagyon meghatna, hogy minek tartasz, de ezt a válaszomat megelőzően mikor adtam én jelét annak, hogy ellenzékinek tartom magam? És annak, hogy Fideszesnek? A valóságban (ha már te is leírtad nekem, hát tessék) még sosem szavaztam a Fideszre, és szívesen leváltanám őket. Ugyanakkor annyira undorodom az ellenzéki összefogástól, annyira kormány- és úgy eleve életképtelen bohócok gyülekezetének tartom őket, hogy szeretném, ha megsemmisülnének és a helyükre egy igazi kihívó jönne. Ezért életemben először áprilisban leszavazok a Fideszre, hátha győznek megint és ilyenek, hogy Fletó és Fletóné, Kunhalmi, Jakab, meg az összes többi balfék hátha végleg eltakarodna a közéletből és akkor 2026-ban felkészülhetnénk egy valós alternatívára, akire már szívesen leváltanánk a kormányt. Mert bárkire sem én, sem sokan mások nem szeretnénk.

2022. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!