Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Átlépte már a 380-as árfolyamo...

Átlépte már a 380-as árfolyamot is, meddig fog még gyengülni a forint? Illetve ez egyértelműen a gyenge magyar gazdaság miatt van?

Figyelt kérdés

2022. márc. 2. 10:38
1 2
 11/17 Demion ***** válasza:
86%

Paks2-t tegnap kaszálták el, pont azért mert az oroszok építették volna. Eddig is necces volt, de most, hogy gyakorlatilag nulláról kell újrakezdeni a projektet esély sincs rá, hogy az új blokkokat üzembe helyezzék a régiek elavulása előtt. Qrva nagy energiaválság lesz az országban atomenergia nélkül. Mindez azért, mert Vitya az egész országot az orosz kapcsolatra tette föl.

Gratula, Viktor!

2022. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
#11: egyelőre csak egy EP irányelv megszavazása történt. Orbánék még kijátszhatják.
2022. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Fektess rubelbe.
2022. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Demion ***** válasza:
100%

12

Szerinted mennyire fogják jó szemmel nézni, hogy amikor az egész nyugat gazdaságilag el akarja szigetelni Oroszországot, akkor a magyar vezetés egy sokezer milliárdos közös nukleáris bizniszt bonyolít le Moszkvával?

2022. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A covid járvány az egész világon gigászi sokkot okozott, számolatlanul ment el rá a pénz. Nem csak a drága berendezések, meg a rengeteg ingyen injekció, hanem a bevételből kiesett pénzek, a turizmus hanyatlása, meg a táppénzek folyósítása is kiürítette a bukszát, rengeteg ember nem dolgozott heteken, hónapokon át, meg a kifizetett kompenzációk, az egészségügy gyakori átszervezése vitte a pénzt, amire kölcsönöket kellett felvenni.

Kaphattunk volna erre valamennyi támogatást az Uniótól, de mint tudjuk, azok a jogállamisági viták miatt halasztódnak, illetve az is körvonalazódik, hogy esetleg egy jelentős részét, vagy akár az egészet meg sem kapjuk, de akárhogy is, a büdzsét fizetni kell és ez a legfőbb oka az inflációnak, azon kívül, hogy a világon mindenhol van valamilyen mértékben és ugye mindig a végén csattan az ostor, az erősebb devizákkal rendelkező országok a krízisük egy részét tovább tudják hárítani a gyengébb gazdaságokra.

Az autógyárak például a visszaesett forgalmukat nem otthon, hanem nálunk, a mi adórendszerünkben sikálják el, a mi munkanélküliségünket növelték, hiszen nálunk gyártatnak gépjárműveket, meg alkatrészeket, így a munka lecsökkenése nálunk jelentkezik.

Aztán erre most a háború negatív trendje is rápakol. Tavaly ilyenkor egy kg arany 17 millió körül volt, utoljára a kijevi ramazuri előtt néztem és lám, akkor 25 milla felett kóstált, azóta meg sem merem nézni.

Azt is tudjuk, hogy sokan az egy-két évvel ezelőtti ingatlan árakat roppant magasnak vélték, de én például ugyan el akartam adni a pesti lakások 36 millióért és már lett is volna vevő rá, ahogy kezdett az ingatlanpiac magához térni, de végül én hátráltam ki, lévén rossz előérzetem támadt és igazam volt, mert most ötvenért hirdetem és volt is már rá érdeklődő, bár vannak, akik a hasonló paraméterű lakásokat hatvanért árulják, szóvak bizony itt tartunk, ilyen inflációs időben ingatlant, aranyat kell venni, mert még a deviza sem biztos, azon is hatalmasat bukhat, akinek pénze van.

Az egészet csak fokozza a negatív trend. Karácsonykor akartam néhány elektromos holmit magamnak vásárolni, de valahogy elhalasztottam és most szembesülök vele, hogy ami egy hónapja 28 ezer volt, az a múlt héten már 36 ezren lett kínálva, tegnap meg már 45 volt az ára.

Ez bizony elveszi az ember vásárlókedvét, így a kereskedelem forgalma is drasztikusan csökken, ami faramuci módon majd még további árfelhajtó erővé válhat, mert be kell hozniuk a veszteségeket, ha nem akarnak padlót fogni, így aztán olyan folyamatok indulnak meg, aminek tényleg nem láthatjuk a végét.

2022. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
14: Kit érdekel a szemük. Ha orosz gázt lehet venni, miért ne lehetne orosz erőművet.
2022. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Demion ***** válasza:
100%

16

Jól van, ringasd magad álomvilágba. A most elfogadott "irányelvből" pár napon belül konkrét határozat lesz. Biztosra veheted, hogy a mostani helyzetben az EU nem fogja engedni a nukleáris technológia cserebréjét az oroszokkal, de ahogy gondolod.

2022. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!