Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a multik egyértelműen...

Ha a multik egyértelműen bomlasztják a hazai gazdaságot, miért nem tesz ellene senki semmit?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ránk magyarokra csak azért van szükség Európában, hogy megvegyük a nyugat termékeit.Ha van is valamink(pl.:cukor),nem hogy bezárják, még fel is robbantják a gyárainkat és vehetjük drágán a francia cukrot.Hol ebben a logika?Most végeztem el a gimnáziumot,nem értek a politikához,csak a tanulmányaim alapján nem értem.

Sz.v.szerint passzív ellenállást lehetne vállalni a magyar cégekért, és nem vásárolni pl. a Tescoban.Mit tudnának csinálni, ha nem menne be senki?


2011. máj. 15. 23:27
1 2 3 4
 1/31 Ozmium42 ***** válasza:
63%
Érdekek, érdekcsoport, pártok, politika, kormányzás, összefonódások.
2011. máj. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, nagyon is próbálnak tenni ellene, lásd: Jobbik. De amíg fidesz kormány van addig gőzerővel fog folyni az ország eladása és a dolgozók kiszolgálása a multiknak. És ez ellen egyenlőre a Jobbik sem tud tenni.
2011. máj. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
A vásárló nem ellensége saját magának...
2011. máj. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

A külföldi termék olcsóbb. Mivel a magyar ember általában igencsak árérzékeny, azt veszi a magyar helyett. Vannak kivételek, de ez a jellemző.


---

A multik mellesleg nem csak bomlasztó hatásúak lehetnek. Vannak államok, ahol kifejezetten pozitív szerepet töltenek be, pörgetik a gazdaságot. Nálunk is azért a munkahelyek egyharmadát adják, ezt nem szabad elfelejteni, de Mo.-n nagyon torz a gazdasági szerkezet.


A privatizáció során nyereséges v. legalábbis nagy potenciállal rendelkező állami cégek kerültek külföldi kézre, és lettek megszüntetve (a veszteséges vállalatok mellett). A stratégiai iparunkat is privatizáltuk, méghozzá balfék módon. Így aztán a magyar gazdaság jobban függ a multinacionális cégektől, mint egy normális országban kéne.

2011. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj én meg tudom tenni,hogy direct figyelek és ígyekszem csak magyar terméket venni. De nekem többszázezer forint a havi kosztpénzem.

Akinek minden forint számít az kénytelen megvenni a szlovák tejet és a lengyel csirkét.

2011. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
21%

"A vásárló nem ellensége saját magának..."


Dehogynem. Aki külföldi árut vásárol a saját bérét csökkenti és a saját munkahelyét szünteti meg.

2011. máj. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
23%

"Akinek minden forint számít az kénytelen megvenni a szlovák tejet és a lengyel csirkét."


Jó nagy ökörséget írsz te is barátom. Nekem például minden fillér számít ezért nem veszek meg ilyen szarokat. Tejet mindig a szomszéd Imrétől veszek, zöldséget magamnak termelek saját kertben, csirkét is magamnak tenyésztek saját udvarban, mert egyszerűen nincs pénzem arra hogy szart vegyek.

2011. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

"csirkét is magamnak tenyésztek saját udvarban, mert egyszerűen nincs pénzem arra hogy szart vegyek."

- Én is próbáltam, de a szomszéd mindig átjött, hogy áthallatszik a panelon a csipogás, és nem tud tőle aludni...


Szóval JÓ NEKED, hogy mindent megtermelsz magadnak, de azért ne oltogasd már, aki ezt nem teheti meg.


Pedro

2011. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
55%

Vannak ilyen cégek közötti kezdeményezések amik pont ez a céljuk. Csak nehéz mert a magyar ipart és mezőgazdaságot privatizációval mesterségesen tönkretették.

A logika ott van ebben hogy a nyugatnak jó mert így szerez magának jó nagy felvevőpiacot amivel a saját gazdaságát pörgeti és teremt munkahelyeket helyben a saját lakosságnak.


Állami szinten kellene fellépni vámokkal és ez megoldaná a gondot. Mert a civil kezdeményezés nem lenne elég hatékony.

2011. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

Kedves előző.Először nem vagyok a barátod.

Másodszor nagy butaságra vall,ha valaki csak a saját helyzetébőltud kiindulni. Mert kétlem, hogy az oszág 5 millió városban lakó embere zöldséget termeszthetne a nappaliban.

Gratulálok,hogy te így megoldod.

De a legtöbb ember azt veszi meg,ami a legolcsóbb. Az pedig a szar lengyel csirke a tescoban.

Én odabe sem megyek. Én megtehetem. De megértem, akinek nincs más választása.

2011. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!