Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A második világháború sokkal...

A második világháború sokkal kegyetlenebb volt a történelem szerint, mint az Ukrajnában zajló. Miért nem merik ma azt tenni mit akkor?

Figyelt kérdés

Először is!

Nem támogatom a háborút.

Engem ennek az oka érdekel.

Akkoriban nagyon sok kegyetlenség volt. Hiroshima, Nagaszaki a teteje volt mindennek. De egy Drzda, London, Berlin, Kína sokkal roszabbatt kapott.


A mostaninál azért nem így zajlik, mert akkor a világ nem engedné, vagy pedig már nem ezzel kívánnak háborút nyerni? Nem értem.


2022. márc. 5. 21:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretek a világháborúról olvasni, sokat olvastam nagyon már eddig is, szerintem mindent amit csak lehetett már gyerekkorom óta.

De ez a "modern" hadviselés teljesen más, s nem értem az okát.

2022. márc. 5. 21:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem volt akkora értéke az életnek. A háború sokkal természetesebbnek számított. Pont a két világháború változtatott ezen.


Másik, hogy nem volt háborúellenes sajtó, meg háborúellenes filmek, amik megmutatták volna a valóságot.

2022. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

"Nem támogatom a háborút. Engem ennek az oka érdekel."


Lehet hogy azért nem támogatod mert nem szereted.

2022. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a NATO nyíltan eszáll a háborúsdiba, akkor Putyin küldi az atomot. Ezért van beszarva mindenki, és ezért nem tesznek semmi érdemit Ukrajnáért. Annyit tudnak, hogy küldenek oda fegyvereket és élelmet, aztán reménykednek, hogy az ukránok meg tudják védeni magukat az oroszoktól.
2022. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Oroszország már sajátjának tekinti ezeket területeket, és csak annyira rombolja le, amennyire muszáj.
2022. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3# történelmileg nagyon érdekesnek tartom. Nagyon sok csatát tanulmányoztam idegen nyelven, engem ez köt le, s nem a harmadik világháborús atombombás hülyeségek.

Ezért kezdtem el ezen gondolkodni.

2022. márc. 5. 21:17
 7/10 tobas ***** válasza:
100%

Azért, mert változott a technológia, ahogyan a második világháborúban sem léghajókról bombáznak.


Az emberiség mindig előbb kipróbálta majd rájött, hogy ez túlzás. Így voltak a vegyi fegyverekkel, atombombával vagy kazettás bomba.

2022. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Más az eszköz,más a módszer.De az eredmény ugyanaz.Emberek halnak meg.
2022. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Humor Herold ***** válasza:
100%

Hát azért a második világháborúban konkrétan népirtás volt! És azon kívül is városokat bombáztak sz.rrá,civileket nem kímélve.

Most már sokkal jobban ki van építve a világ, vannak komoly nemzetközi szabályok.Egy háborúra vonatkozóan is.Másabb a világ.

Putyin így is magára haragította a világot...de a jelenlegi helyzetben valószínű megússza büntetéssel, és nem fogják kivégezni, tán még börtönbüntetés sem játszik.Egészen más lenne a világ elbírálása ha komolyabb tömegpusztító fegyvereket vetett volna be Ukrajna ellen.

2022. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Változnak a módszerek a strategiák.Azt kérded Hogy miért?

Azért mert 100 illetve 200 évvel ezelőtt más szempontokat vettek figyelembe,más célok voltak,és más volt a haditechnika valamint a hadászati stratégia.

Hogy mennyire más azt talán az első világháború szemlélteti nagyon jól.

Előtte valamikor az 1870 es evekben volt komoly háború amit lovakról vívtak a szembenálló felek .Német Csaszárság -Franciaország.A közben eltelt 40 évben az akkori tábornokok akik harcoltak már öregek voltak.Az új generációknak pedig elképzelesei voltak csak arrol,hogy fog alakulni a háború..Ha megnézed az akkori hangulatot 1914 ben mindenki boldogan szállt fel a vonatra ,és a búcsúztató tömeg éljenezte a hadbavonulókat.Mindenhol azt mondtak: mire elkezdenek hullani a falevelek már itthon is leszünk.


Kőzben meg 4 éves allóháború alakult ki,ahol a frontvonalak néhány száz méter kitolása is több ezer halottal járt.Beragadtak a lövészárkokba.A hátország többnyire érintetlen maradt.A civil áldozatok száma pedig nem sok a közvetlen harci cselekményekből adódó halálozást tekintve.

Amikor hullahegyek keletkeztek pld Verdun,Somme stb helyeken,akkorra már a harcimorál a békasegge alatt volt és a virágeső helyett síró asszonyok futottak a vonatok mellett.

A 2 vh pedig már a polgári lakoságot sem kímélte.Totalis haború volt.


A mai haborúk jellege szintén változott.

Miert nem merik azt tenni amit a 2 vh ban?

Azért mert egy globális vilagban élünk.Az orszagok már nem önmagukban leteznek, hanem egyre jobban részesei a vilagpiacnak.Minden kihatasal van mindenre.Egyetlen ország sem kepes ma már egyedül meglenni mivel ezer meg ezer szálon kötődik a vilagba a többi orszaghoz.1900 ban is kereskedtek nyilvan,de az nem mérhető a mostani trendekhez.Azóta fényényit fejlődött e tekintetben is a világ.


Egy hasonlat:Azt mondanám hogy míg pld 100 évvel ezelőtt ha aramszünet volt,akkor különösebb baj nelkül elvoltak.Sőt volt ahol bajt sem okozott,mert be se volt vezetve a villamossag.

Kepzeld el ezt most.A jelenlegi villamossagi berendezesek,aramfogyasztó keszülékek,fogyasztók,fogyasztas mellett.Mi lenne ha nem lenne aram?

2022. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!