Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jelenlegi helyzet fényében...

A jelenlegi helyzet fényében mit célszerű tenni a megtakarításokkal?

Figyelt kérdés

Nagyjából 7M forintról lenne szó, a nagyrésze bankban ül lekötve.

A forint romlik, egy ilyen összegnél már azért akár jelentős is lehet,ha ez tovább folytatódik. Ki mit javasol?


2022. márc. 8. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem igazan ertesz a penzugyekhez akkor valamelyik allamkotvenyt erdemes valasztani, vagy a pemap vagy pmap az elso euros a masik forint alapu es mind2 hivatalos inflacio koveto, nagyjabol arra eleg h az inflacio nagyreszet kivedd.


Banknal mind2 jobb. Ha hozamot is akarsz akkor kockazatosabb befekteteseket kell keress, azt tudnod kell h most romlik a forint de erosodhet is, nem lat senki a jovobe.

2022. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

ha lekötve, akkor sokat nem, mert sokat vesztesz vele.

Amúgy meg üzemanyagba tenni, aztán mikor vége az árstopnak lehet 7-800 ft -ért adni.

2022. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Vasra gondoltam. Öregebb nagy önsúlyu teherautó/traktor(ok),ilyesmik. A vas árának jelentős emelkedését is jósolják. Az a baj,hogy sose merem meglépni az ilyesmit,mert idő kivenni a pénzt az ilyen befektetésekből.

Már annak is örülnék,ha nem romlana tovább, így szerintem az első válaszoló megoldása lesz.

2022. márc. 8. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
inkább arany, mint vas...
2022. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet már késő. 4 órakor indult a támadás, én 6 órára be is fektettem. Meg nem lehet mondani, meddig tartanak a harcok és milyen lesz a további forint inflálódás üteme. Azok buknak ilyenen, akik nem értenek hozzá és addig várnak, mikorra már nincs értelme váltani.
2022. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez van... Majd hátha vissza mászik valamikor
2022. márc. 8. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Már rég rájöttem, a pénzt el kell költeni, nem szabad tartogatni. Nem gondoltam, hogy fogom látni, hogy mennyire igaz ez az elmélet, de most látható igazán, hogy a pénz egyik napról a másikra teljesen tönkre tud menni, nem ér semmit.
2022. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 igen,csak házra gyűjtöttem önrésznek,és hogy minél kisebb hitelt kelljen felvenni. Azt se merek most, nem hiszem én el hogy nem vágják fel az égbe a kamatokat ilyen labilis körülmények között.
2022. márc. 9. 05:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!