Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csak nekünk -és az...

Miért csak nekünk -és az oroszoknak- volt bajunk az ukránok kisebbségekkel kapcsolatos megnyilvánulásaival?

Figyelt kérdés

Jelentős román, lengyel, stb kisebbség él Ukrajnában.

'89 előtt 11,5 millióan vallották magukat orosznak. A '90-es években már csak 8 millióan, azaz a lakosság 17 %-a orosz. 140 ezren vallották magukat lengyelnek. a többi kisebbségről nem találtam pontos adatot.



2022. márc. 12. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

A nyelvtörvény és a kisebbségellenesség egyértelműen az oroszok ellen szólt, ami reakció volt az oroszok 2014-es támadására.

Egyedül a mi kormányunk nem volt képes ezt felfogni és ütötte az asztalt. Ami nyilván nem a magyar kisebbség iránti szimpátiát váltott ki. Pártunk és kormányunk pedig egyre jobban beleloholta magát ebbe az ördögi körbe, és minél inkább a magyar kisebbség érdekét próbálta védeni, annál inkább rontotta annak helyzetét és megítélését.

2022. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Átböngészted a román, lengyel sajtót is?

A lengyelek amilyen bolondok, simán beáldozzák a népüket az oroszfóbia oltárán...

2022. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Orbán háborút akart. Ő mindig azzal vádolja az ellenzéket, amit ő akar csinálni.

Most éppen azzal vádolja az ellenzéket hogy háborút akarnak.


Szerintem pont ezért szavazta meg azt, hogy indítsanak Magyarország ellen jogállamisági pert, mert így könnyebb lett volna kilepni az EU-ból. Előbb meg akarta volna nyerni a választást, majd az Oroszokkal együtt felszabadítani Kárpátalját, ami persze 2-3 nap alatt sikerült volna. De Putyin elárulta őt. Úgy vélte hogy egyedül is képes győzni.

2022. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, hogy 2014 előtt is voltak bőven atrocitások a magyar kisebbség ellen Kárpátalján.

A többi kisebbség sorsát nem figyeltem.

2022. márc. 12. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Pont erről beszélek, a gyújtogatást is egy oroszok által felbérelt banda csinálta. A háborút Orbán és Putyin már rég kidolgozta.
2022. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2022. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#7


Ez a film csak a 2014 márciusa óta felerősödött atrocitásokról beszél, de korábban is voltak.

2022. márc. 12. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!