Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történik azokkal akik a...

Mi történik azokkal akik a háborúk alatt elvesztik a lakásukat?

Figyelt kérdés
Mi szokott ilyenkor történni? Fizet az állam, vagy teljesen magukra vannak hagyva?

2022. márc. 14. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen kimenetele lesz a háborúnak és milyen kormány van hatalmon pl iraki háborúban nemhiszem hogy a lakosság bármiféle kárpótlást kapott volna az államtól, szóval ez elég sok mindenen múlik.
2022. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1. Esetleg van valami dokumentumfilm erről? Hogy hogyan zajlik az újraépítés, hogy van finanszírozva, ilyesmik.
2022. márc. 14. 20:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát esetleg úgy tudom elképzelni, hogy idővel ha helyre áll a helyzet akkor beadhatsz egy kérvényt az államnak hogy kapj valami kártérítést, de ha mondjuk csődbe megy az ország a háború alatt akkor nemhiszem hogy finanszírozni fognak ilyeneket plusszban, szóval eléggé valószínű hogy magukra maradnak, egyébként általában sokan háborúban külföldre menekülnek stb.
2022. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor általában az van, hogy megszívták. Persze elképzelhető, hogy valamennyi támogatást kapnak majd, de nagyot buktak ők a háborún.
2022. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pl Németországban mi volt a háború után? Mi történt azokkal akiknek nem volt hol lakni? Mennyi idő volt újraépíteni?
2022. márc. 14. 20:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete néztem egy dokumentumfilmet róla, ott a németek apraja-nagyja újjáépítette a várost közösen, éjjel-nappal. Gondolom mindenki segített mindenkinek összedobni a saját lakását, mert ezt látni a videokon.
2022. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lakótömböket építenek közösen, aki dolgozik rajta, az lakhat benne.
2022. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hajléktalanok lesznek.
2022. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#6. Érdekelne a doku film, nem tudod mi a címe?
2022. márc. 14. 20:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Németország kapott marshall-segélyt. Egy háborúban a veszteseknek fizetniük kell jóvátételt, Magyarország is fizetett. Biztos vannak ilyenkor segélyek, pénzek innen onnan, abból lehet újraépíteni egy országot. Persze ennek ára van, nem adják ingyen. De amúgy már én is járattam ezen az agyamat.
2022. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!