Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád egy Osztrák-Magyar-...

Támogatnád egy Osztrák-Magyar-Cseh-Horvát Monarchia létrejöttét?

Figyelt kérdés

Nyilván semmi esélye ilyesminek, szóval kizárólag elméleti kérdés. Értelme szerintem lenne... Az Osztrák-Magyar Monarchia korszakát nem véletlenül nevezik "boldog békeidőknek".

A legfőbb probléma az volt, hogy pl. a csehek elnyomva érezték magukat, nem kaptak autonómiát... Ebben a monarchiában azonban egyenrangúak lennének a tagállamok.

Nagyjából úgy működne, mint az Amerikai Egyesült Államok, de az élén a mindenkori császár/király állna, ha most alakulna, akkor Habsburg Károly.



2022. ápr. 27. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Igen.
2022. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Republikánus vagyok, így a monarchia része miatt egyértelmű nem a válaszom.


Egy köztársasági formában tőlem simán jöhetne, de nem hiszem, hogy az osztrákok annyira rajonganának az ötletért :D

2022. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Mintha már lett volna egy ilyen...

És ha igazak a hírek, nem túl jól végződött.

Mellesleg egyáltalán nem vagyok királypárti, szerintem egy demokráciában nincs szükség királyra.

2022. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
lengyelek miért maradtak ki?
2022. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Igen
2022. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

#4


Folyt bocs nem olvastam végi de én a lengyeleket is bevenném


a szlovákok meg leve bent voltak egykor (részben)

2022. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Felőlem lehet, amíg nem Orbán lesz az uralkodó.
2022. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
A király csak a pénzt viszi, nézd meg a Nagy-Britanniát! Évente sok száz milliót azért költeni, hogy reprezendáljanak?! Ráadásul Habsburg vezetéssel? Soha nem fogadnák el sehol sem, különösen Ausztriában nem. Demokráciában nem kell semmilyen király, még kiskirály sem.
2022. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%
Nem. egy Szovjet-Magyar monarchiát támogatnék.
2022. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Én egy Osztrák-Magyar-Lengyel-Cseh monarchiát támogatnék. Szlovákia is a része lenne, de csak azért, hogy ne vágja ketté a Monarchiát. Nyilván alkotmányos monarchiára gondolok, a Habsburg házzal. Nyilván kivitelezhetetlen, de lenne létjogosultsága, hiszen, akkor egy erős és fontos tényezője lenne Európának. Németország erejével bírna. Ahhoz, hogy ez létrejöjjön, 99%os egyetértés kéne az országok között és a népnek is támogatnia kell.(ezért kivitelezhetetlen)
2022. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!