Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az elmúlt tíz év során a...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során a keresztény vallás átalakult egy anarcho-kommunizmus-szerű ideológiává, ami elsősorban a szegények körében és a harmadik világban lett népszerű?

2022. máj. 18. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés, tetszik. Szerintem igen is meg nem is attól függően, hogy milyen szemszögből akarjuk ezt megközelíteni. Igen a szegények körében mindig is a legnépszerűbb volt ez a vallás mert igazolta a nyomorukat. Hívőként már egy nyomorult volt hanem benne volt a csordában a többi nyomorultal akik így egy erőt képviseltek + megvolt az egész életük során keresett hová tartozási élményük is. Az, hogy mi a szegénység ezesetben az nem csak materiális hanem mentális kérdés is. Vannak olyan emberek aki félnek attól amit nem tudnak és elméleteket gyártanak fájdalomcsillapítóként a tudatlanságukra. Mert hát amit nem ismerünk az fáj vagy félünk tőle. A keresztényeknek baromira fáj az élet ezért ők megtudták mi is van a halál után :) Nem arról van szó, hogy én meg aki hasonlóan gondolkodik annyira okos hanem ha valamit egyszer nem tudok, nem ismerek, akkor tudom azt mondani, hogy nem tudom és nem fogok elméleteket gyártani, márpedig olyat ami nekem kedves persze, hogy el tudjam mondani magamról, hogy tudom pedig nem tudom. Hülyén hangzik de szerintem illik ez pár egyházra.
2022. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy nagyon kevéssé ismert irányzata a keresztény anarchizmus. Tolsztoj az ideológia atyja úgymondva, de több eretneknek mondott közösségben is felvetült már az ötlet, hogy Jézus alaptanítása egyfajta anarchia. Mivel a kereszténységet állami keretek közé szorították, körbebástyázták semmitmondó rituálékkal és jelentéktelen hierarchikus címekkel, ezért nem népszerű azt hangoztatni, hogy a kezdeti keresztény közösségek kommunitárius közösségekben éltek. Egyébként a keresztény anarchizmus az anarcho-pacifizmus egyik ága, tehát elvből elítél bármilyen erőszakot.
2022. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!