Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért lett a kommunizmus...

Miért lett a kommunizmus szitokszó? Miért hívjak a baloldalt "kommunisták"nak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a világon soha nem sikerült még kommunizmust létrehozni, de ahogy utánaolvastam mi is az, nekem pl kifejezetten tetszett az elgondolás és szerintem senki nem mondhatja, hogy rossz lenne kommunizmusban élni, nade akkor hogy lett ez ilyen negatív értelmű szitokszó?

2022. márc. 31. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a megvalósítása hatalmas emberáldozatokat követelt, és nem is sikerült.
2022. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ők hívják magukat annak, legalábbis apósom annak mondja magát. A kommunizmus jól hangzik, de átverés. Már Dosztojevszkij is megmondta, hogy a kommunistáknál fukarabb embert még nem látott. Míg fiatal az ember hisz benne, majd később rájön, hogy csak egy eszme hogy az embert átverhessék és kirabolhassák.
2022. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pejoratív értelemben azokra használják, akik úgy gondolják, hogy egy igazságos cél érdekében joguk van másokra erőltetni az akaratukat.
2022. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A baloldalt leginkább a fidesz szereti kommunistának hívni. Valószínűeg azért, mert az ő sorai vannak tele volt mszmp-sekkel meg kisz-titkárokkal és kompenzálni akarnak.
2022. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert a kommunizmus eszméjét erőszakkal megvalósítani szándékozók szégyellni való módszerekkel éltek. A baloldalt pedig azért hívják "kommunistáknak", mert a tanulatlan, buta farönköknek soha nem fog eljutni a tudatáig, hogy a szocializmus a kommunizmus építésére tett, bukott kísérlet volt pusztán, - a klasszikusan értelmezhető kommunizmus soha nem valósult meg.
2022. ápr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!