Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Társasházban jogerősen tartok...

Társasházban jogerősen tartok egy kis testű (6kilogrammos) kutyát, úgy, hogy semmilyen a társasház közös területét képező helyre nem engedem, ill nem is viszem soha?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mármint hogy jogod van-e akkor tartani? Nincs. Lehetőséged van rá, ha nem sért semmilyen szabályt és nem zavar senkit. De jogod az nincs.
2010. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És miért nincs? Utánanéztem, és elvileg 1 kistestű kutya tartható és ilyen körülmények mellett nem hinném, hogy sértek bárkit is.

A sértés is elég relatív.. pld. engem is sérthetne, hogy az alsó szomszédom minden éjszaka az erkélyem alá hány :)

A kérdés meg szerintem egyértelmű volt.

2010. szept. 17. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Tarthatsz persze,ha betartod amit be kell,de sajna rosszakarók mindig lesznek.
2010. szept. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, utolsó.. Énis ettől félek.. mert a kutyatartási szokásaimmal kapcsolatban nem hinném, hogy kritizálhatnának, maximum azért mert nekik szimplán nem tetszik, hogy nekem van egy kis hógolyóm.. (kutyám)

Nekem ez a kutya a mindenem, igazi társ és nem szeretnék semmiféle összezördülést miatta, tényleg mindent betartok, amit énis elvárnék hasonló esetben másoktól

2010. szept. 17. 23:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért nincs jogod, mert a törvény nem mondja hogy jogod van. Ilyen egyszerű. Tüzet se gyújthatsz akárhol, kocsit se vezethetsz akárhol ... kutyád le lehet akárhol.
2010. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké..Akkor nem jogom, de lehetőségem a tartására, az van. Rendelet írja elő ( olvastam a város rendeletei között), hogy társasházban lakásonként egy kistesű kutya tartható. A lakók kitilthatják a lépcsőházból, az udvarról, akárhonnan, amihez nekik is közük van, de az én lakásomból nem. Ennek a kutyának a hangja meg inkább a nyávogásra hasonlít, mintsem ugatásra. Csakhogy általában ebbe kötnek bele a kedves szomszédok, pedig én hűségesen tűröm a mindennapi családi horrorokat és egyéb kiszűrődő hangokat a szomszéd lakásból:)
2010. szept. 17. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jogod van nem oroszlant vagy parducot tartasz ha meg valaki nyafog nyafogjon ne erdekeljen egy akutya az csaladtag raadasul egy 6 kilos kutya nem fogja kidonteni a falat es megenni az ott eloket:)
2010. szept. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan addig van jogod, amíg meg nem érkezik az első feljelentés ellened. Ez általában ott általános, ahol a lakók átlagéletkora 80 feletti.

Az ugatással lesz a gond, azt én sem tűrném sokáig.

2010. szept. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen van jogod, tarts nyugodtan, úgy ahogy eddig is, mert gondolom nem zavartál vele senkit. Nem minden kutya ugat állandóan, csak a hülye kutya, de annak a gazdája még hülyébb, és azt sem tiltják ki a házból, úgyhogy nem értem az embereket sokszor. Amúgy pedig ha akkor ugat a kutya, mikor idegen mozgást észlel, még hálásak is lehetnek, mert akkor nyilván idegen jár a házban. Okosak a kutyák, kiffinomult a hallásuk, tudják mikor jár idegen a házban.
2010. szept. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat:)
2010. szept. 18. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!