Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tesznek-e valamit is a magyar...

Tesznek-e valamit is a magyar hatóságok annak érdekében, hogy behatárolják, felderítsék, tetten érjék és felelősségre vonják az egyre inkább elburjánzó piramis szisztémában kárt okozó szélhámosokat?

Figyelt kérdés

Mostanában a "video-lájkolásos" szélhámosság a legfelkapottabb - a jelek szerint - és nem tűnik úgy, hogy történne bármi is annak érdekében, hogy ezek ne szedhessék áldozataikat!

Nem vagyok érintett, de a környezetemben egyre több embert vernek át ezek a kártevők. Többnyire úgy működik a szisztéma, hogy "befektetésként" tálalják a tevékenységet és kettő végkifejlettel végződik. Az egyik alapján egyszerűen lenyelik a "befektetést", a másik alapján pedig miután - ingyenes regisztráció után és anyagi befektetés nélkül - elvégeztetik az emberrel a munkát, "befektetéshez" kötik, hogy hozzájuthasson az ember ahhoz, amiért már megdolgozott. Ha befizeted, "csöcs", - mert hozzájárulsz a piramis tevékenységhez, amelynek a végén lenyelik a "befektetésedet", - ha nem fizeted be, akkor meg "emlő", - mert azt nyelik le, amiért már megdolgoztál! Tud valaki erről bármit is, - hogy tesznek-e a jelenség ellen bármit is?



2022. júl. 6. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést, addig nem történik semmi. De elég nehéz eljárni, ha egy külföldi bandával állsz szóba. Ezét kell magyar céggel szerződni, ha lehet.
2022. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapun lehet tenni rendőrségi felejelntést, vagy esetleg a platformnak/honlapnak jelezni, ahol ezek mennek.
2022. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ezen gondolkoztam én is. Megláttam ezt a szélhámost. Szedlacsek Miklós. Azt állítja most figyelj : Ha nem csatlakozol hozzá és fizetsz elő havi 19k-t a csatornájára "felvilágosodás" címszó alatt, akkor nem lépsz be az "aranykorba" és bármit is tanultál eddig megy a levesbe, meghalsz. Egy MLM karriert kínál. A jobbak abból élnek nála, hogy embereket szerveznek be. Érdemes ínyenceknek megnézni a videot, mert a legsötétebb zsarolós spiritualitás előjön egy MLM-be bújtatva https://www.youtube.com/watch?v=yGofuSvRxvc
2022. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos még az erőszakos bűncselekményekre sincs elég kapacitás, nem hogy még ilyen csalásokra. :(

Egyébként feljelentést tettél?

2022. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok közvetlenül érintett, károsult, - esélyes, hogy elhajtanának.
2022. júl. 6. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feljelntést kell tenni, hanem lakossági bejelentést.
2022. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt a károsultaknak kellene intézniük, - azonban rossz tudomást szerezni arról, hogy ilyen szinten aljas emberek büntetlenül élhetik mások tudatos megkárosításával a világukat.
2022. júl. 6. 14:46
 8/8 Molyember ***** válasza:
Hármas, belenéztem ebbe a videóba. Bszki, akinek az első két percben nem világos, hogy ez egy hülye, és küldi neki a pénzt, az egész egyszerűen nem normális. Sajnálni sajnálom, de aki ilyen állapotban van, az nem is kezelhetne pénzt. Egyszerűen zsákmányállatok, ez a sorsuk.
2022. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!