Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor fognak rádöbbenni az...

Mikor fognak rádöbbenni az emberek, hogy a szavazati jog valójában szinte semmit nem jelent és hogy inkább pusztító, mint építő jellege van?

Figyelt kérdés

Ha őszintén belegondolunk, a szavazati jog inkább csak egy megtévesztési eszköz, gyűlölet keltési lehetőség, mint valódi pozitívum. A választásokat el tudják csalni a politikusok kedvük szerint és nyugodtan alakíthatják úgy az eseményeket, ahogy ők szeretnék. A nagyra értékelt és szinte már bálványozott szavazati jog valójában csak arra való, hogy a nép őszintén elhiggye, érdekel bárkit is az ő vélenyük. Ha 1 ember nem menne el szavazni, vagy szavazna is, annak semmiféle kihatása nem lenne a választásra, hiszen minden alkalommal több millió ember adja le a voksát és a sok-sok szavazat között elvész az 1 egyéni szavazat.


Mégis, bizonyos emberek fanatikus módon, egészségtelen mértékben képesek hergelni magukat ezen a cirkuszi parádén. Őszintén elhiszik, hogy bármit is ér a szavazatuk és ez a butaság képes családokat, barátságokat szétszakítani. Pusztán azért képesek emberek egymással kiabálni, hogy jaj, de akkor nem mentél szavazni, vagy jaj, erre a bizonyos pártra. Szerintem ez undorító.


Úgy gondolom, a választások inkább csak megosztják a társadalmat és haragokat, gyűlöletett szítanak, ellenségeskedést és heves indulatokat. Szerintem ideálisabb lenne, ha nem létezne a szavazás. Véleményem szerint akkor az emberek nyugodtabban lennének. Vagy ha már mindenképpen szeretnének az emberek választási lehetőséget, akkor a lejárató kampányokat, feszültség keltéseket és gyűlölet szítást kellene betiltani a politikusok részéről. (Ami sajnos úgysem fog megtörténni soha, ezért kellene szerintem magát az egész választást úgy ahogy van betiltani örökre.)


És most lehet nyugodtan azon sopánkodni, hogy jaj de akkor hogy dönti el a nép, hogy ki legyen a vezető. Ha mélyen belegondoltok és őszintén a szívetekre teszitek a kezetek, Magyarországon (és sok más orszában) reális esélye a győzelemre 1, maximum 2 pártnak van esélye. A többieknek nincs reális esélye győzelemre, így az ő indulásuk majdhogynem felesleges. És nekem ne mondja senki, hogy csak azért, hogy 1, maximum 2 bohóc közül tudjak választani, megéri átélni nekem és több millió embernek a fullasztó gyűlölködést, amit 1 hülye papírlap és 1 hülye "X" miatt produkálnak az emberek 4 évente a választás alkalmával.


Miért nem értik meg az emberek, hogy a szavazati jog valójában szinte semmit nem ér és hogy SOKKAL több a pusztító hatása mint a haszna?



2022. júl. 11. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj, hogy az egypártrendszerek is csurig vannak lejáratókampányokkal, ellenségkereséssel és gyűlölethadjárattal.

Akkor jönnek az osztályonkívüliek, a kulákok, vallásosak, egyetemisták, filozófusok, oknyomozók és bárki, aki nem akarja elfogadni az egypártrendszer elemeit.

2022. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!