Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most, hogy limktált az olcsó...

Most, hogy limktált az olcsó villamosenergia milyen spórolásokat, korlátozásokat vezettetek be otthon?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk havi 3000 Ft a villanyszámlánk, mint budapesti értelmiség. Igazán nincs okunk aggódni.

De adok néhány tanácsot:

Kidobod a régi plazmatévét, és a régi számítógépedet.

Nem használsz mosogatógépet, nem használsz szárítógépet, nem használsz villany vízmelegítőt.

A következő lépésben ledlámpákra cserélsz mindent, ha eddig lusta voltál kidobni a régi izzókat.

Tudatosan kihúzol minden távirányítós (standby) készüléket. Még a legjobbak is óránként felvesznek 1-2 wattot.


Menni fog, hidd el.

2022. júl. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen azonnal nekiálltunk spórolni.
2022. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyelőre nem tudom, ott kezdtem el spórolni, hogy tegnap lemondtam pl az összes streamingelőfizetésem, illetve jobban ügyfelek rá, hogy ott nem világítsak ahol éppen nem vagyok. De nálam már évek óta energiatakarékos izzók vannak szóval szerintem ezzel marginális lehet a megtakarításom. A munkahelyemen hibrid munkavégzés van, 2 nap iroda, 3 nap home office, lehet télen minden nap bemegyek majd, és akkor este 19 fokban majd el lesz az ember pár órát. Abból a szempontból is nehéz a helyzet, hogy elektromos hőtárolós kályhás fűtésem van, gáz nincs a lakásban, a fürdőben is elektromos hősugárzó van, szóval jócskán túl vagyok a 210 kWh kereten. Abban bízom, hogy a vezérelt áramot talán nem fogja érinteni a korlátozás.
2022. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Fogalmam sincs. Már eddig is spóroltunk, új takarékos gépeink és izzóink vannak, nem használunk luxus dolgokat, nem fűtjük fel a házat 30 fokra, stb, és így se férünk bele a limitbe nyáron se.
2022. júl. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy 55m2-es panelben élünk, két felnőtt két gyerek. Most olyan 120-130 kWh körül van az áramfogyasztásunk, kivéve nyáron, ilyenkor néha felmegy 210 kWh fölé is, ha nyomatjuk a légkondit. De mi mindig is ügyeltünk arra, hogy ne menjen se TV, se számítógép amikor valaki nem használja (pl. sosem alszunk el TV-re), ne világítsanak a lámpák (LED-es van minden helyiségben), stb. Egyébként 3 asztali PC, 2 laptop, egy TV van otthon.
2022. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Semilyet.
2022. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
110 kwh jelenleg a havi fogyasztásom, ráérek agódni. Persze próbálok mindent energiatakarékosan használni.
2022. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem két rúd téliszalámi közé rakom a tábla kolozsvári szalonnát, hanem két tábla kolozsvári szalonna közé a téliszalámit!
2022. júl. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!