Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kormányablaknál lehet kérvénye...

Kormányablaknál lehet kérvényezni személyazonosító igazolvány cseréjét?

Figyelt kérdés

Budapesti lakosként szeretnék hamarosan lejáró személyazonosító igazolványt cserélni.


Az alábbi linken tájékozódtam alapvetően, és az ott leírtakból az jön le, hogy Budapest Főváros Kormányhivatalánál lehetséges ezt megoldani, viszont felmerül a kérdés, hogy a kormányablakok beletartoznak-e intézményileg abba a csoportba, amelyiken belül ilyen típusú közigazgatási feladatokat ellátnak?


[link]



2022. aug. 16. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Gondoltad, hogy ország legszélén az 500 fős falvacskából mindenki felutazik Pestre, ha személyit kell csinálni? Okmányirodában csinálják. Ha manapság ezt kormányajtónak hívják, akkor ott, ha nem, akkor az okmányirodában.
2022. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszi a meglátást, de evidens, hogy nem gondoltam azt, hogy mindenki Budapestre utazik személyi elkészítése ügyében, hanem adott esetben a lakhelyét érintő járási hivatalba megy mondjuk, vagy helyi okmányirodába.


A Budapest Főváros Kormányhivatalt csak azért említettem, mert ezzel akartam hangsúlyozni, hogy helyileg melyik az illetékes legfőbb iroda számomra személyi cserélése szempontjából, és erre lettem volna kíváncsi, hogy egy úgynevezett kormányablak Budapesten belül is alkalmas-e erre a célra, és ugye nem kellene elmennem ebbe a fő irodába?

2022. aug. 16. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Járások Csehszlovákiában meg Romániában voltak 1500 évvel ezelőtt. Okmányiroda. Jó, hogy nem az ispánhoz mész, mint Lúdas Matyi...
2022. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 2013 óta ismét vannak járások


Kerdezo: barmelyik okmanyirodaba/kormanyablak stb elmehetsz es megcsinaljak neked

2022. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4: Köszönöm szépen!



#3: Látszik, meg se nyitottad a hivatalos oldal linkjét, amit szintén beraktam ide, mert akkor látnád, hogy léteznek ismét járási hivatalok. Az, hogy miért nevezik ezeket az irodákat ismét járásoknak, és miért vannak ismét vármegyék és főispánok, ne kérdezed tőlem, de nem is releváns az eredeti kérdésem szempontjából.

2022. aug. 16. 13:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!