Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Gazprom az oroszellenes...

A Gazprom az oroszellenes szankcióknak köszönheti, hogy most úgy kereste hülyére magát, hogy közben Európa nagyban szenved?

Figyelt kérdés

2022. szept. 2. 19:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10: Oroszországgal hogy érted hogy lenézték? vagy hogy tiszteletlenül bántak vele?


Nem nézték le szerintem. Nem hülyék Európában sem. Arra nem számítottak hogy inkább elégetik mint hogy emelt áron eladják. Tudják pontosan energia hordozókban erősek. Tudták hogy a gazdaság meg fogja érezni. Be kellett vállalni.

Tiszteletlenül? Nem tudom hova tenni. Oroszország megtámadott egy szuverén országot aminek ő maga is biztosította a határait. Mondjuk a Krimmel ennek a szerződésnek annyi volt 70 éve. Elvesztette politikai erejét az ország. Ez egy világpolitikai helyzet. Helytelenül cselekedtek, és csak fokozták. Csúszni mászni nem fog sok politikus a Magyarokat leszámítva. Arra nem számítottak hogy támadni is fognak vagy lehet már tudták csak nem akarták a közvéleményt ezzel hergelni.

Nem tudjuk mi zajlott a háttérben.


Nem volt lenézve senki van amire nem számítottak, de biztos hogy számítottak arra hogy ez nem ennyi lesz. Nyugaton tudják hogy ez egy ára annak hogy háború nélkül nyomást gyakoroljanak Oroszországra. Erre így tekintenek.

Háborúval csak azt érték el hogy nem lesznek gazdasági partnerek, de lehetnek cseléd sorban Kína és India mellett... ÉS kiderült az amit sejtettek hogy haderőben 75% hazugság volt.


Atom maradni fog még. Nem lehet leváltani sajnos. A kiégett fűtőelemek problémásak, de ez a technológia is fejlődik, már vannak kisérleti kis reaktorok amik a kiégett fűtőelemekkel működnek.

2022. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A tiszteletlenséget korábbra értem, a rendszerváltás utáni időszakra. Egyfelől nem tartották túlzottan tiszteletben az igényeit, másrészt viszont nem vették komolyan azt a veszélyt, amit jelent. Mármint szerintem a Oroszország igényei elég nonszenszek, nem kell őket tiszteletben tartani, csak érdemes lett volna számolni azzal, hogy ha szép szóval nem, erővel valószínűleg akarja majd őket érvényesíteni, és akkor nem lenne baj, ha nem pénzelnénk túlzottan, illetve nem szolgáltatnánk magunkat ki neki, mert ha odakerül a sor, akkor nehéz lesz rá féket tenni.


Erre mondtam, hogy szerintem lenézték, mint egy lecsúszott valakit, aki úgysem tud/mer bajt okozni, csak vesszük tőlük az olcsó gázt, ők meg örülnek a pénzünknek. Mostanra már mindegy, már csak ezt lehet csinálni, amit csinálunk, mást nem nagyon sajnos.

2022. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12: Országok a saját érdekeiket nézik. Ez nem tiszteletlenség. Ha nézed USA érdekeit, ők mindig a saját érdekeiket képviselik. Ez nem tiszteletről szól. Veszélyt komolyan vették. Nem kerül be minden a médiába. Történések 95% a színfalak mögött zajlik.


Gáz válság nagyon nagy részben a Német politikának köszönhető. Utólag nem lehet mit kezdeni azzal hogy folyton gáncsolták a függetlenedési terveket. Akkor nem akarták látszólag felesleges projektbe a pénzeket ölni. Mára kiderült hogy nem lett volna felesleges. Ma már mindegy.

2022. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Országok a saját érdekeiket nézik. Ez nem tiszteletlenség."


Jaja, de ha - akár az egész EU, akár Németország - nem nézem le a Oroszországot, akkor reálisabban látom a benne rejlő veszélyt.


Mindegy, ez csak az én véleményem, alapvetően egyetértünk.

2022. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#4 Na kinek?
2023. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!