Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Horthy Miklós idejében mi...

Horthy Miklós idejében mi volt a helyzet a cigánysággal?

Figyelt kérdés

Úgy a munka, az oktatás, a lakhatás, a megítélés, az elfogadottság, egyebek terén...

És ők hogyan álltak hozzá politikai téren a rendszerhez, tehát a kormány nótáját fújták, vagy a kommunistákét, nyilasokét, esetleg más irányvonalat követtek (volt elég...) vagy teljes mértékben kivonták magukat az ország életéből politikai téren?


2022. szept. 4. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljes elkülönülés. Túlnyomórészt vándor életmód. Bűnözés.

Az elemi oktatás elvileg kötelező volt, de nem érdekelt senkit. Szavazati joguk nem volt, legalábbis a a nagy többségnek.

2022. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szociális intézkedések szempontjából ekkor megkülönböztették a munkaképtelent, az önhibáján kívül munkanélkülit és a munkakerülőt. A munkakerülő nem esett olyan erkölcsi megbecsülés alá, hogy részesüljön pl. segélyekből. Ez bőrszíntől függetlenül, de a cigánynak is kellett legalább valami alkalmi munkát vállalni. Csak úgy segélyt nem kaptak.
2022. szept. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát összességében, mindent figyelembe véve államot alkottak az államban DE összességében, mindent figyelembe véve alárendelt, kitaszított szerepkörben?

És őket ez hogyan érintette?

Nyilván nem jól...

Akkor politikai téren nem próbáltak valahová csatlakozni, hogy a helyzetük megváltozzon? Vagy annyira "sötétek" voltak, hogy ezt sem felismerve csak éltek bele a nagyvilágba kitaszítottként?

2022. szept. 4. 15:40
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a négyes hozzászólás inkább a Kádár-korszakból ismerős...
2022. szept. 4. 15:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelte őket. Élelem, fedél megvolt, a többire nem volt igény.

Aki írni-olvasni sem tud, azt nevezhetjük társadalmi kérdésekben "sötétnek", még ha saját magáról is van szó.

2022. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És egyáltalán ha Horthy alatt ennyire különálló, semmi emberek voltak mikor jött el az az idő ami ma van, hogy bizony...felemelt fejjel, öntudatosan, büszkén járnak-kelnek, kifodrászolva, kiöltözve, az Auchan hemzseg tőlük (az egyik pénztáros a fülem hallatára mondta az előttem álló vevőknek:"nekik mindent szabad") és bizony lenézik a magyarokat. Mikortól jött el ez az idő? És van-e személy szerint felelőse aki "nagy embert" csinált belőlük vagy ez csak úgy jött magától...?

Mert én is úgy gondolom, hogy Horthy idejében nem voltak emberszáma véve és ők ezt tudták, ők ezzel tisztában voltak (bár nem értem miért nem politizáltak) de, hogy mikortól ők az "ország urai" azt nem tudom. A tévében saját csatornájuk van, főznek, fellépnek, stb. Benne vannak az ország vérkeringésében és bizony ennek meg kellene lennie a felelősnek. Az, hogy anno "miépék", "jobbikék", nyilatkozgatnak azt látjuk mit ért. Olajat a tűzre. Semmit. Ahogy nyugat-európát elnyelik az "arabok" úgy minket meg a romák. Persze a Horthy-korszak hozzá áláása sem volt szép hiszen egy kalap alá vett minden romát de azért...valahol ijesztő ahogy a fehér ember fejére nő az aki valamikor a talpa alatt sem volt mert annyit sem számított.

2022. szept. 4. 15:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rákosiék kezdték a letelepítést, a "normál" munkahelyre kényszerítést. A 60-as évektől a magyarok létszáma csökken, az övék nő folyamatosan. Ez is ad egy önbizalmat. A kapitalizmussal meg mindenki úgy szerez pénzt, ahogy tud, tehát van, aki meggazdagszik közülük is.
2022. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"A 60-as évektől a magyarok létszáma csökken, az övék nő folyamatosan."


Ezt mintha olvastam volna már Erdély kapcsán, hogy oda is évszázadok alatt "bemasíroztak" a románok aztán egyszer csak többen lettek.


"A kapitalizmussal meg mindenki úgy szerez pénzt, ahogy tud, tehát van, aki meggazdagszik közülük is."


Ez igaz, nem arról van szó...csak végtelenül szomorú, hogy ilyen egyszerű természetességgel van kijelentve mint egy megfellebbezhetetlen igazság! Miközben az lenne a jó, hogy a tisztesség, a becsület kapja meg a jutalmát és nem a másik kizsákmányolása, becsapása, kirablása legyen az elfogadott de hát...ilyen a világ.

2022. szept. 4. 15:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mesêlték ,hogy vidéken anno a falu határában laktak,és néha a dögkútban keresték az élelmet.
2022. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem akkor már állományban voltak a Magyar Királyi Csendőrségnél a "darutollas" csendőrök, akiktől tartott a cigányság. Csendőrnek nem vettek ám fel akárkit: fizikai, erkölcsi, küllemi, értelmi elvárások voltak. 180 cm alatti csendőrt nem is igen lehetett találni járőrök között.
2022. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!