Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van abban valami, hogy a...

Van abban valami, hogy a "csillagászati" gáz, áramárak (és egyebek) azért vannak, hogy az emberek nem bírván fizetni a lakásukat ráfognak kényszerülni, hogy béreljék mint bérlők az államtól?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam (nem is egyszer), hogy nyugaton a lakosság nagy része bérli a lakását és csak nálunk divat, hogy foggal-körömmel ragaszkodunk ahhoz a portához amiben élünk...


És az állam így éri el (az áremelkedésekkel), hogy a lakosság bérelt lakásban éljen.


Hülyeség?


2022. szept. 5. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Igen, hülyeség.
2022. szept. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam!
2022. szept. 5. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Hülyeség igen.
2022. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Annyiban hülyeség, hogy nem az államtól fogják bérelni. A NER-milliárdosok felvásárolják az ingatlanokat (már most is tele vannak ingatlannal a fideszesek), és tőlük fogod bérelni, nem az államtól.
2022. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor Vágó István után szabadon..."van benne valami".
2022. szept. 5. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség! De nem az, amit gondolsz róla, az egyszerűen téveszme. A hülyeség a fejekben van, amelyek azt hiszik, ők nem kerülnek sorra. Pedig de. Kvéve, ha eleve a királynak hajtanak hasznot jelentős mértékben. Akkor kapnak alamizsnát. Tudod mi a különbség ez és a bér között? A bérben megállapodnak, az alamizsnát meg osztják a akarják.
2022. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Felmerült bennem néhány kérdést:


Akkor miért ilyen drága a gáz nyugaton is, hogy a német kollégáim is azon sakkoznak, hogy nem tudják, hogyan fizessék ki a fűtést? Nem hiszem, hogy ott is a magyar kormány drágítja a gázt, hogy a NER ingatlant vásároljon.


Ha tönkremegyek és nem tudom a saját lakásom rezsijét fizetni, miből fogok albérlet + rezsit fizetni? Miért éri meg nekem kiadni a lakást?


Hogyan jön ez össze azzal, hogy a kormány eddig öntötte az ingyenpénzt az új ingatlanok építésére, hogy ezzel nyűgözze le a szavazóit? Ha most hirtelen mindenki tönkremegy, az hogyan segíti a Fideszt?

2022. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem az allam, a kulfoldi befektetok fogjak felvasarolni. A hulyeseg az, hogy paranoid modon mindent az allam hibajanak titulalsz. Mintha az allam a rezfa szu bagoly lenne, aki jon es elveszi a lakasod. Hagyjuk mar a hulyeseget..
2022. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ha tönkremegyek és nem tudom a saját lakásom rezsijét fizetni, miből fogok albérlet + rezsit fizetni? Miért éri meg nekem kiadni a lakást?"


Ha a jelenlegi lakásodat/házadat nem tudod fenntartani, akkor kisebbe költözöl. A jelenlegit megveszi olcsón a befektető (ha nem energiatakarékos, akkor a piacon is kevesebbet adnak érte), aki tele van pénzzel, majd kiadja olyannak, aki tudja fizetni.


Így egyre inkább kialakul egy olyan réteg, amelyik tele van ingatlanokkal, és az ország nagyobb része csak bérlő lesz, akik eltartják az ingatlantulajdonosokat.

2022. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A hulyeseg az, hogy paranoid modon mindent az allam hibajanak titulalsz."


Mondod ezt, majd pont ugyanazt mondod, csak külföldi befektetőkkel :D.


"Ha a jelenlegi lakásodat/házadat nem tudod fenntartani, akkor kisebbe költözöl. A jelenlegit megveszi olcsón a befektető (ha nem energiatakarékos, akkor a piacon is kevesebbet adnak érte), aki tele van pénzzel, majd kiadja olyannak, aki tudja fizetni."


Mi abban a logika, hogy felvásárolok olyan árut, amit aztán nem lehet jól eladni, kiadni? Aki pénzes, és ki tudja fizetni a korszerűtlen ház fűtését, az korszerűbb házat/lakást fog bérelni több pénzért. Ráadásul ha minden nagy házban lakó ember tönkremegy, és kisebb lakásba költözik akkor felmegy a kisebb lakások ára, ami kb kiegyenlíti a folyamatot.


Még úgy lenne is logika, hogy megveszem a házat szar pénzen, felújítom, majd leviszem a gázárat és drágábban eladom. Teljesen nonszensz, de legalább logika van benne.

2022. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!