Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai nap nagyobb mennyiségű...

A mai nap nagyobb mennyiségű forinthoz jutottam(10M), ami jelenleg a teljes megtakarításom is egyben. USD vagy EUR váltásra nem a legkedvezőbbek a feltételek, de nem látok jobb opciót. Ez nagy kapufa vagy jó a gondolat?

Figyelt kérdés

Megjegyezném, hogy fiatal vagyok 0 pénzügyi tapasztalattal és elég tanácstalan.


A családból jövő félelem alapú döntésekre/tanácsokra, ha egy mód és lehetőség van rá nem hagyatkoznék.



2022. okt. 3. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok benne biztos hogy ennek a megvitatására ez a legmegfelelőbb fórum.
2022. okt. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy jó lehet hogy kapufa.
2022. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Most kizárólag Rubelre válts!
2022. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Nekem sincs nagy tudásom, de én ma forintot azt vettem és nem eladtam. Ha ennél is rosszabb lesz az árfolyam, akkor ez van, vigye el az infláció mindenem 🤷‍♂️.... Én 405 felett nem veszem eurót.
2022. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Add nekem, és akkor nem lesz vele semmi gondod.
2022. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy nagy forinterősödés várható, ha létrejön a megállapodás az EU-val. És azt is nézd, melyek devizában mennyi kamatot kapsz. Most nagyon jó forintos állampaírok vannak.
2022. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Az óra tartósabb befektetés, mint az arany, feltéve ha nem töröd össze.
2022. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne itt vitasd meg, a falnak is füle, a netnek meg szeme van!
2022. okt. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Állampapír.

Hacsak nem csődöl be az ország, akkor hozza azt a százalékot ami rá van írva. A mostanság piacra dobott állampapír jelenleg 11% körüli éves hozamot ad, ami soknak hangzik (és amúgy az is) dee ennek jelentős része az inflációkövetésből ered. Viszont.. hát.. inflációkövető baze, ezt kb semmi nem mondhatja el magáról:D Plusz van rajta valódi kamat is, tehát ténylegesen nő az értéke. 3 éves futamidőre szokás berakni alsóhangon, ha 10 millát beleraksz, az már elég jó pénzt hoz. Jobban, mint bármelyik másik befektetés jelenleg.

HA nem csődöl be az ország. Ha becsődöl, akkor tényleg a valuta a legjobb opció, de az sem értékálló egyáltalán. A valuta csak egy forma, nem gy befektetés, ráadásul a nemzetközi gazdaság jelenleg egyáltalán nem kiszámítható, így lehetetlen vele évekre tervezni.


Mondanám, hogy ingatlan, de arra ugye ez kevés. 15-ből már meglennél valami egérlyukkal, de na, nem az igazi, ráadásul sok munka lenne még azzal, és az is pénz.


Vagy szarsz a világra, veszel pár hektár földet (2-3 millából már kijön egy hektár föld) és elkezdesz termelni:D Nem leszel gazdag, de lesz mit enned, az is valami:D

2022. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Földet jelentősebb méretben - "pár hektárt" - csak akkor vehet, ha van pl. aranykalászos gazda papírja.


Amúgy nem rossz ötlet a föld.

Ha nem megoldható, akkor állampapír (ami nem tökéletes, de a cihánál jobb).

2022. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!