Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobb lesz a hazai oktatás...

Brain Storming kérdése:

Jobb lesz a hazai oktatás minősége, ha a tanárok követeléseit teljesíti a jelenlegi kormányzat?

Figyelt kérdés
Mi változna egyáltalán?

#közoktatás #pedagógustüntetés
2022. okt. 12. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

9, miért is?

Több pénz - több pedagógus a pályán. Kirúghatod a rosszabbat, felveheted a jobbat.

Tehát több pénzért jobban tanítanak a pedagógusok. Nem feltétlen ugyanaz a pedagógus. Amíg nincs több pénz, addig ló helyett jó lesz a szamár is, mert nincs akire lecserélhetnék a rossz tanárt.

2022. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Valamennyire talán...

Egyébként kicsit szkeptikus vagyok azzal, hogy egyáltalán lehetne-e olyan béremelés az oktatásban, ami miatt egy kémia, fizika vagy biológia szak elvégzése után valaki inkább a tanítást válassza, minthogy céghez menjen el.


Igen, kell az elhivatottság is. Elhivatottsághoz viszont az kell, hogy

1. vagy a családban van tanár, akinek a munkája motiváló

2. vagy olyan tanár/tanárok tanították, akiket érdemes követni.

Én úgy látom, hogy egyre kevesebb olyan tanár van, akik másokat inspirálnak a pályán. Sőt... Persze, hogy a fiatalnak eszébe sem jut érettségi után, hogy ezt csinálja.

2022. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Rengeteg tanár végzettségű értelmes ember van itthon is és külföldön is, aki nem tanít, mert ebből nem is jönne ki. Ha fizuemelés lenne, akkor nagyobb lenne a kínálat is, így ki lehetne válogatni a jobb pedagógusokat is.
2022. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez csak első lépésnek jó arra, hogy többen merjenek pedagógusi pályára lépni. Második lépésként jöhetne egy reform, ahol decentralizálódik az oktatás. Harmadik lépésként elkezdhetnek több pénzt kapni az oktatási intézmények is és nem csak a tanárok.

Na és ezek után lesz majd változás leghamarabb 15-20 év múlva. Az oktatás a jövőbe fektetés, sajnos nem lesz egyből változás. De ha a fidesz szeretné a hazáját, akkor nem érdekelné ez, hiszen egy tudás alapú társadalomban sokkal jobb az élet (ez tény), így mindenkinek sokkal jobb lehetne.

2022. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

15 éve hagytam ott a pályát, azóta is hiányzik. Időnként elgondolkodom rajta, hogy vissza kéne menni. A lányom gimijében 1 évig nem volt magyar szakos tanár, óraadók jártak át. Viszont megnéztem a bértáblát, és azt mondtam, hogy ennyire nem szeretném ezt csinálni. Még a végén én fizetek, hogy ott dolgozhatok. Most végre fel tudták tölteni, egy pályakezdő kislány jött, de már 2 hete táppénzen van, kicsit rosszat sejtünk...

Most gyakorlatilag az van, hogy meghirdetnek egy tanári állást, és nem jön senki, vagy ha beesik egy jelölt, akkor kérdés nélkül azonnal felveszik. Nincs verseny, nincs semmi, csaj jöjjön valaki, aki elvállalja.

2022. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

10-nek. "a tananyag és az oktatás módjának gyökeres megváltoztatásával"


Én alapvetően azt nem értem, hogy a követelések között miért nincsen egyetlen szakmai szempont sem, ami az DIDAKTIKAI problémák reformjával lenne kapcsolatos. Ezek nélkül óhatatlanul konzerválódik a jelenlegi rossz rendszer, mivel akkor a tanároknak már nem lesz motivációja arra, hogy az alapvetően rossz pontok megváltozzanak.


Az egyik ilyen pont az írásoktatás módja - tudtommal már vagy egy évszázada léteznek szakmai kritikák, ami a jelenleg is oktatott zsinórírással kapcsolatosak. Nyugaton sokkal gyorsabban tanulnak meg a gyerekek írni, mivel drasztikusan egyszerűsítették az elsajátítandó karakterkészletet: egyenes, kör, félkör, összekötés nélkül. Ezzel az egyetlen lépéssel igen sok tanulástechnika probléma elhárulna. Eljuthatnánk oda is, hogy a diákok a SAJÁT FÜZETÜKBŐL képesek legyenek tanulni - ma a magyar diákok jó része a saját írását nem tudja elolvasni, nemhogy tanulni belőle.


A másik dolog a matematika tanmenetek majdnem 100 éves lemaradása. Ma már fillérekért lehet számológépeket kapni, a tanmenetek mégis évekig az írásban számolást gyakoroltatják a számfogalom kialakítása után. A mai napig nincs a számológép használat ésszerűen beépítve a tananyagokba - holott enélkül majdnem meddő az a kritérium, hogy 5. évfolyamtól kezdve már a szöveges feladatok értelmezésével és matematizálásával folytassák.


És még lehetne folytatni - sok, látszólag apró változtatással drasztikusan lehetne javítani a jelenlegi műveltsági színvonalat, de mintha a tanárközpontú szervezeti kérdéseknél ragadnának le. ... És itt áttérhetnénk a tanárképzési rendszerünk hibáira is, hiszen az is alapos reformra szorulna. Ma többségében az lesz tanár, aki tanár akar lenni, vagy aki esetleg a tanári pályán ragad (ez a többség), nem pedig azok, akik alkalmasak is rá.

2022. okt. 12. 13:14
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, egyszer a válasz:

Azért nincs a követelések között szakmai szmepont, mert azt követelik, hogy adják vissz a szakmai döntéshozatal jogát.

Azaz nem az államtól követelik, hogy így is így változtassák meg a tananyagot vagy az oktatási módszert, hanem jogot követelnek, hogy ezt ők tehessék meg.

Tudod, halászni akarnak megtanulni, nem halat kérnek.

2022. okt. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%
Hogy pontosabbak legyünk, jelenleg a rendőrfőnök mondja meg a halászoknak, hogyan kell halászniuk. Ellenvetés nincs. És, ha rossz a fogás, akkor a halász a hibás.
2022. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk az durva lenne, ha a tanárok több pénzért jobban tanítanának..."

Szerintem te is jobban tudod végezni a munkádat, ha nem kell közben azon stresszelned, hogy hogy fogod kifizetni a számlákat, vagy hogy hány év múlva tudsz végre elköltözni anyádéktól 30 egynéhány évesen...

2022. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!