Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Eddig nem tudtam mit jelent a...

Eddig nem tudtam mit jelent a népszámlálás, illetve hogy mi az a tesztoszteron. Ez baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig valamiért ezek egyáltalán nem foglalkoztattak, a másodikról tanultunk suliban, de egyszerűen elfelejtettem, mert túl kacifántos neve van, vagy nem tudom. Azt tudtam hogy mi, de a nevére már nem emlékeztem. A népszámlálásról meg csak annyit, hogy engem mindig is hidegen hagyott a politika, meg a kormány döntései. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ezek így nagy gondok lehetnek az életemre nézve hogy nem tudok valamiket, ha az adott dolgok egyáltalán nem is foglalkoztatnak, viszont elvileg köztudott dolgok?


17/F



2022. okt. 31. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell mindenkinek mindent tudni. Bár a népszámlálásról érdemes, tekintve hogy komoly bírságot kaphat aki nem tölti ki.
2022. okt. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Isti22 ***** válasza:
77%

Nem, nem baj, főleg ennyi idősen :)


Én negyvenes vagyok és tegnap hallottam életemben először a híradóban, hogy a gyertyát a temetőben el kell fújni távozáskor, mert tűzveszélyes, szóval életünk végéig tanuljuk még az alap dolgokat is.

2022. okt. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

" A népszámlálásról meg csak annyit, hogy engem mindig is hidegen hagyott a politika, meg a kormány döntései. "

Kérdező

Sosem késő tanulni. az a baj ha nem vallod be magadnak sem, hogy még rengeteg mindent nem tudsz - ahogy egy öreg embernek is van még mit tanulnia, mert a világ hatalmas.

De most kezdjük annyival, hogy a népszámlálásnak nincsen köze a politikához, kormányhoz.

Népszámlálás már jó ideje van tíz évente és a gazdasági döntésekhez szokták alapul venni az adatait - sokkal később is, más kormányok is mint amely alatt volt.

A népszámlálás kérdéseit nem a kormány dönti el, hanem egy európai kérdéssor van, amit minden országban megkérdeznek. Közel egymáshoz történik az európai országokban a népszámlálás, ahogy sok más ország is van a világon, ahol hasonlóan történik. Most van egy csúszás a pandémia miatt, de korábban 1,-2 éven belül történt mindenhol a népszámlálás, egységes kérdésekkel. Ettől lesznek összehasonlíthatóak az országok társadalmi változásai.

17 évesen még nem dolgod ezeket tudni ha korábban nem találkoztál vele. A gyerekeim idősebbek, de nekik sem volt élményük a népszámlálásról, mivel 2011-ben még túl fiatalok voltak hozzá és mi töltöttük ki helyettük is az interneten. De most már tudnak róla, hiszen már mind saját magáról töltötte ki, még ha együtt is lakunk. Tíz év múlva a következőnél már tudni fogják mi ez és miért van.

2022. okt. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Ösztrogént tudjad tesám.


Akkor nem lesz -nagyobb- baj.

2022. okt. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Négyes, egyébként azt pont tudtam😅

2022. okt. 31. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Általános műveltséghez hozzá tartoznak dolgok, amiket tudni kell. De idővel majd megtanulod.


Ez pont ugyan az, amikor azt mondják, hogy a törvény nem ismerete, nem ment fel a betartása alól.

Tehát hiába vedekezel azzal, hogy nem tudtad. Attól még megkapod a büntetést. Drága tanulópénz esetleg, de hát ez van.


Volt gyermekkoromban egy zöld-fehér csíkos puloverem. Gozom nem volt miért szologatnak be itt-ott, amikor rajtam volt.

Aztán rajottem, hogy ezek egy focicsapat színei voltak.

Nagyívben lexartam a focit akkor és most is. Csak pislogtam mint pocok a lisztben mi a kva anyjuk bajuk van.

Meg jo hogy meg nem vertek, mert egy zöld fehér csíkos pulóver volt rajtam. Csak lestem volna hogy miért.



Persze ez nem törvény, de hasonló a szitu.


Gondoltam én meg legközelebb pofán verem azt akinél narancsot látok.

2022. nov. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!