Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha hanyatlik a Nyugat miért...

Ha hanyatlik a Nyugat miért tudtam megélni Ausztriában munkanélküli segélyből is éveken át, önálló albérletben?

Figyelt kérdés

Tehát nem pakinégerekkel, nem magyarokkal közösen lakva, hanem egy fasza kis garzon lakást bérelve.


A segélyből futotta a lakás, be tudtam vásárolni és még alkoholista is tudtam lenni, mert piára is volt mindig pénz. Igaz otthon ittam, nem kocsmában.


Na, Magyarországon ezt hogy tudod kivitelezni? Sokan még munkabérből se tudnak önálló albérletben élni.


2022. nov. 16. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

Pont ezért hanyatlik Nyugat, mert ott még ilyen semmirekellők is meg tudnak élni akik nem is dolgoznak.

Eddig is mondtuk: Nem gazdaságilag hanyatlik, hanem társadalmilag! Gondolom jó dolgodban nem is kerestél állást és még meleg is vagy.

2022. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Ne játszd a hülyét, Bazsi! A hanyatlik az nem azt jelenti, hogy halott, bizony eltarthat vagy száz évig, mire összeomlik, de aki a folyamat közben nem látja a jeleit, az bizony egy fogyatékos. Fel nem foghatom, hogy a nyugat nyűglődését hogy nem lehet látni, és miért fideszes automatikusan, aki látja. Tényszerűen csúsznak le, egyre közelítve azt a szintet, ahol mi vagyunk, ez nem valamiféle orbáni kitaláció.
2022. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%
2-nél a pont. Az a baj amúgy ezek mindig csak egy kiszemelt állapotot tudnak tekinteni, a folyamatokat és azok összefüggéseit képtelenek átlátni. Pedig a változások, a tendencia figyelemmel kísérése a fontos, nem pedig egy adott helyzetnek a kiragadása.
2022. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 árokpart ***** válasza:
14%
Szerintem azért, mert az ember külföldön nem igényes annyira mint itthon. Most ezt ne úgy értsd, hogy pl. nem mosakszik, nem öltözik fel tisztességesen ha kimegy az utcára vagy hivatalba, autóbusz vagy vasútállomásra stb. Hanem nincsen olyan megfelelési kényszere az embernek mnt itthon. Tehát pl. nem bánt ha egy osztrák jóval jobban él mint te , mert elfogadod, hogy egy olyan országból jöttél ami eleve nem annyira fejlett és ő ugye egy olyan országban nőtt fel és él ahol nem voltak a világháborúban harcok, nem volt közel 50 év kommunizmus, utána rablóprivatizáció stb. Holott az az ember közel sem biztos, hogy becsületes, de elájulsz tőle mert osztrák és azt a keveset is megbecsülöd ami van. Tudom mert ismerem ezt az érzést. Kirándulni voltam kint szeptemberbe és olyan szívesen ottmaradtam volna, hogy csak na. Annak a pár csokinak amit vásároltam úgy tudtam örülni, hogy azt el sem tudtam képzelni. Láttam azon a településen ahol jártam focizni embereket a pályán, Isten bizony mondom ösztönösen úgy beálltam volna hozzájuk focizni és utána túrázni a hegyekbe úgy, hogy itthon annyira nem vagyok oda a túrázásért. Szerintem az ember megszabadul az itthoni gázlásoktól, kisszerűségtől, kisszerű emberektől és egyszerűen boldog.
2022. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 árokpart ***** válasza:
1%
gátlásoktól elírtam bocs.
2022. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

2#, 3#

A tendenciákat illetően pont nyílik a szakadék tovább Nyugat javára, mivel például Ausztriában nincs "háborús infláció", sőt a bolti árak olyanok mint 10 éve. Nálunk viszont most épp egész Európában a legmagasabb pl. az élelmiszer infláció a boltokban, az emberek megélhetése komoly veszélyben van.

Szóval a tendenciákat nézve nekünk kellene a leginkább befogni a pofánkat és magunkba fordulnunk, magunkba néznünk, mert nálunk a legrosszabb a helyzet ami az irányt illeti. Nem hogy még nekünk fikázni a hanyatló Nyugatot...

2022. nov. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert a nyugat még nem tud róla hogy hanyatlik. Ez még csak a fideszesek lázálmos gondolataiban létezik.
2022. nov. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
#6. Ha lemaradtál arról, hogy EU-szerte (sőt, az USA-ban és a UK-ben is) 40 éves csúcson van az infláció idén, az a te bajod. A "merjünk kicsik lenni és legyünk kussban a nyugat előtt" mentalitást pedig alkalmazd magadon nyugodtan, de másoktól talán ne várd el. Fikázni szerintem sem kell senkit (ezt az elvet esetleg elkezdhetné alkalmazni az EU is), de ténymegállapítást tenni egy másik dolog. Az, hogy a "nyugat" sem önmagához képest, sem hozzánk képest messze nem él olyan jól, mint egy emberöltővel ezelőtt, az nem egy szubjektív vélemény, hanem tény. Akkor is, ha téged zavarnak a tények. És sajnos minden arra mutat, hogy Európa továbbra is egyre inkább veszít súlyából, a nyugati jólét nemhogy nálunk nem jön el, de Nyugat-Európából is elpárolog szépen lassan. Nekem sem tetszik, de nem úgy működik, hogy ha becsukom a szemem és nem látom, akkor nem történik meg.
2022. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Azért hanyatlik az Eu, mert vannak olyan tagjai, mint Magyarország, akik züllesztik az egységet holmi szuveneritásra vagy mi a fenére hivatkozva, Lehetnénk olyan is mint az USA, de nem, mert a kapzsi lefizetett politikusok az ellenkezőjét akarják. Magyarországon meg beveszik az emberek 25%-a, hogy milyen király a magyarság és egység, sz@rd le ha olyan szegény vagy mint a templom egere és cserébe már 10+ éve 2/3, aminek az eredménye az lett hogy az állam mindenhonnan kivonul ahol egy kis feladata is lenne de az adók és áfák olyam magasak, hogy az egész világ megirigyelhet minket.
2022. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz?! Az EU épp azért hanyatlik mert galád módon az USA irányítja...
2022. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!