Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem a patriarchiátus elnyomásá...

Nem a patriarchiátus elnyomásának eszköze,az hogy lány gyerekeknek Barbie babát és játék konyhát, fiú gyerekeknek meg ólomkatonát és kis kocsit adunk?

Figyelt kérdés

2022. nov. 17. 11:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
45%
Nem!
2022. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
51%
Nem, ez a normális.
2022. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
29%

Akiben ez felmerül, miért csak fiúban és lányban gondolkodik?

Mikor annyi féle gender van.

Fúj, felháborító és kirekesztő.

2022. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos szempontból az. De az inkább, hogy a másik játékok kb tiltják az adott gyereknek. Nekem kislányként pl nagyon sok barbie babám volt, és imádtam őket. De legot, vagy bármilyen építős játékokat nem kaptam, pedig nagyon szerettem volna. De a szüleim azt mondták, hogy az milyen fiús. Szóval most felnőttként gyűjtöm őket 😂😂
2022. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%

Háááááát inkább egy rendkívül szűk látókörű nevelési módszer.

Annak idején anyám babát kapott, nagybtáyám (anyám öccse) meg puskát. Miután megkapták, 1-2 hétre rá cseréltek, mert anyám szívesebben lövöldözött a fiúkra az utcán, nagybátyám meg elbabázott. Ez volt 50 éve.

Mindkettő teljesen normális heteroszexuális érett ember lett.


Aki a neme alapján vásárol játékot a gyereknek és nem az alapján, hogy a gyerek mire vágyik, az nemes egyszerűséggel nem figyel oda a saját gyerekére, rossz szülő.

2022. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
60%

"a patriarchiátus elnyomásának eszköze" No ez a szép 3 szo mit jelent nálad?

Mit jelent:patriarchiátus? Tételezzük fel, hogy patriarchátust akartál irni!

Az értelme: Ezekkel az ajándékokkal a patriarchátus nyom el valakit, valakiket? Vagy: Ezekkel az eszközökkel nyomják el a patriarchátust?

2022. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%

Nem... Nekem pl. többféle játékom volt. Ha akartam, akor barbiztam, máskor meg építettem matchbox-pályát vagy Apuval modelleztünk.

Elég elszigetelt eset lehet mondjuk az a lány, aki a Barbie-babán kívül nem fogott a kezébe más játékot...

2022. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
68%
#7 nem azt írtam, hogy barbien kívül nem volt más játékok, hanem hogy max semleges, vagy lányos játékaim voltak. Olyan, hogy autók, vagy Lego, teljesen ki volt zárva. Maradtak a babák, a mesekönyvek, társas játékok, puzzle, görkori, meg ilyenek.
2022. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan játékokat veszek a fiú gyereknek amilyet szeretne.

Voltunk több ismerősnél ahol lányok vannak de nem érdekelte a barbi baba. Játékkonyhát viszont kapott mert az érdekelte.

2022. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

#7 nem azt írtam, hogy barbien kívül nem volt más játékok, hanem hogy max semleges, vagy lányos játékaim voltak.


Akkor te lehet, hogy egy elszigetelt eset vagy. :)) Nekünk oviban is többféle játék volt - természetesen - és mindenki azzal játszott, amivel akart. Pedig ez nem most volt, hanem a 90-es években és sima állami ovi.

2022. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!