Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik tudnak angolul, szerintet...

Simon Petrikov kérdése:

Akik tudnak angolul, szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
[link]

2022. nov. 20. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
No clue, really
2022. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tl;dr?
2022. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vat iz dö kvescsön?
2022. nov. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert megtanultak.
2022. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Most is irdatlan tempóban megy a fejlődés, csak kevésbé látványosak az eredmények, illetve szerintem erősebben érvényesül a monetizálhatóság (pénzreválthatóság), mint korábban. Ez nem is fog változni egyhamar.


50-100 év múlva egy más rendszerben fogunk élni. Zanzásítva: a liberalizmus válságát éli, de egy letisztult formában tovább fog létezni, pusztán mert eddig ez a legjobb (legkevésbé rossz?), amit kitaláltunk. Vagy lesz valami más, de az örökölni fogja a rendszer előnyeit és szabadságfokait. A globalizmus ellen lehet küzdeni, de ostobaság. Aki bezár, az lemarad, aki lemarad, az kimarad. A helyi erőforrások ettől persze még fel fognak értékelődni (bár ez inkább remény, mint jóslat), de attól még, hogy magyar gazda termékét veszem, azt hatékonyabb betakarítani John Deere géppel, mint magyarral, már csak azért is, mert utóbbi egyszerűen nem létezik. A nagyvállalatok nagyobb szerepet vállalnak az államszervezés területén. Befolyásban és végrehajtott feladatokban is. A magántulajdon jelentősége tovább erodálódik és még több dolgot bérlünk majd.


Történelemtanárnőm egyik csendesen megosztott véleménye volt, hogy valóban a szocializmus a következő állomás. Hajlamos vagyok a fentiek okán igazat adni neki. A modern államok újraelosztó rendszerei nagyon erősek és hatékonyak, az abban élő emberek pedig értik, hogy az, hogy mindenki boldogulni tudjon, közös érdek. A feltétel nélküli alapjövedelemben nem hiszek, de abban igen, hogy abba az irányba mutathatnak ezek a folyamatok, hogy a decens életfeltételek állami szolgáltatássá válnak egyszer, és az ezen túlmutató igények kielégítéséért kell majd fizetni.


Időtáv... ki tudja? 100 év? 200? Lesz itt még nagy felfordulás, mert a fejlett, nyugati(as) államokon túl azért van lemaradás. Az arab világ még a szekularizáció előtt van (a nyugati szélsőségek meg épp visszacsinálják), Afrika jó része még mindig törzsek mentén gondolkodnak, közben van egy globális felmelegedés, ami indukál ezer másik akut problémát.

2022. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!