Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amelyik férfi azt mondja hogy...

Amelyik férfi azt mondja hogy arab, afrikai országokban kéne feminizmus és nem itt, az tulajdonképpen jobban aggódik az arab nőkért mint az itteni fehér nőkért?

Figyelt kérdés
Fontosabbak számára az arab nők?

2022. dec. 12. 12:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
#9 fura, én pont nem ezt tapasztalom. Dolgoztam olyan könyvelőirodákban, ahol csak nők dolgoztak. Teljes béke, és tök eredményes volt. Más helyeken is voltam, ahol voltak női vezetők, és nem tapasztaltam ilyeneket. Nyilván véleménykülönbség, vagy 1-1 olyan, aki problémásabb volt előfordul, de általában teljesen rendben volt minden. Ez inkább sima intelligencia, hogy valaki képes-e normálisan kommunikálni és éhezni a dolgát. Tehát nem köztudomású, pláne nem tény. Olyat kijelenteni, hogy “ amikor köztudomású tény, hogy a nők a legrosszabb főnökök” pedig illene valamivel alá is támasztani.
2022. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

#10 “feminista attitűd”… Én is feministának vallom magam, az abszolút egyenlőséget támogatom. A kvótákat nem támogatom, de tény, hogy az üvegplafon létezik. Tény, hogy a nőkkel szemben negatív előítéletek és sztereotípiák vannak, pláne a vezetésben (te vagy az élő példa: “ köztudomású tény, hogy a nők a legrosszabb főnökök” “ szethuzasrol, askalodasrol beszélnek egymás közt akarmilyen viszony is legyen köztük.”

Megjegyzem én sem olyan helyeken dolgoztam, ahol kvóták alapján jutottak volna be, hanem saját céget alapítottak.

2022. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De ilyenkor aggodnak az arabokért, de amikor menekültként jönnek ide akkor meg szőnyegbombáznátok öket.
2022. dec. 12. 19:18
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

"Tény, hogy a nőkkel szemben negatív előítéletek és sztereotípiák vannak"


Ugyanúgy ahogy a férfiakkal szemben is rá kell cáfolni, nem kell az előítéletnek megfelelően viselkedni és akkor nincs probléma, ilyen egyszerű.

Mondom én is sirhatnek pl. azért mert számos allashirdetésnél nőt keresnek, érdekes forditva ilyet ritkábban látok, vagy panaszkodhatnék az oktatás miatt, ami az ugymond szzorgalmasabb, a szellemi érettségben előrébb járóbb könyvmolyabb csajoknak kedvez, akik ezáltal többen is vannak egyetemen mont fiúk. Ennyierővel ott is lehetne kvóta a férfiaknak. Normális nő aki megvan elégedve magával, a női mivoltával, az nem ilyen álproblémákkal foglalkozik.

2022. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
#14 a férfiakkal szemben a munkavállalást és az előrehaladást tekintve nincs annyi negatív előítélet. Másban, igen, valóban van. De most a negatív megítélés a nőket mondjuk egy eloleptetesnel vagy állásinterjún a szubjektív nézetek alapján gátolják. Az egyetemi felvételi pedig objektív. Mindenki ugyanazt az érettségit írja, és azt ugyanolyan szabályok alapján javítják és pontozzák. Itt nincs (a legtöbb szakon) felvételi beszélgetés, ahol esetleg pofára mehetne bármi. A fiúk és a lányok ugyanazt az érettségit írják, és ugyanolyan pontok alapján van a felvétel vagy elutasítás. Érted a különbséget.
2022. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%
"Az egyetemi felvételi pedig objektív." ugyanolyan természetes különbségekből adódik ott a fiúk hátránya mint a lányoké a munkahelyen. A fiúk alapvetően törtetőbbek, ambíciózusabbak, legalábbis több ilyen ember van köztük (de ha nem így van akkor ugye már rég ralenne cafolva női részről...), nem értem hogy ezzel mi a gond, az hogy te vigyed valamire az életben olyan skillek kellenek amik eleve mellőznek mindenféle szolidaritást, meg igazságosságot, majd pont a nőknek meg kedvezni keljen ebben a pszichopata világban? Ha sokra akarod vinni, akkor küzdj meg ugyanúgy mint egy ferfi, a férfiak nagyrésze se viszi semmire elarulom, irigyelitek azt az 1%-ot.
2022. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

#16 már hogy lenne “természetes” ez a különbség? Az egyik egy objektív, számokkal mérhető teljesítmény alapján dől el, a másik pedig a HR-es, vagy felsőbb vezetők szubjektív nézetei, es sztereotípiái hozzájönnek az objektív dolgokhoz, mint a korábbi tapasztalatok, képzettség, stb.

Pl valami alapján csak döntenek két hasonló tapasztalattal és képzettséggel rendelkező jelentkezők között, akik között annyi a különbség, hogy az egyik férfi, a másik nő. Akkor mi alapján döntenek? Csak nem szubjektív előfeltevéseik alapján?

2022. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16%

"már hogy lenne “természetes” ez a különbség?"


Úgy hogy a fiúk később érnek, nem hallottad még? Valamint nem olyan szorgalmasan magolnak mint a lányok, az iskolarendszer viszont arra épít.


"Akkor mi alapján döntenek? Csak nem szubjektív előfeltevéseik alapján?"


És ezt te honnan tudod hogy mi alapján döntenek, honnan veszed hogy szubjektiv, nem tényeken alapuló döntés? Nevetséges.

Elmondom neked, hogy egy cég annak kedvez aki jobb és olcsóbb, na most ugye a csajok olcsóbbak is állításaitok szerint kevesebbet keresnek ugyanabban a munkakörben, akkor mégis mi érdeke a férfit választani? Hidd el hogy nyomós ok van rá ha ilyen történik és nem az hogy mi van a lába közt, a cégnek a haszon a lényeg, nem a himsovinizmus, tiszta laposföld szint amit letoltok.

2022. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként annyira rossz a nőknek, hogy többségben vannak már az iskolákban, óvodákban, hivatalokban, bankokban, üzletekben, mindenféle szellemi munkakörben gyakorlatilag, ahol eddig tényleg férfiak voltak, a férfiak közben sok esetben kiszorultak kemény fizikai munkakörökbe, de ez sose jön fel, tii mindig csak azzal a pár százalékkal törődtek, a hajléktalan férfi többséget irigylitek gondolom. A férfiaknál nagyobb a szórás, nagyobb kockázatott vállalnak, így több lesz köztük a vállalkozó, a főnök, politikus stb. de ugyanúgy több lesz a lecsúszott alkoholista, hajléktalan, csóró szerencsétlen, balesetben, gyilkossagban meghalt ember. Kevesebbet élnek, később mennek nyugdíjba, ezeket mind nem veszitek figyelembe, csak a ti mantraitokat nyomatjatok.
2022. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%

#18 “ Úgy hogy a fiúk később érnek, nem hallottad még? Valamint nem olyan szorgalmasan magolnak mint a lányok, az iskolarendszer viszont arra épít.”

Közhelyeket én is tudok. A fiúk jobbak a reál tárgyakban, mint a lányok. A lányok jobbak a humán tárgyakban. Tehát logikusan ennek ki kellene egyenlítenie egymást.

Talán azért döntenek a férfi mellett mert annyira melyen gyökereznek a negatív előítéletek. Mert hogy a nők “hisztisek”, meg “elviselhetetlenek” meg “áskálódnak”.

Egyébként még a korábbi kommented, “ ezek férfiak női testben ” szerintem igaz. Csak a kérdés az, hogy mi a baj ezzel? Vagy szerinted a férfiak, -mivel hogy ha nő lesz olyan, mint ők - olyan borzasztóak? Nem vagy kicsit férfigyűlölő is?

2022. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!