Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kommunistákra jellemző,...

A kommunistákra jellemző, hogy elvárják, mindenki tegye azt, ami szerintük helyes?

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Ez az Eura jellemző, de szerintem inkább kapitalistáknak nevezhetők, mert a kommunizmusban jólét van.
2022. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fsms ***** válasza:
90%

Nem.

Kádár János: aki nincs ellenünk, az velünk van. Orbán Viktor: aki nincs velünk, az Nincs.

2022. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1: Nekem pont az EU-ról jutott eszembe. Csak azt teheted, amit ők mondanak, különben nem vagy demokrata, jogállam, európai stb.
2022. dec. 18. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ez általában minden rendszerre jellemző, hogy elvárja, hogy a lefektetett szabályok szerint működjenek az állampolgárok.
2022. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Demokrata nem attól vagy, hogy azt mondod magadról, hogy demokrata vagy, hanem úgy viselkedsz, mint egy demokrata. Ha nem úgy viselkedsz, akkor senki sem fogja azt mondani rólad.

Az EU tudja, hogy nem arra kell figyelni, amit mondanak, hanem arra, amit csinálnak.

2022. dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: "Demokrata nem attól vagy, hogy azt mondod magadról, hogy demokrata vagy, hanem úgy viselkedsz, mint egy demokrata. Ha nem úgy viselkedsz, akkor senki sem fogja azt mondani rólad."


Igaz. A liberálisok is csak magukról mondják, hogy demokraták. Más nem mondja róluk.

2022. dec. 18. 16:07
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem jellemző. Például Kádár idejében sem volt elvárt hogy azt tedd, csupán ha nem tetted ajánlott volt csendben maradni.
2022. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
93%
Minden szélsöséges ezt akarja.
2022. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

"Nekem pont az EU-ról jutott eszembe. Csak azt teheted, amit ők mondanak, különben nem vagy demokrata, jogállam, európai stb."


Erről beszéltem. De ők inkább kapitalisták, kizsákmányolók.

2022. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a kapitalizmus kizsákmányoló, úgy a kommunizmus az kiszipolyozó.

Legalábbis az, amit megvalósítottak ezekből.

2022. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!